McDonald's tradične podáva pomocnú „ručičku“ malým bojovníkom v slovenských nemocniciach

Charitatívna akcia známa pod názvom Ručičky sa opätovne rozbieha v reštauráciách McDonald's po celom Slovensku symbolicky na Medzinárodný deň detí, teda od 1. júna. Počas celého mesiaca môžu zákazníci pomôcť hospitalizovaným deťom v nemocniciach prostredníctvom kúpy samolepiek v tvare detskej ručičky.

Novo zrekonštruované priestory oddelenie dojčiat Kliniky detí a dorastu Univerzitnej nemocnice Martin | Zdroj: RMHC

Výťažok z predaja poputuje v plnej výške neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities, ktorá s pomocou vyzbieraných finančných prostriedkov dlhoročne rekonštruuje a vybavuje modernými prístrojmi detské oddelenia v nemocniciach na Slovensku. Jedným z cieľov tohtoročnej aktivity je prekonať minuloročný výťažok vo výške 115 402 eur.

Zákazníci si môžu k svojej objednávke zakúpiť dva varianty samolepiek. Hodnota klasickej žltej ručičky je stanovená vo výške 1 eura a nová prémiová ručička má hodnotu 5 eur, ktorých bude len obmedzený počet a to 5 000ks. Samolepky si následne môžu zákazníci nechať alebo nalepiť v McDonald's na určené miesto ako symbol pomoci. Tento rok navyše akciu Ručičky môžu zákazníci podporiť aj prostredníctvom donášky McDelivery cez službu Foodpanda alebo Bolt Food.

samolepka ručička

Zdroj: RMHC

Podpora zákazníkov, ktorí sa rozhodli v minulom roku pre kúpu samolepiek bola obrovská a sme nesmierne vďační, že sa nám podarilo vyzbierať finančné prostriedky v rekordnej výške. Novinkou tohtoročnej akcie je upravený dizajn prémiovej 5-eurovej ručičky, ktorá je vyhotovená v odtieňoch modrej, a na ktorej je vyobrazená ilustrácia rodiny ako symbol blízkosti a domova,“ hovorí Hana Mlkvá, výkonná riaditeľka n.o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.

Spoločne pomôžme rodinám malých pacientov zostať spolu

Celá vyzbieraná suma zo zbierky nalepovacích ručičiek je určená na zlepšovanie podmienok hospitalizovaných detí a ich rodín v slovenských nemocniciach. V minulom roku sa podarilo získať až 115 402 eur, ktoré boli využité na vynovenie nemocničných izieb, oddychových zón a na zabezpečenie nového zariadenia a moderných prístrojov.

Príspevky na rozsiahle rekonštrukcie detských oddelení získali od RMHC už viaceré nemocnice naprieč celým Slovenskom. Naposledy sa podarilo zrealizovať projekty v nemocniciach v Banskej Bystrici, v Martine ale aj v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Deťom a ich blízkym priniesli vďaka vynoveným priestorom pocit blízkosti domova.