Vyspite sa pohodlne každú noc

Spánok, regenerácia a relax sú neodmysliteľnou súčasťou každého dňa a je veľmi smutným faktom, že ľudia zabúdajú na kvalitu oddychu tela aj mysle. Zobudiť by ste sa mali ráno plní energie a nie s pocitom, že ste ešte viac unavení, ako keď ste si večer do postele ľahli. Vyspite sa pohodlne každú noc a doprajte svojmu organizmu potrebnú dávku sily.

Na matraci záleží

Každý, kto vyskúšal v živote viac postelí na rôznych pracovných či cestovateľských cestách, vie, že kvalita matraca je zrejme najdôležitejším vonkajším faktorom, ktorý ovplyvňuje váš spánok. Pre niekoho môže byť lepší mäkší matrac, niekto iný preferuje tvrdší povrch.

Ovplyvniť tento výber môže napríklad aj vaša váha alebo poloha spánku. Uprednostňujete spánok na boku alebo polohu na chrbte?

Za roky spánku už určite viete svoju preferenciu a ak sa nezhoduje s preferenciou vášho partnera, tak je vhodné kúpiť dvojjadrový matrac, ktorý si prispôsobíte na každej strane podľa vlastnej voľby.

Nezabúdajte ani na dĺžku matraca. Ten by mal byť totiž o 25 centimetrov dlhší ako jeho majiteľ. Čo sa týka šírky, štandardne nájdete v ponuke 90 cm, no pre väčší komfort môžete zvažovať aj väčší rozmer.

Podceniť by ste však nemali ani voľbu materiálu. S dobrým výberom matraca uvoľníte chrbtici, krku, ramenám aj bokom a uvidíte, že vaše telo bude počas spánku regenerovať na 100 percent.

Kam s matracom?

Matrac je jednou zložkou spánku, no potrebujete k nemu aj vhodnú posteľ a rošt, kam ho zasadíte. Najskôr si dobre pozrite rozmery, aby bola posteľ s matracom kompatibilná.

Pri posteli však budete určite riešiť aj jej praktické funkcie, ako je spodný úložný priestor, možnosť polohovania roštov či pohodlnosť čela postele pre tých, ktorí milujú čítať pred spaním. Nechajte si poradiť aj od odborníkov, pretože je jasné, že posteľ nebudete meniť každý rok.

Pre pohodlný spánok môžete správnou voľbou matraca a postele urobiť naozaj maximum. Avšak, nezabúdajte ani na estetickú stránku a tou sú krásne obliečky, vďaka ktorým sa vám podarí dotvoriť interiér. Výhodou obliečok je, že sú cenovo dostupné a vy ich môžete tak pravidelne obmieňať a rovnako tak nimi navnadiť sezónnu atmosféru podľa ročného obdobia.