Zdravie a zábava pre celú rodinu

Milujete vy a vaša rodina prírodu? Knihy? Nenáročnú turistiku? Spýtame sa takto: počuli ste už o Kúpeľoch Smrdáky a tvorbe pre deti od Braňa Jobusa?

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Naplánovať letné prázdniny tak, aby boli všetci spokojní je pre rodiny s deťmi pomerne náročná úloha. Keď uvažujete o relaxe na Slovensku, môžete si dopriať milé prekvapenie v podobe miesta, ktoré právom nesie názov slovenské „Mŕtve more“. Máme na mysli jedinečnú kúpeľnú lokalitu na Záhorí.

Kúpele Smrdáky sú unikát. V nenápadnej rovnomennej dedinke z hĺbky viac, ako 300 metrov zo 14 prameňov vyviera geotermálna voda, akú nenájdete nikde v strednej Európe. Má taký vysoký podiel terapeuticky účinného sírovodíka, že niet výdatnejšej. Zo skvelých výsledkov jej pôsobenia sa tešia dospelí aj deti, ktorí trpia kožnými ochoreniami. Na liečebné účely sa smrdácka voda používa už viac, ako 200 rokov.

Ľudia z historického hľadiska Kúpele Smrdáky vnímajú skôr ako miesto, kde sa chodí na indikované liečebné pobyty. V ostatných rokoch sa však osvedčili aj ako krátkodobá rodinná dovolenková destinácia s kvalitnými službami a pekným prostredím.

Nie nadarmo sú Smrdáky členom skupiny Ensana Health Spa Hotels, ktorá je známa tým, že okrem kvalitného ubytovania a služieb ponúka zdravotné benefity navyše. Okolie kúpeľov obklopené zeleňou je oázou, ktorá ulahodí všetkým milovníkom prírody a aktivít v rozľahlých parkoch.

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Kúpele sú tiež výborným východiskovým bodom na rodinné výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia. V rádiuse do 20 km od Kúpeľov Smrdáky môžete absolvovať rodinný výlet na zrúcaninu Korlátka, zajazdiť si na koni hneď na dvoch neďalekých rančoch, ísť sa pozrieť na okolie z rozhľadne Hrajka či Lipovec.

Rodinky, ktoré si vedia užiť pamiatky a históriu nadchne mlyn bratov Pilárikových, Vrbovčianska izba, podzemie Jezuitského kostola, Zámok Holíč, hrad Branč alebo Záhorské múzeum či Sokolovňa. Tí, ktorí majú radi nenáročnú turistiku si v okolí Smrdák tiež prídu na svoje.

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Detskí hostia sú vítaní!

Ďalšou z príjemných zaujímavostí liečebných Kúpeľov Smrdáky je fakt, že majú osobitný detský liečebný dom, ktorý počas celého roka využívajú detskí klienti kúpeľov. Jeho súčasťou je i škola. Tú však cez prázdniny nebudeme pripomínať, pretože prázdniny sú predsa časom radosti a užívania si.

Radosť, príbehy a nevídanú hudbu do Smrdákov prinesie autor detských kníh, herec a muzikant Braňo Jobus. V Kúpeľoch Smrdáky sa totiž začala rodiť ďalšia zo série jeho kníh pre deti a mládež. Prostredie a účinky liečivej vody ho očarili natoľko, že sa do kúpeľov vráti aj v lete.

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Jeden júlový a jeden augustový víkend vyplní čítaním rozprávok pre deti i dospelých, knižnými besedami a hraním na nevídaných hudobných nástrojoch, ako jednotná roľnícka elektrická gitara či U.L.P.F. Nebude chýbať ani „párty“ s najobľúbenejším jedlom takmer všetkých detí – pizzou. Tú pripravia vo vychýrenej pizzérii Pavone, ktorá je priamo v areáli kúpeľov. Na príjemnej terase si prídu na dobré jedlo, pitie a zážitky s Braňom Jobusom malí aj veľkí.

Vidíme sa v Smrdákoch v júlovom termíne 27. 7 – 28. 7., alebo si vyhradíte čas na príjemný rodinný výlet do slovenského kúpeľného unikátu v auguste v termíne od 24. 8 – 25. 8. ?

Všetky potrebné informácie a možnosť rezervovať si rodinnú dovolenku nájdete na stránke kupelesmrdaky.sk.