Ako cvičiť v letných horúčavách? Bez tohto sa nezaobídete!

Športovanie je vo všeobecnosti obľúbené u mnohých ľudí. Niet sa čomu čudovať. Pri športovej aktivite máte možnosť prísť na iné myšlienky, nadobudnúť lepšiu kondíciu a cítiť sa tak viac fit. Počas leta však prichádza problém, ktorým sú príliš vysoké teploty.

Ľudia sa cez leto nechcú vzdať športu, a preto hľadajú riešenia, ako cvičiť počas horúcich dní. Samozrejme, existuje veľa možností. Môžete cvičiť napríklad v miestnosti, kde je klimatizácia. Vo väčšine prípadov ide o rôzne fitness centrá a iné športové kluby. Nepôjdete si tak zabehať von, ale práve do niektorých z klimatizovaných budov.

Praktický tip: Ak máte doma vlastné fitness centrum, na vhodnú klimatizáciu môžete natrafiť prostredníctvom vyhľadávača Biano. Neváhajte využiť možnosti jeho rozšíreného filtrovania, vďaka ktorému sa vám zobrazia tie najvýhodnejšie ponuky.

Cvičenie cez horúčavy bez nepríjemností

Mnohí ľudia začínajú s cvičením cez letné prázdniny. Vtedy majú viac času a myslia si, že je to správne obdobie na začiatok. Avšak, ak nie sú na horúčavy počas leta zvyknutí, mohlo by im to pri cvičení priniesť veľa problémov a iných nepríjemnosti. Aj to je dôvod, prečo má športovanie cez leto svoje jasné pravidlá. O tom si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Začnite zľahka

Nič nie je horšie ako začať športovať bezhlavo. Túžite odbehnúť čo najviac kilometrov a cvičiť čo najdlhšie, no nemyslíte pritom na váš organizmus a vašu kondíciu. To je veľká chyba. Telo sa potrebuje na letné horúčavy adaptovať. Mali by ste na to myslieť v dostatočnom predstihu. Skúste začať veľmi opatrne a zľahka. Samozrejme, ak to tak budete cítiť, postupne môžete pridávať čas a zároveň aj intenzitu cvičenia, ktoré sa chystáte vykonávať.

Praktický tip: Počas leta by ste mali cvičiť skoro ráno alebo večer. Keďže v takých časoch nebýva silné slnko, ktoré by vám mohlo spôsobiť nepríjemnosti, ide o ideálny čas na športovú aktivitu.

Dôležitá je hydratácia

Dostatočný pitný režim je dôležitý počas celého roka, obzvlášť v lete. Telo sa viac potí, a preto môžete pociťovať zvýšenú únavu. Ak chcete cvičiť cez horúce letné dni, mali by ste piť dostatok čistej vody alebo športových nápojov. Denne sa odporúča vypiť 2 až 3 litre vody, no všetko záleží od vašej výšky a telesnej hmotnosti. Pred cvičením by ste mali postupne vypiť aspoň 500 ml. Počas športovej aktivity pite každých 10 až 15 minút.

Nezabúdajte na vzdušné oblečenie

K bezpečnému športovaniu rozhodne patrí aj oblečenie, ktoré by mal spĺňať niekoľko podmienok. Dôležité je, aby bolo vzdušné a vyrobené z prírodných materiálov. Zároveň by malo byť vo svetlejších farbách. Všeobecne totiž platí, že tmavšie motívy priťahujú teplo a slnečné žiarenie. A neváhajte si zaobstarať aj niečo na hlavu, čo vás ochráni pred možným úpalom. Taktiež sú dôležité slnečné okuliare, ktoré si môžete nechať nasadené aj pri cvičení na priamom slnku.

Nezabúdajte: Ak chcete bezpečne športovať, neváhajte si dať opaľovací krém. UV žiarenie je totiž počas leta veľmi silné, pričom by mohlo spôsobiť nepríjemné spálenie pokožky.

Počúvajte vaše telo

V neposlednom rade je potrebné podotknúť, že ak chcete športovať počas horúčav, mali by ste si všímať signály vášho tela. Zdravie má predsa každý len jedno. A preto s ním treba narábať tak, aby vám vydržalo čo najdlhšie. Nemusíte tréning dotiahnuť vždy až do konca. Ak pociťujete slabosť, bolesť hlavy a kŕče, nechajte si športovú aktivitu na iný deň.

Zároveň je dôležité, aby ste počas leta jedli pravidelne a zdravo. Zakomponujte do vášho jedálnička viac zeleniny, ovocia a bielkovín. Na tréning budete totiž potrebovať veľké množstvo živín a minerálov. A určite nevykonávajte športovú aktivitu, keď pociťujete výrazný hlad. Keďže môže ísť o jeden zo signálov oslabeného organizmu, nemuselo by to skončiť dobre.


Textová Inzercia

Hempoint novy TXT
Plnospektrálny extrakt z kvetov konope vo svojej najprirodzenejšej podobe

Doprajte si prirodzenú kompozíciu všetkých aktívnych látok v ich prirodzenej synergii.