Dopyt po pet-friendly kanceláriách stále rastie

Aspoň jedného psa má v domácnosti 39 % obyvateľov Slovenska a stále viac ľudí túži vziať si ho so sebou do práce. Podľa spoločnosti Mars, jedného z popredných svetových výrobcov cukroviniek, potravín a krmív pre domáce zvieratá, nie je prítomnosť našich psov v práci prospešná iba pre nich, ale aj pre ich majiteľov a podniky.

Zdroj: súkr.archív

Na Medzinárodný deň psov, 26. augusta, ktorý je venovaný oslave puta medzi ľuďmi a ich chlpatými priateľmi, Mars zhromaždil kľúčové výhody otvárania kancelárií pre psov. Zároveň vyzýva aj ďalšie spoločnosti, aby nasledovali jej kroky.

Nedávny prieskum realizovaný spoločnosťou OnePoll v spolupráci s Banfield Pet Hospital (súčasť spoločnosti Mars) odhalil, že polovica vedúcich pracovníkov uviedla, že plánujú povoliť prítomnosť domácich miláčikov na pracovisku. Ďalej 59 % uviedlo, že umožní väčšiu flexibilitu pre pracovníkov, ktorí chcú zostať so svojimi miláčikmi a pracovať z domova. Taktiež podľa prieskumu 71 % respondentov generácie Z a 48 % mileniálov má alebo plánuje požiadať svojho zamestnávateľa o zavedenie firemnej politiky priateľskej k domácim miláčikom.

Mars, majiteľ populárnych značiek krmiva pre psov, ako je Pedigree a Cesar, je už viac ako desať rokov lídrom v zavádzaní kancelárií vhodných pre psov. S pandémiou, ktorá prináša neustály nárast počtu adopcií najmä psov, sa spoločnosť teraz snaží viesť k trendu pet-friendly kancelárií. A to nielen kvôli štvornohým priateľom, ale aj kvôli pohode zamestnancov a výhodám, ktoré to prináša celej organizácii.

Prečo by sme mali psy začleniť do kancelárskeho života?

Zvýšená socializácia medzi zamestnancami, užšie komunity, zvýšená produktivita a všeobecne menej stresu – to sú len niektoré z jasných prínosov, ktoré môžu spoločnosti s pet-friendly kanceláriou vykazovať.

Kancelárie vhodné pre domácich miláčikov sú neoddeliteľnou súčasťou našej kultúry už viac ako desať rokov a veríme, že práve vďaka tomu sú naši spolupracovníci spokojní. Mať psy v našich kanceláriách prináša niekoľko výhod: psy fungujú ako pomyselní „lámači ľadov“ medzi kolegami, umožňujú našim spolupracovníkom slobodnejšiu vzájomnú interakciu a vytvárajú pozitívnu atmosféru, v ktorej sa ľudia môžu sústrediť na svoju prácu namiesto toho, aby sa starali o svojich psov doma. Toto všetko a taktiež blaho domácich miláčikov je dôvodom, prečo vyzývame ďalšie spoločnosti, aby sa k nám pripojili pri vytváraní pracovísk vhodných pre domácich miláčikov,“ hovorí Daniela Hlaváčková, Demand Director Mars CE.

Ako vyzerá moderná kancelária vhodná pre domácich miláčikov?

Zavedenie kancelárií pre psov vyžaduje niektoré základné úvahy o zdraví zamestnancov, alergiách a právnych otázkach, rovnako ako o niektorých základných potrebách domácich miláčikov.

Príležitosť vziať si do kancelárie domácich miláčikov je veľkou výhodou, ktorú naši spolupracovníci vysoko oceňujú. Domáci miláčikovia podporujú interakciu medzi spolupracovníkmi, ich prítomnosť môže zmierniť stres a tiež povzbudiť spolupracovníkov, aby chodili na krátke prechádzky počas pracovnej doby, čo môže mať veľmi pozitívny vplyv na ich zdravie a pohodu. Preto je v kanceláriách spoločnosti Mars prítomnosť psov veľmi vítaná, ale ide aj ruka v ruke so vzájomným zohľadnením potrieb našich zamestnancov. Vďaka našim dlhodobým skúsenostiam v tejto oblasti sa nám podarilo na pracovisku vytvoriť efektívne pravidlá, ktoré našim spolupracovníkom a domácim miláčikom umožňujú žiť v symbióze,“ hovorí Daria Maslovskaya, riaditeľka People & Organisation Mars Central Europe.

Všeobecne platí, že moderná kancelária vhodná pre psov by nemala obsahovať žiadne nevhodné predmety. Súčasťou by mali byť priestory na hranie psov a ideálne by kancelária mala byť v blízkosti parku alebo zelene, kam by majitelia mohli vziať svojich psov na prechádzku.

Nové psy by mali byť do kancelárie zaraďované postupne a kľúčová by mala byť aj komunikácia s ostatnými kolegami, aby sa všetci cítili príjemne. To sú len niektoré z hlavných bodov, ktoré treba vziať do úvahy. Mars prostredníctvom svojho programu Better Cities for Pets taktiež ponúka bezplatné online zdroje, nielen pre jednotlivcov, ale aj spoločnosti, kancelárie, reštaurácie a dokonca aj letiská a mestá. Na týchto stránkach je možné nájsť návod, ako sa stať priateľskejšími pre domácich miláčikov.

Online nástroje a príručky obsahujú niekoľko skvelých tipov, ako u nás doma privítať novo adoptovaného domáceho miláčika, až po základné kroky prechodu do pet-friendly kancelárie.

Možnosť vziať si psa do práce je pre mňa veľmi dôležitá. Po prvé mi to dáva možnosť lepšie si organizovať čas a zároveň sa o neho môžem lepšie starať. Po druhé je môj pes Jorry veľký extrovert, takže je naozaj rád nielen so mnou, ale aj sa všetkými kolegami v kancelárii. Vidím však, že táto situácia je výhodná nielen pre mňa a môjho psa. Zakaždým, keď je Jorry v kancelárii, atmosféra sa trochu uvoľní. Ľudia častejšie chodia pozdraviť nielen mňa, ale aj Jorry. Vďaka jeho povahe všetci odchádzajú od nášho stola s úsmevom,“ uzatvára Petra Nunvářová, Digital Category & Capability Manager pre strednú Európu v pražskej pobočke spoločnosti Mars, majiteľka Jorryho.


Dinoscythe

Thank you very much for your ideas to post comments. The content was really very interesting. I am really thankful to you for providing this unique information. Please keep sharing more and more information…. mcdvoice

Dinoscythe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up . Thanks For Sharing. [url=mcdvoice.me]