Top dámskych a pánskych vôní na jeseň

Striedajúce sa ročné obdobia vyžadujú zmeny aj od nás. Vyťahujeme zo skrine iné oblečenie, inak pristupujeme k výberu doplnkov a to istým spôsobom ovplyvňuje štýl. Pri príprave na príchod jesene sa musíme postarať nielen o vhodný šatník a imidž, ale aj vybrať si na tento čas nové vône, predovšetkým kvôli zmenám v teplotnom režime.

Zdroj: Pexels.com

Jesenné parfumy sa výrazne líšia od letných, ak sme si v horúcom období vybrali svieže a ľahké vône, potom sú pre chladné počasie vhodnejšie mnohostranné vlakové kompozície. Pokožka sa v tomto čase až tak nezohrieva, a tak sa parfum na nej otvára úplne inak. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že s príchodom chladného počasia sa čuch stáva menej ostrým, takže môžete odvážnejšie používať nasýtené parfumové arómy jesene by mali byť jasnejšie a výraznejšie.

Ak premýšľate, aký parfém na jeseň si zvoliť, využite naše odporúčania, nižšie si povieme o top najvhodnejších parfémov pre mužov a ženy pre toto obdobie.

Internetový obchod makeup.sk si pre vás pripravil výber tých najlepších vôní na jeseň 2022 https://makeup.sk/categorys/324237/, každá z nich má svoje čaro a charakter. Musíte sa len rozhodnúť, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vášmu vnútornému svetonázoru.

Najlepšie dámske jesenné parfémy

Shalimar Ode a la Vanille Guerlain - orientálny gurmánsky parfum pre ženy postavený na tónoch vanilky, živíc a korenia. Obopínajúca, hustá, no nie ťažká, ideálna na zlaté jesenné obdobie.

Paco Rabanne Olympea – teplá koketná vôňa pre ženy, spájajúca tóny vanilky a soli, ako aj čerstvého pomaranča, voňavého jazmínu a korenia. Špeciálnu pikantnosť dodávajú drevité odtiene, ambra a santalové drevo.

Black Opium Yves Saint Laurent – bohatá ženská vôňa postavená na intenzívnej kávovej línii, zafarbená tónmi ružového korenia, jazmínu, vanilky a cédra. Sofistikovaná, výrazná a tajomná skvele doplní jesenný imidž.

Chanel Chance – kvetinová kompozícia pre ženy, rafinovaná púdrová vôňa sa otvára v krokoch - začína energetickou červenou paprikou, plynule prechádza do podmanivej súzvuku kosatca a jazmínu a pomaly sa rozplýva do zmyselnej pižmovo -vanilkovej blaženosti. V tejto vôni je ukryté vnútorné napätie – zvoní ako natiahnutá struna, ktorú narúša vietor.

Zdroj: súkr.archív

Najlepšie pánske jesenné parfémy

1 Million Paco Rabanne – drevitá korenistá kompozícia pre mužov, charizmatická a veľmi stavovská. Komplexná harmónia grapefruitu, mäty a červenej mandarínky, ktorá sa pretaví do rozmarného akordu ruže, škorice a korenia, pomaly doznieva v ceste tkanej z kože, drevitých tónov a pačuli. Je to dokonalá kombinácia sviežosti a korenia, citrusových a zemitých tónov, sladkej blaženosti a horkej trpkosti.

Versace Pour Homme Dylan Blue – jasná a odvážna fougerová vôňa pre mužov zložená z tónov grapefruitu, kalábrijského bergamotu a fíg. Na začiatku je sladkasto zelená sviežosť s jemným citrusovým nádychom - otvára sa do trpkej sladkosti fialkového listu, prebiehajúceho paralelne s líniou zázvoru a korenia. Keď hlavná melódia utíchne, zostane ľahká svieža stopa, ktorá trvá celý deň.

Carolina Herrera 212 VIP Men – veľmi dobre ušitá vôňa, ktorá zaberá svoje miesto medzi jesennými parfémami pre mužov. Žiarivý, bohatý začiatok limetky, odvážneho korenia a exotickej marakuje sa premení na opojný akord korenia, vodky a mäty a potom postupne vychladne v horko-korenistom opare ambry, kože a drevitých tónov.

Nasomatto Black Afgano – unisex drevitá fougerová kompozícia zložená z konope, zelených a drevitých tónov, živíc, kávy a tabaku. Vo finále zaznie kadidlo a oud vytvárajúce viskózny omamný oblak. Vôňa sa ukázala byť drsná a trochu agresívna.