Ako sa zbaviť podkožného akné?

Akné vie nepekne potrápiť nejednu z nás, či už počas dospievania alebo v dospelosti. Napriek tomu, že sa akné vyskytuje najčastejšie počas dospievanie, kedy v tele prebieha rada hormonálnych zmien, môžeme sa s ním stretnúť aj v dospelosti.
porozumejteakne1.jpg

Zdroj: súkr.archív

Ako sa zbaviť podkožného akné?

Akné vie nepekne potrápiť nejednu z nás, či už počas dospievania alebo v dospelosti. Napriek tomu, že sa akné vyskytuje najčastejšie počas dospievanie, kedy v tele prebieha rada hormonálnych zmien, môžeme sa s ním stretnúť aj v dospelosti.

Ak na podkožné akné trpíte, alebo sa mu chcete čo najširšou okľukou vyhnúť, máme pre vás zopár rád, ktoré pri dodržiavaní eliminujú vznik akné.

Čistota je základ

Ako hovorili naše mamy, čistota pól života. A mali pravdu. Zapálená pleť a pupienky na akóznej pleti sú silne náchylné na podráždenie. Preto ak máte zlozvyk si napríklad pri práci chytať tvár, dbajte na to, aby boli vaše ruky čisté. Ak máte prácu, pri ktorej ste celý deň na nohách a beháte z miesta na miesto je o to ľahšie na to zabudnúť a tváre sa dotýkať, je to však len o zvyku – ak si na to budete dávať dostatočný pozor, určite si od toho časom odvyknete úplne.

V udržiavaní čistej pleti hrá veľkú rolu pravidelné a starostlivé odličovanie sa. Dá sa povedať, že je to úplný základ, ktorý by mala každá žena dodržiavať, či už trpí na akné alebo nie. Ak na akné trpí, platí to dvojnásobne.

Čistá pleť sa však nezakladá len na pravidelnom odličovaní, ale pravidelnom čistení – a to ráno i večer, hlavne, ak máte pleť mastnú. Pravidelným čistením môžete tomuto problému predchádzať z dlhodobého hľadiska. Z času na čas môžete taktiež podstúpiť hĺbkové čistenie pleti, ktoré vás dôkladne zbaví všetkých nečistôt.

Prevencia pred akné

Ako sa zbaviť akné je väčšinou otázka, ktorú si ženy kladú, až keď je príliš neskoro. Existuje však niekoľko spôsobov, ako výskytu akné skúsiť predísť. Jedným z nich je používanie kvalitných produktov – a určite sa vyhnite používaniu vysušujúcich produktov. Najväčšie sklony k tvorbe akné má mastná pokožka a práve tu robí mnoho žien chybu, ktorou je používanie vysušujúcich produktov, ktoré pleť ešte viac podráždia. Používajte preto prípravky priamo určené na liečbu akné.

Zdravý životný štýl

Môže to znieť ako samozrejmá vec, ale mnoho žien tento základ úplne podceňuje. To, čím sa stravujete sa priamo odzrkadľuje nie len na vašom tele, ale aj na vašej pleti. Najhoršie čo pre svoje telo a pleť môžete spraviť je, stravovať sa ultraspracovanými jedlami, ako napríklad fastfoodmi a byť v konštantnom strese a necvičiť.

Postavte preto svoj jedálniček na jednoduchých a prírodných potravinách – ovocí, zelenine a zdravých tukoch. Niektoré potraviny, ktoré sú v boji s akné účinné viac ako iné sú napríklad citrón a čučoriedky, ktoré môžete zaradiť do svojho raňajkového repertoára, a taktiež tekvica, karfiol a losos. Všetky tieto potraviny sú vysokým zdrojom antioxidantov a taktiež aminokyselín, ako napríklad horčík, železo a vitamíny, ktoré pokožka potrebuje.

K zdravému životnému štýlu patrí určite kvalitný spánok. Napriek tomu, že sa stresovým situáciám, ktoré máme občas na dennom poriadku vďaka práci a rodine vyhnúť nedá, skúste mu predchádzať aj tým, že si doprajete v noci kvalitný spánok, ktoré nie len vaša hlava, ale teda taktiež pokožka, potrebuje.

A v neposlednom rade – nezabudnite na dostatočnú hydratáciu! Či už vašej pokožky, alebo vášho tela. Obe varianty vám v boji s akné zaručene pomôžu.