Nadmerné potenie nie je tabu! S nepríjemnou diagnózou vám pomôžu títo pomocníci

Nadmerné potenie, v lekárskej terminológii známe ako hyperhydróza (hyperhidrosis), je potenie, ktoré však nemusí priamo súvisieť s teplom alebo namáhavou aktivitou. Ide o fyzickú poruchu, ktorá môže človeka dostať do rozpakov a mnohých nepríjemných situácií.
nadmerné potenie

Zdroj: Canva

Potíte sa tak, že vám pot kvapká z dlaní a presakuje cez oblečenie. Poteniu do veľkej miery podriaďujete svoj výber oblečenia, nevolíte farby, na ktorých by to mohlo byť vidno. Často ste nervózni už pri mierne zvýšenej vonkajšej teplote a cvičenie je pre vás stresujúce.

Ak ste sa v týchto príznakoch našli, je celkom možné, že nadmerné potenie je aj váš problém, ktorý dnes už nie je žiadnym tabu, a jeho riešenie by ste nemali odkladať.

Aké sú príčiny a symptómy nadmerného potenia?

Nadmerné potenie je ochorenie, pre ktoré je charakteristická nadmerná strata telesnej vlhkosti potením, nezávisle od okolitej teploty alebo telesnej námahy. Pre ľudí, ktorí trpia týmto ochorením, predstavuje zvýšené potenie vážny psychický, ale aj zdravotný problém, súvisiaci s nepretržite vlhkou pokožkou, ktorá je tiež náchylnejšia na bakteriálne a hubové infekcie.

Existuje tzv. primárna hyperhydróza, ide o potenie na miestach ako sú dlane, podpazušie, nohy a tvár. Potenie zvyšujú emócie a duševná aktivita. Môže sa vyskytovať už v detstve alebo v puberte a pretrvávať celý život alebo sa upraviť vekom.

Sekundárna hyperhydróza sa môže vyskytovať ako dôsledok rôznych ochorení, napríklad:

  • pri nadmernej aktivite štítnej žľazy
  • pri cukrovke
  • pri Parkinsonovej chorobe
  • obezite
  • chronickej úzkostnej poruche

Nadmerné potenie dôverne poznajú aj ženy v období menopauzy.

Pomôžte si prípravkami Perspi-Guard

Nad špeciálnymi prípravkami na nadmerné potenie by ste mali uvažovať aj vtedy, ak vám potenie spôsobuje silný emocionálny stres, prípadne vám bráni v bežných sociálnych interakciách a každodenných aktivitách. Ide o skutočne nepríjemný, fyzicko-estetický problém, na ktorý však existuje riešenie.

Prípravky Perspi-Guard boli špeciálne vyvinuté na redukciu nadmerného potenia. Ich vývoju predchádzala desať rokov trvajúca štúdia klinického nadmerného potenia, na ktorej sa zúčastnili lekári a farmakológovia.

Dostupný je celý rad prípravkov na pokožku, ktoré sa svojimi vlastnosťami navzájom vynikajúco dopĺňajú. Ak chcete zvýšiť kvalitu svojho života a nadmerné potenie zmierniť alebo mu úplne zabrániť, stavte na kombináciu týchto produktov.

prípravky Perspi-Guard

Zdroj: avepharma.sk

Nájdete medzi nimi viacero prípravkov, ktoré môžete používať na dennej báze podľa toho, do akej miery je váš problém vyvinutý, a na ktorých partiách tela je potenie najhoršie.

Neparfumované prípravky v praktických baleniach nedráždia pokožku a zároveň chránia oblečenie, pretože na ňom nezanechávajú fľaky. Obľúbené sú najmä Perspi-Guard deodoranty a antiperspiranty v rozličných prevedeniach. V ponuke nájdete antiperspirant s rozprašovačom, roll-on guľôčkový deodorant, ale aj 100% prírodný kryštál.

Medzi produktmi nájdete aj špeciálny deodorant bez obsahu alkoholu a hliníka, ktorý je určený aj na nadmerne potiace sa intímne partie.

Pre ešte lepší a dlhodobý výsledok odporúčajú výrobcovia používať prípravky Perspi-Guard podľa vašej preferencie v kombinácii s antibakteriálnym sprchovým krémom, ktorý výborne slúži na elimináciu celkového telesného zápachu. Bol vyvinutý na vedeckom základe tak, aby čistil pokožku a zároveň ju upokojoval po tom, čo bola vystavená stresujúcemu nadmernému poteniu.

ZISTIŤ VIAC

Zdroj: avepharma.sk