Na Záhorí sa dejú s pokožkou zázraky

Vzácny dar z hĺbky až 301 metrov preniká do organizmu cez pokožku už za 15 minút tak účinne, že stopy sírovodíka sú po liečbe prítomné aj v krvi! Spoznajte slovenské „Mŕtve more“ a za 10 dní na vlastnej koži zistíte, prečo toto miesto ľudia navštevujú už viac, ako 200 rokov.

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Keby ste sa spýtali 100 ľudí, ktorí majú jedno z troch najčastejšie sa vyskytujúcich kožných ochorení (ekzém, psoriáza, akné) čo by chceli, odpovedali by vám, že by sa ho chceli zbaviť.

Kožné ochorenia totiž nie sú len o tom, čo vidieť na povrchu. Okrem estetických komplikácií prinášajú aj množstvo obmedzení v každodennom živote, ktoré si ľudia bez kožného ochorenia nevedia ani predstaviť.

V neposlednom rade ich prejavy prinášajú aj psychickú nepohodu a stigmatizáciu, ktorá už aj tak dosť nepríjemnému stavu pridáva na intenzite.

Keď aj vy patríte k približne 20 % ľudí (prieskum organizovaný Kúpeľmi Smrdáky), ktorí s kožným ochorením zápasia celý život, tušíme, že ste už vyskúšali všetko. Lokálnu liečbu voľnopredajnými produktmi, laserové ošetrenia, dlhodobú liečbu kortikoidmi...no výsledky nie a nie sa dostaviť a ak aj áno, tak vaša radosť zvyčajne netrvá dlho.

Jeden prešľap v podobe diétnej chyby či poľavenie v prísnom režime starostlivosti vás často stojí opätovné prepuknutie nepríjemných príznakov v plnej sile. Hľadáte celostný prístup, niečo, čo prinesie efekt bez toho, aby ste museli podstupovať zaťažujúcu liečbu?

Napadli vám kúpele, no pri pohľade do kalendára tam nevidíte 21 – 28 dní potrebných na absolvovanie kúpeľného pobytu? Najznámejšie kúpele, ktoré sa špecializujú na liečbu kožných ochorení u detí aj dospelých ponúkajú riešenie pre zaneprázdnených.

Zdroj: Kúpele Smrdáky

Rezervujte si pobyt, ktorý prinesie želané účinky už za 10 dní!

Ako je to možné?

Slovensko je krajinou, ktorá má takmer 2000 zdokumentovaných zdrojov minerálnych vôd. Začiatkom 20. storočia pri 80 žriedlach podzemného bohatstva vznikli kúpele. Patria k nim aj Smrdáky prezývané aj „slovenské Mŕtve more“. Zo 14 minerálnych prameňov v tejto malej dedinke na úpätí Karpát sa aktívne využívajú dva – Jozef I. a Jozef II. Špecifikom vody, ktorá tu vyviera je fakt, že pri prameni má teplotu len 12 ° C a radí sa tak k pomerne unikátnym studeným prameňom.

Práve nízka teplota zabezpečuje, že vo vode sú zachované všetky liečivé zložky v nezmenenom stave. Tie už pri 15 minútovom kúpeli prenikajú cez pokožku a najvýraznejšie zastúpený sírovodík (600 mg/l čo je najvyššia koncentrácia v strednej Európe) sa viaže na cytokínové receptory.

Mení ich štruktúru a počet, čo sa dá prirovnať účinkom imunosupresívneho cyklosporínu, dithranolu na liečbu psoriázy alebo UV-B žiarenia. Bez zahlbovania sa do teórie - účinok je hĺbkový, komplexný, dlhodobý a viditeľný! A to najmä pri chronických kožných ochoreniach akými sú už spomínaná psoriáza, atopická dermatitída, ichtyóza, sklerodermia kože, ekzémy rôzneho pôvodu, akné i rozacea.

Sírovodík sa vstrebáva a aktívne pôsobí aj v tých častiach tela, ktoré nie sú priamo namočené do vody. Spolu s kyselinou boritou, magnéziom a soľou stimuluje „smrdácka“ voda všetky životné cykly kože. Podporuje imunologické a metabolické procesy v koži, látkovú výmenu, správne rohovatenie a v neposlednom rade pôsobia pôsobí protizápalovo.

Spojenie týchto hĺbkových účinkov vedie k zmierneniu až úplnému vymiznutiu prejavov chronických kožných ochorenia a k menej častým recidívam, ako pri lokálnej liečbe kortikoidmi. Z praxe vyplynulo, že už za 10 dní intenzívneho liečebného pobytu je možné znížiť bolestivosť a svrbenie kože aj o 40 % a ochorenie sa v remisii drží aj pol až trištvrte roka.

Absolútna novinka v portfóliu pobytov v liečebných kúpeľoch Smrdáky, ktoré patria do siete Ensana Health Spa Hotels sa preto teší veľkej popularite.

Na udržanie dosiahnutých výsledkov každý z klientov, ktorý siahne po tejto novinke, získa balíček s názvom ambulantná liečba, ktorý obsahuje 10 x tri procedúry denne. Tie je možné vyčerpať si počas ďalších šiestich týždňov, pokojne aj počas víkendov. Tri procedúry denne absolvujete napríklad v sobotu a v ten istý deň môžete byť doma a užiť si víkend po svojom.

Kombináciou „desaťdňovky“, ktorú strávite v kúpeľoch s balíčkom ambulantnej starostlivosti sa budete tešiť z rovnakého efektu, aký by vám priniesol 28 – dňový kúpeľný pobyt v Smrdákoch.