Ako spraviť make-up krok za krokom – návod pre začiatočníkov

Denný make-up na veľké príležitosti. Denný a večerný. V štýle no make-up a glamour. Existuje mnoho druhov make-upu. Nemusíte byť odborníčkou na každý z nich, ale je dobré ak poznáte základy, vďaka ktorým budete schopná sama zvládnuť správne pozdvihnutie svojej krásy. Čo musíte vedieť o líčení a dekoratívnej kozmetike? Poradie nanášania kozmetických prípravkov má kľúčový význam pre dlhotrvácne líčenie. Rovnako dôležitá je aj samotná technika aplikácie a kvalita použitých produktov. Prečítajte si, ako krok za krokom vyčarovať dokonalý make-up, ktorý vydrží za všetkých podmienok.

Zdroj: súkr.archív

Make-up krok za krokom – prvé kroky

Na vyčistenú tvár jemne aplikujte sérum a obľúbený krém na tvár. Aplikácia týchto prípravkov sa robí niekoľko minút pred nanesením make-upu – keďže potrebujú čas na to, aby sa vstrebali. Pristúpte k nanášaniu make-upu. Na jeho rovnomerné nanášanie vám pomôže štetec, špeciálna hubka alebo prsty. Ak neobľubujete krycie make-upy a na pleti nie sú žiadne nedokonalosti, podklad môžete zameniť za oveľa ľahší BB alebo CC krém.

Poradie nanášania prípravkov má význam, ak sa chcete tešiť trvalým a krásnym líčením. Po použití make-upu, aplikujte pod oči korektor, ktorý zakryje tmavé kruhy a pleti dodá jas.

Ďalším krokom je nanesenie vhodne zvoleného púdru, ktorý pleť vyhladí a zafixuje make-up. Naneste ho rovnomerne po celej tvári, alebo iba v „T" zóne.

Ak vás trápia nedokonalosti zakryjete ich bodovým korektorom.

Make-up krok za krokom – finalizácia

Ak má vaša pleť sklon lesknúť sa, použite púder. Môžete použiť sypký alebo tuhý typ púdru. Dobrou voľbou je však aj minerálny púder, ktorý zjednocuje tón pleti, kryje nedokonalosti a bráni lesknutiu. Zvyčajne sú to práškové minerály, ktoré je možné nanášať na každý typ pleti. Všetko vďaka tomu, že množstvo parfumových látok, púdru a konzervačných látok je minimálne. Môžu ho používať dokonca osoby s veľmi citlivou pokožkou. Obrovskou výhodou minerálnych púdrov je ich veľmi dobrá krycia schopnosť.

Následným krokom pre správny make-up je nanášanie očných tieňov. Ženy najčastejšie siahajú po neutrálnych tónoch – avšak najväčšej obľube sa tešia tiene v odtieňoch hnedej, béžovej, zlatej a medenej farby.

Ak máte modré oči, siahnite po hnedých, béžových, slivkových alebo zlatých tieňoch. Dámy so šedými očami budú najlepšie vyzerať v modrých, fialových a béžových a pre zelenooké ženy sú najideálnejšie modré, hnedé, béžové a fialové očné tiene. A čo so ženami, ktoré majú hnedé oči? Im sa najviac hodia tiene vo fialovej, tmavomodrej, tmavozelenej alebo svetlo modrej.

Čierne a hnedé ceruzky sú klasika - dokonale zväčšujú a zvýrazňujú tvar očí. Ak máte hnedé oči, zvoľte ceruzku v zelenej alebo modrej farbe. Zelené oči krásne zvýrazní ceruzka vo fialovej alebo zlatej farbe a modré oči podčiarkne smaragdová, kobaltová alebo žltá ceruzka.

Riasenka

Teraz je na rade multifunkčná kozmetika, ktorá vyživuje, zahusťuje a hydratuje. Kľúčovým rozdielom medzi tradičnou modernou riasenkou je samozrejme jej zloženie. Všetky zahusťujú, zvýrazňujú riasy, ale čoraz viac z nich dodatočne posilňuje. Novinkou sú aj produkty s pridaným posilňujúcim sérom.

Ešte nedávno líčenie očí bolo iba okrajovým líčením a prípravky na maľovanie očí boli iba nevyhnutnou dekoračnou kozmetikou. Dnes je tomu inak. Ceruzky, tiene a riasenky patria k najdôležitejšej dekoratívnej kozmetike pre líčenie očí.

Obočie definuje rysy tváre a vďaka nim dokážeme prečítať emócie.

Prípravky na kontúrovanie tváre by mali byť povinnou výbavou každej kozmetickej taštičky. Rozjasňovač nanášajte na lícne kosti, pod obočie, na stred hornej pery a špičku nosa. Líčka jemne zvýraznite lícenkou. Na všetky miesta, ktoré chcete zoštíhliť, naneste matný bronzér.

Ideálnou bodkou za líčením sú pery namaľované rúžom alebo leskom na pery. Na bežný deň používajte ľahší lesk (nevyžaduje si stálu opravu) a na príležitosti použite rúže s intenzívnym farebným odtieňom.