Trapi ma skolioza - plavanie

Príspevok v téme: Trapi ma skolioza - plavanie
smille9610

Mam 19 rokov a od mala ma trapi zle drzanie tela . Mam na to nabeh po oboch rodicoch a sama som rychlo vyrastala mam 173 cm. VAdi mi to pretoze to zle vyzera aj ked si dam dake obtiahnute tricko , ako keby mam hrb. Proste aj ked som vystreta akoby som bola zhrbena... Myslite ze plavanie svaly len uvolnuje alebo dokaze odtranit aj ten moj divne pokruteny chrbat ?? Vystrcajuce lopatky a tak.. Ake mate skusenosti ??? Dakujem za kazdu radu !

jankaaaaaaaaa

ziadna tak abandaz ti nepomoze narovnat sa, ona len moze napomoct k spravnemu drzaniu tela a moze ta upozornovat nato. ale bez toho aby si si cvicenim spevnila svaly, vystreta chodit nebudes ani s bandazou. a predavaju ich v zdravotnickych potrebach v kazdom meste

karkulka10

Ahojte, neviete niekto poradit nejaku internetovu stranku kde je mozné objednať si kvalitnu bandaz na chrbat? taku co budem po dome nosit aby som sa vystierala? Dakujem za info

karkulka10

Ahojte, mám 23 rokov a mám skoliózu. v detstve to rodičia so mnou chvilu riešili no po puberte sme nato uz nedbali, ale mám vyčitky že s tým nic nerobím. Tak prosím poradte, cim mam zacat. Musim ist najprv svojej lekarke a ona ma pošle na ortopediu? Alebo neurologovi? A tam ma po 100rokoch :) prezrie a určí v akom pokročilom stave mám tu skoliozu? Je to tak ako hovorim? Prosim poradte,dakujem.

kika.

Mam 13 a tiez trpim skoliozou od 9 rokov a stale chodim na rehabilitaciu a doma cvicim tiez 2 krat denne, nosim korzet a pojdem do kupelov. Nieco z tohto mozno aj vsetko mozes vyuzit len treba konat rychlo skus ist k lekarovi od ti mozno predpise rehabil. alebo ti da odporucenie o kupelov co som pocula ze su velmi dobre! a korzet teda ak by si nemala problem ho nosit ten by ti tiez mal pomoct pretoze ti bude drzat rovne telo. A urcite plav! :) Ale radim ti aby si vsetko urobila pre spevnenie svalstva aby si nemusela ist na operaciu napr. ako ja pretoze taketo operacie su dost riskantne.

jankaaaaaaaa

operacia so sebou prinasa mnohe rizika, to nieje len tak sa dat operovat atd... operaciou sa to riesi pri tazkych formach skoliozy nad 40-45°

natalia123

Moja kamaratka mala pred par rokmi ten isty problem, vtedy mala tiez 19 rokov, mala skoliozu, uz aj mensi hrb, ked prisla k ortopedovi, ten ju hned objednal na ortopedicku operaciu do ziliny, kde jej do tela voperovali titanovu tyc, kt. pripevnili titanovymi klinmi, ktorou sa chrbtica postupne vyrovnala.Titanova tyc, zostava v tele uz navzdy. V niektorych pripadoch je tato operacia nevyhnutna a musi sa absolvovat. Preto nevahaj ani sekundu a hned sa objednaj na k ortopedovi. Mozno tuto operaciu nebudes musiet absolvovat, ale mozno budes musiet, tuto operaciu sa odporuca absolvovat cim skor, lebo neskor mozes mat velke problemy, rozne deformacie chrbtice a moze to vyzerat este horsie. Hlavne v tehotenstve budes mat problem donosit dieta. Obvodneh doktorke len povedz, ze nech ti ta odporucanie k ortopedovi a potom si najdi fakt dobreho ortopeda, ktory ti dobre poradi. Kamoska je po tejto operacii 3 roky, chrbtica sa jej vyrovnala a urcite to stalo zato, mat chrbticu v poriadku...

maria1113

však to, už si pripadám, ako nejaký diktátor, je to ťažké, deti to veru nevedia pochopiť, aké je cvičenie dôležité

jankaaaaaaaa

v takomto mladom veku sa da skolioza pekne korigovat. samozrejme treba navstivit odbornika a riadit sa jeho radami. plavanie je vyborne, hlavne prsia. ale cvicit poctivo a dokladne treba kazdy den! plavat aspon 3x do tyzdna. treba na dceru dozerat, a byt na nu v tomto prisna, lebo deti to casto zanedbavaju a nepovazuju za potrebne