Trapi ma skolioza - plavanie

Príspevok v téme: Trapi ma skolioza - plavanie
smille9610

Mam 19 rokov a od mala ma trapi zle drzanie tela . Mam na to nabeh po oboch rodicoch a sama som rychlo vyrastala mam 173 cm. VAdi mi to pretoze to zle vyzera aj ked si dam dake obtiahnute tricko , ako keby mam hrb. Proste aj ked som vystreta akoby som bola zhrbena... Myslite ze plavanie svaly len uvolnuje alebo dokaze odtranit aj ten moj divne pokruteny chrbat ?? Vystrcajuce lopatky a tak.. Ake mate skusenosti ??? Dakujem za kazdu radu !

maria1113

prosím Vás, zlepšila sa niekomu skolioza pri pravidelnom plávaní? Chcela by som vedieť, ako často treba chodiť plávať a aký druh plávania zvoliť, nakoľko mám dcéru, ktorá má skoliozu, má 13 rokov, verím tomu, že ešte je čas, s tým niečo urobiť. Ďakujem.

adra

Ahoj som podbny pripad ako Ty rovnakeho pohlavia veku aj vysky, najlepsie je plavanie a pohyb najhorsie na problemy s chrbticou je sedenie. Co sa tyka samotnej skoliozy, pokrutenie chrbata sa neda uplne vyrovnat ale plavanie potrebujes na to aby si chrbtove svalstvo spevnila a zastavila dalsie krivenie v opacnom pripade hrozi zhorsovanie, takze co mozes pre seba spravit je hybat sa, cvicit aspon po trosku rano alebo hockedy (vygoogli si nejake light cviky na chrbat), sportovat najlepsie plavanie a sedenie na fitbal lopte (pricom pri vybere lopty si daj pozor na velkost musis mat zadok pri sedeni vyssie ako kolena) a ak Ti da doktor nejaku upominaciu bandaz tak ju nos par hodiniek denne (tak 3-4...neprehanaj to urcite to nenos tak ze na pol dna)a ortopedicke vlozky do topanok, toptiz chrbtica suvisi aj s nohami a celym drzanim tela.. tot co viem ja a na zaver aj strava Ti vie dopomoct mliecne vyrobky, zelenina broklica mak a blabla .. prajem vela chuti do plavania a zlepsenie zdravotneho stavu ;)

fenix1

to je vec ortopeda a rehabilitacie,oni ta naucia cviky na spravne drzanie a formovanie tela,plavanie je fajn,ale je jednostranne

endi

Inak taky hrb... ako pises, by sa dal mozno uz len chirurgicky upravit. Myslim ale, ze sa to robi len v kritickych stavoch chrbtice, ze tam vopreuju dajake kliny, potom treba nosit korzet nepretrzite nejaky cas, potom ich vyberu a je to... ale je to vraj velmi bolestive a zdlhave. Aj ja mam mensi "hrb" - vytrcajuca lopatka, tak si davam pozor, aby som bola vystreta a kto o tom nevie, nevsimne si to. Tiez mam problem s trickami... ale... su hrosie veci na svete :)

endi

Mam skoliozu od 15ich, teraz mam 24, od 15 do 18 som nosila korzet na vyrovnavanie (kym som rastla) a cvicila. Teraz si sem-tam zaplavam, aby ma neprepadli bolesti. Stav sa mi od 15ich nezlepsil, ale ani nezhorsil. Plavanie je idealne na posilnenie chrbtoveho svalstva, cim si zabezpecis oporu pre krivu chrbticu a predides tazkostiam v starsom veku... Ked cvicenie zanedbam, pridu na mna bolesti, neprajem ti to... plavaj, to je len plus.

cajik

Denz ale ona nema bolesti.. pise ze ju trapi ten hrb.. a to teda fakt neviem, ci sa daju este kosti napravit v jej veku.. ale nie som doktor takze neviem :)

smille9610

ja som mala asi dost o nicom doktorkku .. chodila som aj na rehabil . ale nepomohlo to .. no nevadi skusim to plavanie.