K comu je muzovi zena ?

Príspevok v téme: K comu je muzovi zena ?
Nivea_formen

Myslim si, ze v dnesnej dobe je vela chlapov ktori si dokazu spravim vsetko aj sami. O domacnost sa staraju spotrebice cize nie je ziaden problem s tym oprat si nieco a podobne. Ta sexuchtivost muzov mi pride ako vsugerovana z televizie a z casopisov atd a uplne hlupa. Sex ??? Naco aj tak to po case pride uz nudne a onicom. Chlap ktory zacne so zenou vztah bude v manzelstve iba doplacat na zenu lebo ona zarobi menej. Starat sa o deti ktore aj tak az tak velmi nechce.

Laska ? Tie emocionalne hovadiny mi pridu uplne nechutne. To je pre zeny nie pre chlapov. Ja to nepotrebujem a myslim si, ze vela chlapov to nepotrebuje. Porozumenie ? To aj tak nie je mozne, hociktory chlap lepsie pochopi ineho chlapa ako zena. Ta ho bude iba chciet vyuzivat nic ine. A mohol by som menovat dalej ...

Nedokazem najst ziadnu vyhodu v zenach skor iba same nevyhody.

uhlie

Ale inak suhlasim s tymto clankom. To ze zeny zarabaju menej je len fakt a nehovori o tom, preco je to tak. Ja by som videl viac dovodov:
1. Zeny sa menej venuju praci. Miesto toho intriguju, ohovaraju sa a celkovo znizuju pracovnu moralku.
2. Zeny mavaju mensiu prax (ak je zena 2-3 roky na materskej, tak je logicke, ze ma mensiu prax.
3. Zeny chodia castejsie k lekarovi
4. Zeny trpia castymi zmenami nalad, co ovplyvnuje ich pracu
...

Neplati to asi uplne pre vsetky, ale vacsinou to tak byva, co viem aj z vlastnyc skusenosti s pracou.

uhlie

Feminizmus vymysleli kozmeticke spolocnosti na zvysenie ziskov. pred par rokmi by mozno aj zene pripadalo divne, keby vysolila za vonavku, saty a kadernika 300EUR denne. Takto si povie, ze je samostatna, emancipovana a nezavisla a ide si domov merat obvod stehien.

Nolo

Kazdy ale musi uznat, ze muz bez zeny si ovela lahsie poradi ako zena bez muza. To by nebol az taky problem, problem je v tom, ze sa nam cela spolocnost snazi vsugerovat, ze je to opacne. Zeby mali zeny strach, ze na to muzi pridu a nakoniec uz fakt stratia dovod na chcenie zien? Inac je fakt zaujimave, ze feminizmus je spolocensky vseobecne akceptovany a nikto ho nevnima ako nieco zle, ale akonahle muz vyslovi takyto nazor z pohladu muza tak je tu zrazu 13 stran reakcii a casto velmi kritickych, ze co si to dovoluje atd.? Ked rovnopravnost tak vo vsetkom a kazdy ma narok vyslovit/napisat takuto uvahu, na ktorej je naozaj nadcim rozmyslat. Akurat bude trvat este nejaky cas, kym si to vsetci uvedomime a prestaneme to vnimat ako ofenzivu voci zenskemu pohlaviu.

datelinka

jaj, fgf, mal si sa opytat, ci je to za potreby, citat toto. jednoznacne nie.
akurat ak by si mal chut zoznamit sa s limetkou v nejakej zoznamke :-))
prepac mi to, limetka :-)