nechape ma priatel...

Príspevok v téme: nechape ma priatel...
hroznenieco

najviac ma sere,ze zle ma v urcitych veciach vobec nechaPE.napr.moc nelubim,ked musim niekoho stravovat,alebo celkovo sa o niekoho starat a hned ma berie ako za lakomu zensku...nevie pochopit,ze radsej som schopna navarit svojim blizskym ako niekomu co si nakaze za to ze je hladny.neviem ci ma chapes,tazko ti to vysvetlim,ale priblizne ti to poviem tak,ze ano,v urcitych veciach som lakoma,ale co sa tyka rodiny,tak to by som len s laskou urobila.bola u nas navsteva dva dni.navarili sme im,co mi tak az nevadilo,ale tak liezlo mi to dost na nervy,ze sa staram o niekoho a este ktomu za moje prachy.este sme ich museli vyvazat aj autom.prist pre nich a zaviest ich.ako nepoviem,keby aspon za ten benzin dali,alebo celkovo zo sluznosti ponukli dake financie,proste to ma nasrolo a odvtedy berie vsetko do jedneho vreca a to aj ze by som aj na blizskych bola taka setrna.vysvetlila som mu to,ale aj tak to berie ako ze som lakoma...nech si trhne.ma to len uraza.

usiko

ja sa tiez niekedy rozdam a niekedy som lakoma......ja neviem, preco..teda viem, jednak som jedinacik a jednak som tak videla spravat sa otca mojho a mam to zial dost hlboko zakorenene...ono ale je to u mna tak, ze ja si vsetky moje podlznosti platim do haliera, teda take podlznosti, ze niekto mi nieco zaplati, lebo momentalne som si zabudla penazenku, alebo som si nedoniesla tolko penazi...no a ja mu to ihned, ked sa dostanem k svojej penazenke splatim spat...tiez by som si sama od seba nikdy nevybrala pozicku, ani uver, lebo sa mi to zda ako zdieranie, platit niekomu uroky ....ja neviem.....

...v mojom pripade to myslim si, ze suvisi aj s tym, ze vnutorne citim, ze musim mat nejaku financnu rezervu ulozenu pre'istotu", jedine vtedy som pokojna...ak to tak nie je.....tak som zugor....tiez by som si priala, zy som tak nebola naviazana na materialno, ale co uz....

...tiez mi nerobi problem pozyvat niekoho na vecere, kupovat drahe darceky na narodeniny, meniny a tak....ale su situacie, ked proste nedam....

.....a druhej strane, ked priatel zacinal podnikat, tak som mu pozicala vsetky svoje uspory, aj som si kvoli tomu vybrala uver /ktory teraaz on splaca/, co cinilo cca 500 tisic SKK...takze v krizovych situaciach dam, a som tomu rada, ale ked nemusim, tak nedam....no ta taka som a nie som na seba pysna.....

.....cize si myslim, ze to zavisi aj u teba od situacie, tak ako u mna.....ono tiez si myslim, ze nie je dobre mat uplne v 'pazi' a neriesit peniaze, pretoze sa moze stat ze proste minies vsetko na hluposti a ked ti bude treba, tak nebudes mat....a ja tuto istotu potrebujem.....takze ista davka sebectva a setrnosti je nemieste...

lost

Ale na navsteva (investicia do jedla) by sa mala vratit prave vtedy, ked pojdes ty k nim na navstevu, cize to bude 1:1 :)

Denz

hroznenieco- vies...my mame zauzivane v rodine,ze ak ten co pride na navstevu nakupi pred prichodom potraviny. Od zemiakov az po maso.
Ved je pravda,ze ak idem niekde aj na vylet,tiez tam nejdem s holou ritou a necakam,ze mi niekto da najest:)
Platis aj v restauracke predsa:)

Denz

hroznenieco- vies...my mame zauzivane v rodine,ze ak ten co pride na navstevu nakupi pred prichodom potraviny. Od zemiakov az po maso.
Ved je pravda,ze ak idem niekde aj na vilet,tiez tam nejdem s holou ritou a necakam,ze mi niekto da najest:)
Platis aj v restauracke predsa:)

lost

Podla toho kolko a ako zarabas, a aka bola ta navsteva, a jedno z hlavnych: ako sa chova ta navsteva. Nepovedal by som to ako lakomost, ak by ta navsteva mala moznost sa o seba dopravit sa sama a len by bola leniva az vyuzivava.

Vsetko zalezi na detailoch, podla mna.

Pretoze pokial je ti to financne narocne, tak je to blbost sa tak obetovat, to je jasne, ale na druhu stranu nie je vhodne nedat najest navsteve :-)

Vzdy je lepsie neviazat sa na majetok, nie citovo a nie priliz, je potom lahsie sa podelit..

FISKA

podla mna je to vec nazoru..
napriklad ja by som si nevedela predstavit, ze by som brala penaze od navstevy... nepoviem, keby pre ich potrebu ich ide niekam zaviest 100-200km.. ale ako behačky po meste a malom okoli... si myslim, ze je to normalne... a viem, ze to iste by urobili aj oni pre mna....

neviem, tazko posudit, či si lakoma.. z časti určite ano... skor si myslim, že si skor moc šetrná.. čo je v podstate to iste, ako lakoma :)

skús sa trošku obetovať pre druhých a nebrať všetko len z toho pohladu, ako ťa každý využíva a vyciciava...