Výmenný lístok

jaLENja

Ja som sa len pýtala na to, či nemá niekto s tým skúsenosti. Že mám nárok na priespustku k lekárovi viem, ale mám to trochu komplikovanejšie. Ale to nemusím vysvetľovať, to treba zažiť v praxi :)

Oriesok_

Datelinka ja viem že ku gynekologovi netreba :-), zrejme si zle pochopila tu moju otazku.
No ale fakt by niektore ešte nemuseli byť ako napr ku tej kožnej, očnej, psychologovi. Snaď nad tým budu uvažovať a zrušia ešte niektore.

datelinka

tak potom tam nie si objednaná, over si to najskôr a na očné choď v iný deň.
mimochodom, na ošetrenie u lekára je zbytočné čerpať dovolenku. zo zákonníka práce máš nárok na 7 pracovných dní na ošetrenie u lekára počas kalendárneho roka.

levicaaaaa

zubár, gynekolog, psychiater, sexuolog a zrejme teda aj ten plastický chirurg sú lekári kam výmenný lístok netreba. inak treba VŠADE ! aj na ORL, aj ku kožnému, aj k očnému,...

ale v prípade, že ideš na kontrolu, výmenný lístok ti netreba... ten lekár ťa sám na kontrolu objednal, čiže neni dôvod aby ti obvoďák dával výmenný lístok

jaLENja

U nás sa na očné chodí skoro, pretože berie len určitý počet ľudí, prídeš neskôr a nevezme ťa... Tak sa bohužiaľ naučili pacienti a ja sa už len prispôsobujem väčšine. Ak treba výmenný lístok pôjdem tam zbytočne a zbytočne tiež vyčerpám jeden deň dovolenky.
Nenašla som na stránke poisťovne informácie o tom novom zákone a chcela som sa len spýtať, či má niekto s tým skúsenosti.

datelinka

poradila som ti, len si ma zjavne nepochopila - zavolaj zajtra hneď ráno sestričke na očné a ona ti najlepšie poradí. ak si už na zajtra objednaná, možno ti povie, aby si prišla a neskôr doniesla výmenný lístok.

jaLENja

Ja nemám obvodnú lekárku na tom istom mieste ako očnú a preto je pre mňa problém letieť pre výmenný lístok, ak by som ho nepotrebovala a zajtra tam už potrebujem ísť.
Pýtala som sa na názory, nie na to, čo je pre mňa problém, o tom viem dobre aj sama. :)
Ak nevieš poradiť, nepíš :)

datelinka

pozri sa, u nás treba aj takto výmenný lístok. je to pre teba veľký problém zajtra zavolať a sestričky sa na to opýtať? namiesto toho radšej napíšeš na fórum a potom neveríš žiadnemu názoru, ani áno, ani nie :-)