Postup pri vybere krčnych mandli?

Príspevok v téme: Postup pri vybere krčnych mandli?
Petronela:-)

Ešte nikdy som nebola v nemocnici, tak neviem presne ako to tam funguje. Potrebujem vedieť že ak mi da moja ORL lekarka odporučanku na vyber krčnych mandlí, tak s tou odporučankou sa musim objednať zase na vyšetrenie v tej nemocnici kam pôjdem? Napr v ružinove je ORL oddelenie na 4 poschodi a na tom oddeleni maju nejaku ambulanciu kde chodia pacienti s odporučankami? Tam mi spravia znova vyšetenie a potom sa môže stať, že mi oni tie mandle nebudu chcieť z nejakeho dovodu vybrať?
Ďakujem za odpovede

Petronela:-)

Barbinka super že je tu niekto kto bol v ružinove. Tak mi nevieš povedať, že ak mi da moja ORL vymenný lístok kam mam s nim isť? Či maju na tom 4 poschodi nejaku ambulanciu kde sa chodi akože zahlasiť že potrebujem ten vyber mandli?
Ty maš v poliklinike svoju ORL? Alebo tam sa chodi s tým vymenným listkom čo mi da moja oRL? Bože som jak debil ale prvy krat si budem vybavovať nemocnicu tak mam z toho chaos. Ďakujem

zuzic

neviem ako v ruzinove ale napr. u nas prides s vymennym listkom na kliniku, tam je este pred oddelenim kde lezia jedna ambulancia pre vonkajsich a tam ta vysetri a objedna

barbinka

a ja som sa rozhodnúť nemohla, musela som ísť v celkovej anestéze a nakoniec som aj bola rada, aspoň som nemala problémy ako ostatné ženy na oddelení, ktoré boli v lokálke.

barbinka

mne vyberali v ružinove mandle pred dvoma rokmi, ale ten postup bol iný. Ja som tam bola na vyšetrení v poliklinike, nie na 4. poschodí v nemocnici.

Petronela:-)

A v tej nemocnici maju ambulanciu normalne na ORL odeleni? Akože tam kde sa už leži? Myslim v tej istej budove...

pharmist

Ak je dovod mandle odstranit, tak nebude lekar, ktory ich nebude chciet vybrat. Obvodna Ti da listok na ORL a tam Ta uz doporucia dalej, pripadne ist prave na ORL do nemocnice, kde to aj robia. Mandle sa vyberaju bud v lokalnej narkoze (je to bezpecnejsie) alebo v celkovej, vacsinou sa mozes rozhodnut sama.