Bolesti v pravom boku

Príspevok v téme: Bolesti v pravom boku
Crazy12321

Ahojte, uz asi mesiac mam problem s bolestou v pravom boku, ktora sem tam siaha az do praveho podbruska a do chrbta. Uz mam za sebou kopec vysetreni, slepe crevo v poriadku, zlcnik, pecen, pankreas, oblicky v poriadku, moc negativny, ziadny cysticky nalez na gynekologii.. Som uz zufala, neviem, co to moze byt.. Ma s tym niekto podobne skusenosti? Dakujem

kate662

Pekný deň prajem. Jedna moja spolužiačka zo školy mala veľmi často zápal močových ciest. Pamätám si, že vždy si dávala pozor na kríže a na to, na čom sedela. Časom ju ale začala trápiť pichľavá bolesť v pravom boku a objavovala sa iba občas. Niekedy sa musela od bolesti doslova prikrčiť pretože jej bolesť bola vraj čoraz intenzívnejšia. Mala som tiež niečo podobné, takže som mala o tom naštudovaných kopec informácií. Dala som jej tip na tento článok zdravoteka.sk ktorý ma donútil svoj stav nebrať na ľahkú váhu a ísť s tým čo najskôr k doktorke. Samozrejme, tak isto ako som sa snažila o svojom stave čo najviac na internete informovať ja, sa snažila aj ona a mnohokrát bezvýsledne. Článok preto tiež veľmi ocenila, keďže bežné diskusie jej až tak nepomohli, predsalen, je to tam lepšie napísané. V jej prípade išlo bohužiaľ o to isté o čo aj mne a sú to žlčníkové kamene. Myslím si, že žiadne ochorenie, ktoré sa týka oblasti brucha, nie je rozumné podceňovať, pretože problém môže byť aj v niečom inom alebo vážnejšom...

kludna

Ahojte aj ja mam problem z bolestov v lavom boku obcas aj pocit palenia a to aj ked som v pohibe alebo v klude mam to uz pomerne dost dlho asi 10rokov bola som na xxxx visetreni a nic vsetko je v poriatku avsak mavam caste infekcie mocovich ciest preto sa moj nefrolog rozhodol ze mi urobi biopsiu obliciek aby mohol zistit pricinu mala som asi 2g proteinov v moci po biopsii nastalo slabe krvacanie zavrati celkova slabost avsak zevraj to nema nic spolocne z biopsiov lebo echo ukazalo ze je vsetko ok takze cakam na visledky biopsie 14 dni fuuu dlha doba stale mam bolesti v lavom boku aj pichanie aj palenie doktori mi povedali ze niektore zdravotne problemi sa nedaju diagnostikovat ze sa stim treba naucit zit takze asi tak a mimochodom zijem v zahranici kde je vsetko spomalene na jedno visetrenie sa musi cakat aj 2-3 mesiace hroooooza ale uz som absolvovala vsetky visetrena aj tie ktore vobec nemali viznam kazde jedno visetrenie tu stoji 48eur tak si viete predstavit kolko penazi som zahodila do kosa a visledok???? neda sa diagnostikovat posledna moja sanca je ta ze visledky biopsie obliciek ukazu pricinu a ak nie tak v pohode naucim sa stim zit

anonym2

Mám taký problém že ma boli strašne v pravom boku. Neviem či to môžem mať pruch alebo presilenie alebo fakt niečo iné. Mám len 12 rokov.

...Mimka...

Ahojte chcem sa spitat mam podobny problem ako vy us asi rok pocitujem taku tupu bolest v pravom boku pri panve ale ta bolest nieje vzdy na jednom mieste tak ako by mi chodila po celom pravom boku brucha niekedy je to palenie pri pupku inokedy tlak pod brusku chodila som po gynekologii ale stale mi daju antibiotika a po dvoch tyzdnoch ta bolest je spet mozte mi poradit

vlador

Dôvodov bolestí v pravej strane brucha môže byť veľa. Ja som si tým tiež prešiel, pravidelne ma bolievalo na pravo. Stačí si prejsť weby, informácií a možných variant nájdeš dosť. Na www.zdravoteka.sk alebo na primar.sme.sk píše doktor, že kolikové bolesti sú príčinou kameňov v žlčníku alebo v močových cestách. Ale to už sú záchvatové bolesti a tvoj prípad môže byť o niečom inom.

slavena

Sally 789,

ahoj no mne trosku pomohlo ze ma nenuti tak casto chodit na malu. Ale neviem kolko to vydrzi. Mne ukazala cystoskopia drazdivý mechur. Po prvej davke do mechura sa mi urobila hrcka medzi jazvou po slepaku a pravou nohou. Asi tri davky som nemohla riadne ani chodit, strasne to bolelo, uz som mala 4 davku a lepsie trosku. Stale bojujem a dufam ze to dobojujem. Lebo lekari uz v tejto dobe nic nevedia zistit, clovek si musi zistovat diagnozu sam, inak sa nikam nedopracuje. :O(

slavena

To je tazko,

mas svatu pravdu nik ti neveri ako mne.
Tie bolesti su hrozne. Co zjem citim vsetko, len take palenie v bruchu, v boku niekedy aj pichanie a palenie prechadza az do ladvin. A zi v klude. Da sa to?

slavena

jajkafr ahoj,

No ja som mala tiez podozrenie na crona. aj lieky mi dala gastroenterologicka na to PENTASU. Nasadila mi ich z výsledku histologie kolonoskopie. Chvilu ok a potom zase nic. Vysadila mi ich. Zobrala mi vzorku na Kalprotein a chvalabohu bol pod 100. Tak crona nemam. Crona mozes mat az ked sa to pohybuje kolo 1000, tak mi to vysvetlila lekarka.

Tak zatial som stale po starom. Cakam na výsledky ci nemam celiakiu, co uz by sa potvrdilo treti krat z krvi, len zo zaludka stale nic. Chodim na urologiu lezat kazdý týzden, kde mi cez mechur napustaju lieky, aby som casto nemocila. A caka ma opakovana magneticka rezonancia koli cyste co mi nasli pred rokom a pri oeracii sa nenasla. Nik nechape ako 9 cm cysta mohla zmiznut. Tak preto chcu zopakovat rezonanciu ci tam teda je alebo nie. Zrasty podla lekarov prichadyaju asi do uvahy az uplne posledne. A problemy sa stupnuju a psychika opusta. :O((

slavena

Na sono obliciek som bola uz davnejsie. Mala som zapal pravej oblicky. Chodim k urologovi. Uzivam lieky proti castemu moceniu. Vtedy mi dal na ten zapal antibiotika, týzden bolo dobre a zase. Nepomohlo mi to. Aj lieky co uzivam, sa mi nezda ze by nejako zabrali. Mocim a mocim si dalej. Len mne je furt zima. Schudla som zo 65 kil a 45 koli, tak sa ani necudujem.