Zumba

Príspevok v téme: Zumba
charlotte

Ahojte,baby!
Chcem sa opýtať...v poslednej dobe som veľa počula o zumbe...je to druh cvičenia,ktoré k nám prišlo z ameriky...je to vlastne zmes latinsko-amerických tancov s aerobnými pohybmi...máte s tým niektorá skúsenosti? ako prebieha hodina?treba na to kondičku?pre koho je toto cvičenie určené?
dakujem za odpovede:)

doubledog

zumba je hlavne marketingovy produkt, zamerany na lenivsie zeny, ktore chcu chudnut, ale nechcu preto moc spravit.

preto sa vzdy spominaju tieto jej znaky:

-chudnes, ani nevies ako, pretoze je to zabava (ako keby ine cvicenia boli ine)

-urcene pre vsetky vekove kategorie
"nastrocne aj zeny v rokoch" :))
(to znamena co? bezobsazny kec. ktore cvicenie take nie je?)

-vytvara sa akysi zumba-kult, kde sa ucastnici navzajom uistuju, aka je zumba super :)

-sucastou a podstatou tohto zumba kultu je predaj kurzov a oblecenia (to asi nepotrebuje komentar, je to cielene na zeny)

z hladiska cvicenia ci fitnessu nie je zumba nicim vynimocna, ide o formu aerobneho cvicenia, o rok-dva ju nahradi ina modna vlna a vsetky zumbistky zrazu budu chodit na nu a budu o nej pisat, aka je super, lebo je pre vsetky vekove kategorie :)

odpoved

spice, aj si schudla zo zumby? lebo 6 mesiacov je dost dlha doba, tak ci sa to odrazilo na kondicii alebo postave:) ja chodim zatial len raz do tyzdna, lebo viac nestiham.

SPICE

zumba je skvela....pre mna to je zabava, ale zaroven oddych po psychickej stranke bo na tej hodine zabudem uplne na vsetko...ale zalezi kto to trenuje ...Ja chodim k Jurimu ( vyskusala som este 2 instruktorov ale ty sa mi az tak nepacili) ...

zacina to rozcvickou v hudbe, a potom tancami spojenymi s aerobikom kazda choreografia ma do cca 5 min a nakoniec mas strecing v hudbe ( tva to cele hodinu)...a co na tom cele najlepsie ze nam stale menia pesnici a choreografiu a ty sa musis stale ucit ( a ja si vzdy pridem ako novacik )..a este su aj zumba party kde cvici si 3 hodiny a to je raz zacas tato akcia....:0))

cvicenie je pre vsetkych :0)) a co sa tyka kondicky ja som asi cca4 roky nic nerobila a prisla na hodinu sice som chcela s nej zdrhnut bo som uz nevladala po 10 minutach a nechytala som sa na ziaden tanec...no nakoniec to uz robim cca 6 mesiacou a kazdy den ma to bavi viac a viac a neviem si predstavit ze by som to nerobila ...

tak to skus urcite ! :0))

nn

zumba je super :) lebo je najma o zabave, ani si neuvedomis ze cvicis - pricom perfektne spaluje kalorie, spevnuje a formuje postavu. a najma zlepsuje naladu :)
cvicia najma zeny vsetky vekove a vahove kategorie (super aj na chudnutie)
niektori instruktori maju viac tanecnu, ini viac posilovaciu techniku. Juri ma viac fitness

3katka3

zumba je super, je to taký zmes všetkého....úplne ma to chytilo, ta hudba, kroky, tancuješ a zároveň chudneš....odporúčam všetkým...:)

Lenkale

ak ste z blavy odporucam zumbu jedine Juraj Novotny (vid jeho www stranka) je super, ale pozor potrebujes velmi dobru kondiciu na zvladnutie uz prvej hodiny...

anusa

ahoj som z dediny, nemam možnosť chodiť cvičiť, poraď, kde by som zohnala hudbu na zumbu, veľmi ma zaujala....

Janka58

my sme tam išli s mamčou prvý krát iba zo srandy..že čo to je..ale mňa to velmi chytilo..ked sme boli na prvek hodine,nevedela som poriadne kroky ale iba som skackala na hudbu a myslím,ze viac kolooria nespálim ani za mesiac.. je to super,vyskúšaj...

Eskymacek

ja mam za sebou uspesne par hodin..:) tak zacnem po poradi:

hodina prebieha rozcvickou, nieco ako na obycajnom aerobicu. potom nasleduju sekvencie s rozlicnymi tancami ako salsa, samba, merengue, dokonca sme v sobotu tancovali aj country :) tie bloky trvaju tak 5-10 minut, v podstate nonstop skackas a vrtis bokmi... dost sa pri tom zapotis ale to zavisi aj od konkretnych tancov...

kondicku... no urcite nezaskodi, ak si uz predtym pravidelne cvicila :) ale nie je potrebna podla mna, ja som 2 mesiace nechodila cvicit a zacala som so zumbou a zvladam to v pohode...

cvicenie je urcene pre takmer vsetky vekove kategorie, videla som nast-rocne slecny ale aj damy v rokoch :)

kazdopadne je to zabava a stoji to za vyskusanie :)najblizsiu hodinu mam v stredu a tesim sa na nu