strach

Príspevok v téme: strach
chudatko222

Ahojte! Mám problém, ktorý by nečakal asi nikto ze bude trapit 19 ročné dievča. Od detstva som mala problémy s čítanim ale ako male decko som si to neuvedomovala a nevadilo mi to. teraz v poslednom ročníku na strednej si to čoraz viac uvedomujem a preto som stastna ak sa mozem vyhnut vyucovaniu. Neviem čo mam robit. Pri čítaní kokcem,velmi tazko sa mi číta, trasie sa mi hlas..nechapem prečo, ked pri rozpravani nemam takyto problem :(. Ako sa to da riesit?..citat sa uz asi neunaucim ked som sa to nenaucila doteraz :(..som z toho velmi nestastna. poradte. dakujem

luciferka

logoped asi tazko v tomto pomoze, pokial ti teda pletu pismenka, tak skus to centrum specialno - pedagogickeho poradenstva alebo centrum pedagogicko - psychologickeho poradenstva a intervecie...., najdi si na nete zoznam, zadaj tie nazvy do google....zavolaj tam,opis v skratke svoj problem, a dohodni si stretko....., jasne ze je cas, do poradni chodia aj starsi ludia ako ty, a cim je starsi tym je vacsia sanca na dobrry vysledok, lebo ten starsi clovek si uvedomuje, ze pomoc potrebuje a chce aby sa to zlepsilo...., tak drzim prsty....

joni_

pletu sa ti pismenka aj doma, ked si citas len pre seba? tiez by som skusila logopeda alebo psycholgicko-pedadogicku poradnu, myslim ze nadej na zlepsenie je vzdy, ak clovek chce :)

chudatko222

stava sa mi ze sa mi pletu pismenka, prave preto sa stale zakokcem a potom sa mi z toho trasie hlas :(
myslis ze mam este cas zmenit to u pedagoga??

luciferka

ak sa ti cita tak tazko aj doma ked si citas nahlas sama pre seba, tak zajdi do najblizsie centra specialno - pedagogickeho poradenstva, tam ti pomozu...., ak tak citas len v skole, tak to mas iba zrejme zo stresu a zo strachu ze musis citat nahlas.......ak tomas jediny problem a inak v pohode vsetkemu rozumies, nepletu sa ti pismena alebo slova, tak sa nic take vazne nedeje, normalne to vysvetli ucitelom, nech ta nevyvolavaju citat nahlas a hotovo