sucha plet a akne - co s tym?

Príspevok v téme: sucha plet a akne - co s tym?
annie:)

ahojte, mam taky problem uz niekolko rokov sa liecim na akne, postupne sa to trochu zlepsuje ale stale sa mi tvoria zapalene vyrazky, ani nie tie velke hnisave tych je menej ale skor velmi vela takych mensich ale su zapalene a mam toho celu tvar. no vzdy v zime mam zaroven velmi suchu plet, niekedy aj v lete ale v zime je to najhorsie.a vsetky tie kremiky a vodicky proti akne este viac vysusuju plet tak neviem co mam robit. uz som ich aj prestala pouzivat a skusila som mesiac nedavat si vobec nic na tvar ale akne sa mi zase dost zhorsilo a suchu plet mam stale:( niekedy sa mi robia az take supinky.neviete poradit nejaky krem alebo nieco co by bolo vhodne na suchu plet ale aj na akne?dakujem:)

Ch

Cétaphil creme soin hydratant
Denný hydratačný nemastný krém s veľmi jemnou textúrou pre ošetrenie suchej, citlivej, problematickej alebo chorej pokožky. Po aplikácii Cétaphil hydratačného krému je pokožka dlhodobo hydratovaná, hodvábne jemná a prirodzene pružná. Cétaphil hydratačný krém bol designovaný ako doplnok liečby rôznych kožných ochorení: atopická dermatitída, akné, suchá pleť, rosacea, psoriáza, seborhoická dermatitída. Je teda excelentný i pre hydratáciu zdravej pokožky. Cétaphil hydratačný krém prirodzene stabilizuje kožnú bariéru, nedráždi, je nekomedogenný, nie je parfumovaný ani farbený, je vhodný i pre veľmi citlivú pleť. Neobsahuje parabény. Cétaphil pre Vás vyvinula francúzska farmaceutická spoločnosť Galderma – je skutočne klinicky testovaný a patrí celosvetovo medzi TOP 25 značiek lekárskej kozmetiky.

Ja som ho našiel náhodou na internete v nejakej diskusii. Tiež som mal veľmi suchú tvár z gélov, ktoré mi predpísala na akné kožná. Ak ho v lekárni nebudú mať, tak ti ho objednajú. A najlepšie je, že stojí do 6eur. A je veľmi dobrý.

annie:)

aj olivovy olej som uz skusala ale z toho sa mi tiez robili vyrazky, parkrat som si potrela vecer ale do rana som mala celu tvar takych drobnuckych vyrazok, tak neviem ja som uz vela veci skusala ale bud mi to prilis vysusuje alebo sa mi robia vyrazky, tak neviem uz:(

annie:)

vdaka za odpovede:)
delphia- mam aj teraz od biodermy ale tie su na mastnu plet tak teraz ich zatial nepouzivam a preveze som mala pocit ze som z nich mala vyrazky este viac cervene, no na suchu plet som z biodermy neskusala

Linduska ja mam akne uz veeelmi dolho a tiez som si najprv chcela dat predpisat antikonc. ale doktorka ma upozornila ze ked ju vysadim tak sa to moze este zhorsit tak som radsej neriskovala

Ch - no mozno vyskusam, este som o nom nepocula. a ty mas tiez akne a aj suchu plet? ci sa mi nahodou nebudu z neho viacej robit vyrazky

Linduška000

Ahoj tiež mám taký istý problém :(
ja som sa rozhodla pre hormonálnu antikoncepciu, pretože som už raz mala a vtedy sa mi pleť veľmi pekne upravila, ale po vysadení sa mi to všetko vrátilo späť.

delphia

akne sa moze tvorit aj prave preto, lebo mas plet suchu a ona sa chce premastit a preto mazove zliazky tvoria viac mazu a nasledne sa zapaluju. skus teraz neriesit samotna akne, ale si kup hydratacne pripravky. skus od Biodermy. a po veceroch po ocisteni pleti si davaj domace masky z bieleho jogurtu+ med, alebo tvaroh+ med, alebo uhorky na kolieska,....