Krvacanie pocas brania HAK

Príspevok v téme: Krvacanie pocas brania HAK
otazka

Ahojte, nestiham ist tento tyzden ku gynekologicke, preto pisem radsej sem, aby som pocula nazory, rady, skusenosti ci je to ok.
Uzivam antikoncepciu yasminelle,a uz minuly mesiac som mala v polke toho uzivania spinenie,, co mi preslo do krvacania. Povedlala som si ze sa to sem tam moze stat. Avsak tento mesiac to mam zas a je to naozaj neprijemne.
Ked som minuly mesiac dokoncila balenie, tak som si zabudla vziat prvu tabletku z tohot mesacneho balenia tak mi lekarka povedala ze si mam dat dve naraz a potom pokracovat ako obvykle- moze to mat na to vplyv?
Neviem ako mam dalej pokracovat. Mam aj problemy s prsiami uz asi rok, ide mi z nich daka biela kasicka alebo ako to nazvat a bolia ma , neviem teda ci to ma suvislost, ale rad by osm pocula nejaku odozvu ci sa niekomu nieco podobne deje. dakujem vopred za vsetky odpovede pekny den.

otazka

No, ja to mam druhy mesiac to krvacanie a ni eje to spinenie ale normalne ako krmy ked mas ...
a ta "biela kasicka" nieje len ked stlacim ale furt a vyrazka to nieje :D chora som nebola, praveze som bola uplne v pohode a to mi prislo divne ze druhy mesiac sa mi to stalo a momentlane to mam ze 2 tydzne kramy dva tyzdne pokoj, tkaze neviem :/. Musim ist k tej lekarke, pisala som sem vazne len preto ze sa tam nestihnem tak skoro ukazat a chcela som pocut nejake rady ci je to ok. Takze vam dakujem babule a nehadajte sa vsak ja len som sa spytat chcela :) Lebo babam, co som sa pytala sa ani jedno z toho nestalo nikdy, takze som nevdela ze ake stanovisko zaujat...dakujem este raz a pekny den

aluska

ja ti chcem len povedat ze aj ja mam tu bielu kasicku a doktor mi povedal ze je to len maz...ze je to uplne ok a kazda zena to ma..a havne ak mas na bradavke take male hrboleky ( rudimentarne mliecne zlazy)tak aj z nich to ide..a pisalo tu o tom uz vela bab inak
.a inak mam to odvtedy co mi zacali rast prsia...a bola som na vsetkych potrebnych vysetreniach a som uplne ok

rew

aluska sa nezaprie :) moja, ja som to nemyslela ironicky ze si mi rozsirila obzory a ze to mohol byt zly navod, a neberiem ti to ze to moze byt normalne... ale ked uz odomna chces aby som tak pozorne citala tak: "Pokiaľ máte bolesti a ešte k tomu vytekajúci sekrét, je najvyšší čas navštíviť vášho gynekológa." + "Mam aj problemy s prsiami uz asi rok, ide mi z nich daka biela kasicka alebo ako to nazvat a bolia ma" ma vracia k povodnej otazke, ci sa slecna zmienila o svojom vytoku lekarke.. len pre istotu...

aluska

treba vediet rozlisit co je a co nie je prirodzene
aj vsade na nete citas ze vytok z vaginy -hned k doktorovi
pritom je zname, ze priesvitny az biely nezapachajuci vytok je uplne prirodzeny sekret

tak isto mozu mat aj prsne zlazy sekret, su to zlazy, chapes?

aluska

citaj

Na bradavkách sa môžu objaviť aj pupáčiky, z ktorých vyteká hnis. Je to akné, ktoré sa môže objaviť nielen na tvári a chrbte, ale aj v dekolte a na prsiach. V niektorých prípadoch môže ísť len o nazbieraný tuk. Dôležité je sledovať aj bolesť pŕs. Pokiaľ máte bolesti a ešte k tomu vytekajúci sekrét, je najvyšší čas navštíviť vášho gynekológa.

citas?nazbierany tuk...a je to normalne..pretoze aj ja to mam a gynekolog mi to pozeral a povedal ze to je uplne ok, to nie je nejaky nezvycajny vytok z prsnikov

rew

Vdaka aluska, rozsirila si moje obzory :) Prve na co som si spomenula ja bol totiz nejaky navod na samovysetrenie prsnikov ktory som citala kedysi davnejsie a hovorilo sa tam aj o tom ze po stlaceni bradavky by z nej nemalo nic vytekat.. ale mozno to bol zly navod.. :)

aluska

ta biela kasicka moze byt kludne taky ako keby maz z mliecnych zlaz...to sa robi kazdej zene, ale vasinou to ide len ked si zena potlaci bradavku

rew

Spinenie pocas cyklu je normalne, najma ak beries HAK len par mesiacov.. Ako pises, je to silnejsie krvacanie... nebola si v poslednej dobe chora? (prechladnuta, chripka...) Ja som raz takto dostala kramy pocas choroby normalne uprostred cyklu, lekarka mi povedala ze sa stava, ze mam dalej brat tabletky a ono sa to upravi.. a upravilo sa. Aj to ze ta bolia prsia je ok... ale ze ti z nich ide nejaka biela kasicka... wtf? spominala si to lekarke? lebo toto podla mna normalne nie je. Robili ti v ramci preventivnej USG prsnikov?