Som psoriatik - psoriaza...

Príspevok v téme: Som psoriatik - psoriaza...
eventualita

Ahojte,
od 10 rokov som psoriatička, mala som to vo vlasovej pokožke. minulý rok na vianoce som sa vyhádzala malými vyražkami. nebrala som to važne, že to prejde... a že to je asi od nejakého jedla... no po týždni to neprešlo a každá svrbiaca vyrážka sa zmenila na lupienku-na psoriatickú vyrážku. bobo to pre mna veľmi zle. stále som plakala a trápila sa kôli tomu. nik si nevie predstaviť čo to pre človeka znamená, keď nemôže viesť plnohodnotný život. žiadné kratke tričko a už vôbec nie plavky... bola som aj na alergologickom. ale nezistilo sa z čoho som sa vyhádzala. ja si myslim že to bolo z pomela, ktoré som nikdy nejedla až na tie vianoce.
v súčastnosti to mam lepšie, mastičky, opaľovanie mi dosť pomohlo... tiež som brala homeopatika ale jediné čo spôsobili že som pribrala.
ja viem že viacerí sa tu rozpísali o svojich skúsenostiach, ale som zvedavá na vaše nové skúsenosti.

mate59

dôležité je stravovanie,tak ako sa uvádza pri tejto chorobe.Lenže to by človek nesmel jesť skoro nič.Ale kus pravdy na tom je.Pomáha leto a slnko.Aj tí, čo sa vrátili od Mŕtveho mora mali zlepšenie len dočasné.Veľa zdaru.

dgnk

moja mama ma tiez psoriazu poziva vselijake masticky a tak trochu to zmierni a co jej najviac pomaha je zihlavovy caj cisti krv.najlepsia je zihlava v jari vtedy ma vraj najvacsiu silu.

jazunka

Ahojte všetci,

ja mam tiez psoriazu. Mam ju na laktiach a na predlaktí- jedno také ložisko, ako vajíčko, ktoré asi najviac boli a tiez svrbí. A mam ju aj vo vlasoch, avšak tá sa mi výrazne lepší ak používam sampon na vlasy, ktorý si kupujem v Madarsku, vola sa Szullkofoll kántranyos kénsampon a nie je ani drahy (250 ml asi 3,50 Eur) Po nom ma hlava nesvrbí a ani supiny sa mi netvoria v takej miere. No som s ním asi najspokojnejsia, co som do teraz vyskusala. Teraz som si cez net objednala aj penu do kupela a vlasovu vodicku z tejto rady, tak cakam kedy mi to pride a dam vam vediet, ake to je :) Drzte sa a bojujte s nou, lebo nic ine nam neostava :))) pekný den

Danielkaa

Dobrý deň,skúsili ste kúpele s Rybičkami Garra rufa sú fakt dobré,pomáha to + ožarovanie. Novootvorené sú aj na vých.Slovensku GARRA Spa-relaxačné centrum.
Prajem veľa úspechov pri liečbe.