VŠ - neplatené odbory ???

študentka

takže predsa to existuje... nasla som to :)
ak niekto tiez zohana, tu je link: www.tf.uniag.sk

dakujem za vsetky komenty.
pekny den vam..
pa

študentka

no veď práve, že mňa kvalita, vstupné kontroly a vôbec práca na kvalite zaujíma od toho dňa, odkedy som pred 3ma rokmi nastupila do prace... preto by som sa chcela tymto smerom vydať....

preto sa pýtam, či niekto nevie o tom "bezplatnom" odbore na SPU v NR..
inžinier kvality.. alebo inžinier riadenia kvality... tak nejak sa to tuším volalo....

lenkaaaaaaaa

tak tak.. studovat nieco co ta absolutne nebavi a nerozumies tomu je fakt priserne.. vidim to na mojcih spoluziakoch ako tazko im ide skola, nieje to sranda vybrat si nieco co ta nebude bavit ani zaujimat alebo nieco o com nemas ani potuchy

katalinka

ja chápem, peniaze sú smerodajné...ale na čo by si študovala niečo čo ťa nebaví, len pre to, že to je "zadarmo". Titul je jedna vec,ale čo máš z neho,keď ťa nebude lákať práca, ktorú ti umožňuje vykonávať.
Radšej si ujasni čím by si sa chcela v živote zapodievať a potom hľadaj cestu ako na to! Držím palce a prajem veľa šťastia!

lenkaa123456

na technickej univerzite v kosiciach su niektore odbory, kotre sa daju studovat externe - zadarmo, neviem ci je to tak na vsetkych fakultach, ale na strojnickej fakulte urcite

ojka

to s tou TUZV je pravda (: ale neviem na kolko to je aktualne aj tento, či dalšie roky, univerzity si totiž takmer každý rok menia nejak podmienky prijatia alebo platby za externé štúdia....

tekvicka

napr. na technickej univerzite vo zvolene mali este minuly rok oznam o bezplatnom externom studiu - aj moj priatel tam studoval externe a mali to bezplatne

dobra vila

Studentka, to naozaj netusim... Ja som tiez rozmyslala, ze by som si hodila prihlasku na externe prekladatelstvo/tlmocnictvo do NR, ale podla mna je uz temer vsetko spoplatnene. A ceny su to naozaj horibilne. Popri dennom studiu by som to financne neutiahla, nemam ako a keby som uz aj casom pracovala, tak pri tychto minimach co tuto davaju, si clovek 10x rozmysli, kam tie peniaze da (ak sa vobec clovek vie zamestnat).
Ja nechapem, preco musia byt externe skoly spoplatnene. Naozaj je to tazko utiahnut beznemu cloveku. Ja to proste nezavidim... Je to drina.
P.S: ked som sa hrabala na stranke UKF Nitra, nenasla som ziadne infosky ohladom spoplatnenych verzus nespoplatnenych odborov. Ale ak si pozriet stranku UMB BB, tak oni to tam maju jasne, za ktore odbory sa neplati. Ohladom ostatnych skol ti neviem pomoct, skus pozriet stranky.

modraliska

Katolicka univerzita v Ruzomberku ma neplatenu fakultu Teologicku v Kosiciach - externe studium. Su tam odbory socialna praca, socialna filozofia, ucitelstvo...