Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

millla

Ahojte, mešká mi menšt., na teste sa mi objavila len jedna čiarka, po chvíli slabá druhá ružová, ktorá potom zmizla. Test bol robený dosť skoro, pretože ak, tak k oplodneniu došlo na konci cyklu. Urobím další, ale myslíte, že ked tam bola tá druhá čiarka, že by mohol byť hcg ešte taký nízky?

mirka 23

jaj, ten posledný mesiac je nekonečny. Ja našťastie spavam celkom v pohode, aj ked v noci vstavam na wcko a na hlad :-)
No pocit mam aj ja, že to bude niekedy po Silvestri, no uvidime.

isabella

ahoj mirka, moja mala ma uz asi aj riadne cez 3kg, lebo dva tyzdne dozadu, ked som sla na sono tak mala 2750g a babo posledne tyzdne pribera tak stvrt kila tyzdenne... ja som oficialne len v 35tt, ale keby mi na zaciatku lekar neposunul termin, tak som niekde medzi 36-37tt, ale teda mala je aj tak velke babo a uz posledne dni mam take divne pocity, ze to uz coskoro pride, len teda tajne dufam, ze este silvestra stravim doma, posledne uz aj strasne zle spavam

mirka 23

isabella a v ktorom si týždni? teda kedy maš termin? Ja mam 8. januara a tiež dufam a mam pocit, že to bude skôr. Moja mala ma 2,80.

isabella

tak sa hlasim po mesiaci, podla toho co mame posledne vysledky je mala uz velka normalne na porod a nech si lekari hovoria co chcu, ja si aj tak myslim, ze sa narodi v prvej polovici januara, takze tolko info o mne, inak co je tu nove? vidim, ze zo skalnych prispievateliek uz ziadna nechodi :-///

pyrana

ahoj, necitala som ostatne prispevky, len chcem zdelit moju skusenost, mi sme pol roka po svadbe a povedali sme si na zaciatku novembra, ze teda skusime sa nechranit, nie priamo pokusat o babo, ale nechame to na prirodu, ved som pocula, ze to trva niekolko mesiacov,kym sa podari. tak sme planovali svadobnu cestu na februar-marec, ze tam uz na tom budeme pracovat, no ale nam sa asi postastilo hned na prvy sup, lebo sme uz v 6tt, dnes som bola u dr a male ma 3.8mm, sme cely bez seba, velmi sa tesime. svadobna cesta sice nebude - chceli sme ist na lyzovacku do alp, no ale nevadi, malinke je na ceste, tak nechceme riskovat koliziu na svahu. sa tesiiiime hrozne moc.

isabella

baby, neviete ako to vtedy morszi pisala o tom termine porodu podla prvych pohybov? nechce sa mi to teraz hladat a uz ju nevidim tu prispievat a neviem ako by som to vyhladala :-///
btw, k teme hormonalna antikoncepcia a co po skonceni uzivania napisem len tolko, ze raz som brala hak cca 2,5 roka a po vysadeni mi prisla menstruacia presne na den ako mala a aj dalej chodila a po druhom uzivani, ktore trvalo 4 mesiace tak isto, takze je to asi dost individualne, nejako by som to nezovseobecnovala...

mirka 23

Netehulka, 10 ROKOV URčITE NIE, to by som musela brať od 13tich :-) necele 4 roky a práve preto tvrdim, že je to svinstvo, lebo som si tým prešla po vysadeni. Ja som ešte obstala celkom OK, dala som sa dokopy bylinkami, ale vela bab nevie čo so sebou, stači si prečitať tie témy. Neviem prečo by som mala do seba pchať umele hormony, mysliš že je to take super pre babo?
Tebe sa nestalo, že si po vlastných skusenostiach zmenila názor? Ja by som to už nebrala ale každý nech si robí čo chce.