Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

Netehulka

mirka 23- mi pripominas nejaku dedinsku zensku, co na vsetko somre. Kazda vec ma svoje pozitiva a aj negativa. Takisto HAK a duphaston. Duphaston je progesteron, a podla mna, kto ho potrebuje na udrzanie tehotenstva, tomu len pomoze. Mnohe by potratili, keby im ho nepredpisali.

Ty si tiez brala HAK, nie? Kolko si to pisala, 10 rokov? Tak to je ako, ked zlodej krici, chytte zlodeja.

Podla mna je vzdy lepsie brat HAK ako mat XXX deti alebo XXX potratov.

han.ka

Ahojte, myslim, ze potraty nie su len vecou antikoncepcie a jej dosledkov. HAK som nebrala, mam pravidelny cyklus. Napriek tomu som potratila uz 2x, v oboch pripadoch v 7.tt. Vysledky mam vsetky ok, len mam o trosku slabsiu cinnost zlteho telieska, takze asi preto to bolo. Teraz beriem Duphaston a opet sa pokusame. Brala by som hocico na svete, aby mi to pomohlo otehotniet a donosit zdrave dietatko

SOLE

No tak prve dieta bolo u mna neplanovane roztrhol sa kondom a bum ostala som tehotna...druhe bolo planovane to sme mali sex len raz cez plodne dni a bum tehotna :)tretie planovane..sex sme mali cez plodne aj dvakrat denne a bum hned tehotna :D nam to proste spolu ide :D

mirka 23

Čo je zle na HAK? Stači pozrieť temu po vysadeni HAK, ake je to trapenie. Vkuse pchať do seba chemiu nie je riešenie. A nechapem prečo by si mala chodiť na potraty, existuju aj ine možnosti.
A porozmyšlaj prečo ten duphostan predpisuju na to udržanie a prečo su samovolne potraty.

Netehulka

mirka 23- Co je zle na predpisani HAK?Je to lepsie, ako chodit potom na potraty.

Ten Duphaston, neviem, ako to naozaj je, lebo citavam, ze mnohym pocas tehotenstva ho daju preventivne na udrzanie, ale neviem, ci naozaj plosne kazdej.

Ja som pouzivala na ovulaciu vyvar z petrzlenovej vnate, no a progesteronu som potom vyprodukovala dost aj bez duphastonu, ale nie kazda ma take stastie.

mirka 23

Mrkvus, ak budeš mať nahodou problem, tak už nie Duphostan, ale Dong Quai prípadne Yam. Na tvojom mieste by som to jedla, pomaha to.
Gynekologovia su užasni, najprv predpisuju HAK a potom plošne, každej Duphostan... užasne.

mrkvus

babenky, tak Vám závidím, ale v dobrom :-)

vysadila som duphaston, a mrcha prišla sama od seba na 30.deň, to je v pohode, tak som rada, že sa mi ten cyklus konečne dáva do normálnu, rozhodla som sa, že už nebudem do seba pchať žiadne pirule, ani nič podobné...

tak všetkým držím palčeky, aby ste sa čo najskôr stali budúcimi šťastnými mamičkami :-)

hádam sa to niekedy podarí aj mne :-) dúfam....

isabella

ahoj usiko, uzasne, uz 3t na svete? wow... akosi som to ja vobec nepostrehla, mala som toho teraz dost a malo som sem chodila...
neviem teda odkedy som vam baby nepisala, v stredu zacinam 30tt... ale stihla som byt asi tak mesiac dozadu zasa v nemocnici, lebo sa mi tie moje nevolnosti velmi zhorsili, tak som bola na infuziach, ale odvtedy je to pomerne dobre, stane sa mi, ze zvraciam len obcas... mala inak veselo vymysla, kopka si a pomaly uz nakupujeme a zhaname co treba, tak sa teda na tu nasu malu princeznu zaciname pripravovat :-)))

Womanana

Mam 30 rokov a tiez sme sa s manzelom snazili otehotniet. Po 6 mesiacoch, ked tehotenstvo neprichadzalo sme vyskusali dopomoct tomu prirodnymi prostreidkami. Zacali sme brat vitaminy Fertil man a Fertil care v kombinacii so specialne namiesanymi cajikmi... Presli 2 mesiace a podarilo sa nam uspesne otehotniet. Teraz som v 20tt a tesim sa na babetko :-))))