Chcem byt pekna

Príspevok v téme: Chcem byt pekna
snežienka

V suvislosti s vonkajskom. Ked sa chcem namalovat, cosi ma na tom vydesi a napokon sa nenamalujem. Bojim sa, ze budem vyzerat ako saso ci trapne, ze si niekto vsimne, ze som namalovana. Kedysi som sa trosku /dufam, ze nebadane/ namalovala kvoli chlapcom, ktori sa mi pacili. Potom mi to prislo postupom casu zbytocne a dlhe roky sa vobec nemalovala. Posledne tyzdne ma sem-tam nadchne otazka fyzickej krasy v suvislosti s licenim sa, ale vzdy ma na tom cosi vydesi a zdupkam. Nechcem to kvoli priatelovi, ale kvoli sebe. Namalovane pery a ocka si vsimam cim dalej tym viac u inych, len ja s ak tomu neviem jaksi rozhybat, zaseknem sa, ked k tomu ma dojst. Dnes som sa trosku prekonala, trolinku nalicia usta a oci trosku zvyraznila, dala natacky (som zvedava co to urobi) no desi ma, ked si to priatel vsimne, nechcem aby vedel, ze som namalovana. Pride mi to divne posobit skraslene, no trochu sa mi na tom aj nieco paci. Je to pre mna akesi nepoznane, nikdy som sa do toho nevyznala. Moc mi to nechyba, len ma to trosku zaujima. Je tu niekto podobny, kto sa tiez boji podobnej zmeny i ked nebadanej?

iinkognito

tak sa jednoducho nemaluj :)) mozno skus hnedu maskaru, nie je taka tmava a vyrazna ako klasicke
alebo lesk na pusinu
alebo vobec nic :) bud rada ze si ziadne chybicky nemusis maskovat
aj moja kamoska ma zly pocit ked ma nalicene oci.. na lickach jej nevadi ale akonahle si spravi linku na ociach hned sa umyva, pretoze je jej to neprirodzene :)

snežienka

Na plet si davam trosku krycieho kremu ci korektor, no ten nevidno ani. Kedysi som si malovala oci maskarou a ciernou ceruzkou trolinku, no a potom som mala problem s okom, tak som sa nesmela. Bolo to divne, lebo potom si oci uz nemalovala a desilo ma, ze si niekto vsimne, ze som sa predtym trosku malovavala, hoci som dufala, ze to nebolo vidno. Asi nebolo, len ja to mam v hlave zafixovane, ze som si na tvar nieco na zvyraznenie dala a desi ma, ked si to vsimnu aj ini. Ano, paci sa mi prirodzena krasa, ale aj ludia, co sa vedia malovat.
Obavam sa, ze sa namalujem tak dostratena, ze to nebude ani vidno a zbytocne sa preto stretovat (ze to sa nemusim potom vobec) alebo sa namalujem prilis a bolo by vidno. Nemam v tom akosi odhad ci cit pre to. Ked vidim rozne relacie na skraslenie, tak tym ludom tam na tvar daju toho strasne vela a ja si vydychnem, ze taku "tazku" masku nemusim nosit a spinit si tym plet.

iinkognito

fobicka :)ale ty kedze chces byt nenapadna, tak nad zmenou neuvazujes...a nejak to to asi viac netrapi, ci riesis to?
lebo snezienka nad tym uvazuje, ona by aj rada :) vidiiim to na nej :))

fobicka

iinkognito: ja sa bojim tej zmeny :) ze si to ludia vsimnu. a ja chcem byt co najnenapadnejsia. to suvisisi s mojou SF. vsak - sme vo fore Psychicke problemy, tak sa netreba cudovat.

fobicka

snežienka: nie si sama, ja sa tiez bojim akejkolvek zmeny svojho zovnajsku a uz roky mam ten isty imidz... samozrejme, nemalujem sa :)

iinkognito

ale kedze si sa doteraz nelicila, asi nebolo treba :) takze sa ani nemaluj ked nemusis, ale obcas je fajn trosku zaexperimentovat :)) a priatelovi by sa to pacilo, neboj

adulaaa

a koľko máš rokov?ty si sa v živote nemaľovala?to ja si zas bez namaľovania neviem predstaviť ani vyjsť z domu...veď čoho sa bojíš?robí to skoro každá žena,česť výnimkám...alebo ti to niekedy priateľ zakazoval?....no keby ti aj zakazoval,nedaj si,lebo tebe zakáže a potom sa bude obzerať za inými,ktoré sú upravené...a sama podľa seba viem,aké divy dokáže narobiť make-up:-)...to keď som namaľovaná a keď nie som,to je sto a jedno:-)...tak prečo si nezvýšiť sebavedomie?:-)...vezmi šminky a smelo do toho...nech si každý myslí,čo chce,je to tvoj život nie?

iinkognito

fuuha..neviem ci najdes niekoho podobneho :))
mas zafixovane, ze s pomocou sminiek sa zo zien stavaju umeliny...ano, v mnohych pripadoch im to az opadava z tvare :D
ale veer mi, nikto sa nebude na teba pozerat zvlastne ( pokail teda nebudes zmalovana ako nastenka z mrazika )ked sa nalicis jemne...pretoze je to bezne, ved zo seba neurobis inu tvar, iba podciarknes, zvyraznis to pekne na tebe
ja sa moc nemalujem, lebo ma to nebavi a vyblaznila som sa so sminkami pocas puberty... a necudujem sa ze ta to trosku laka...
a nechapem preco nad tym vobec rozmyslas..ved ked bude vysledny efekt zly, umyjes a frcis dalej..ziaden problem :) normalne to vyskusaj