dieťa a práca

Morzsi

Keď nemáš babku je to zlé.

zamestnávateľ je povinný držať miesto počas materskej dovolenky t.j 28 týždňov osamelým matkám 37 týždňov , ktoré sa starajú o dieťa mladšie ako 3 roky celý čas - materská + rodičovský
ale treba si uvedomiť že ak dieťa je narodené napr. v máji 2008
do práce matka má nastúpiť cca február 2011 .
dieťa musí nastúpiť do školky buď v šk roku 2010 /11 alebo až 2011/ 12 lebo
od mesta menovaná školka, ktorú by drobec navštevoval od feb 2011 nedostane nič.

xyz...

a co je na tom, ze nechce byt 3 roky doma na materskej a boji sa, ze strati zamestnanie? kazdu zenu nebavi byt doma

jancecka

pre mňa osobne je prvoradé dieťa, nie práca, avšak finančne nás drží manžel, takže asi preto mi to tak príde D: ja by som si určite nenechala ujsť celú materskú a byť pri dieťatku čo najdlhšie :D a čo tak babky?

squirrel

ja som mala opatrovateľku. určite nájdeš nejakú zodpovednú osobu, ktorá sa ti o dieťa za poplatok postará. možno ani nevieš, že existujú v tvojom okolí jasle, teraz je veľa súkromných jaslí.

squirrel

prečo máš pocit, že budeš musieť ostať dlho pri dieťati? minimálna dĺžka materskej je 14 týždňov, viac nemusíš ostávať. max. dĺžka je 28 (37) týždňov. je to tak veľa? je len zaužívané, že ženy zvyknú ostávať dlhšie, ale vôbec to nie je povinnosť.