Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

usiko

jasne, pokial sa pamatam, tak jancecka, je nejako blizko porodu, moze byt nejako 34-35tt mozno viac, ja som 27tt, ostatne neviem....kazda sme asi nazhromazdili tolko info, ze ich potichu spracuvame:-))) ale kazdopadne dakujeme za podporu, potesila....

Zoffka

Zdravim vas,tak ako sa vam dari,slecny? Sledujem tuto diskusiu odzaciatku a netrpezlivo cakam na vase porody. je zaujimave citat co sa meni a co pribuda.dugan ze ste vsetky vporiadku a ze o par tyzdnov tu uvidim stastne novinky o porode a snad I link na nejaku tu fotku:))

mirka 23

To je sila Usiko. Taky nazor som nepočula, že vegetarianka nema mať dieťa.. ľudia su pošahani a navyše ked ešte tomu nerozumeju.
Mňa tu už tiež len tak niečo nevytoči, zažila som už aj horšie veci, treba sa na to povzniesť.

usiko

jancecka,

hej, uz ti moze vytekat z bradaviek nieco....take prvotinky mlieka....

...a sex? neviem, ak sa dobte citis, tak som citala, ze v pohode dovtedy, kym nesposobuje problemy....

usiko

mirka,

no, chudera je to......ale ja som na to avyknuta, som vegetarianka a cakam dieta. A niekomu nevysvetlis, ze sa to da nahradit, a dietatko bude ok. pekne mi pribera, ma vahu aj rozmery take ako ma mat a vpoho...skusala som maso, ale vyvracala som ho tak sa asi nezabijem. No a vysluzila som si osocovanie, a co je hlavne, tak to, ze ludia ako ja by nemali mat deti...takze nejaka baba, co sa na mna vyruti ohladom mlieka ma uz nenas..rie:-)))

jancecka

a to čo mi vyteká z bradaviek je taká lepkavá číra tekutina, a vychádza aj pri stlačení pŕs, škoda že som si to nevšimla ráno,akurát dnes som bola na poradni

jancecka

a ďalšia vec, ako je to s milovaním sa v tehotenstve? v poslednom trimestri? díky že mi tak pekne radíte :D

renaam

vysoky tlak v tehotenstve je 140/90. ja si musim tiez meriavat tlak, lebo vzdy u doktora v amb mam taky vysoky a to je dost rizikove. Vcera rano som vsak mala 90/60 a takmer som aj odpadla. takze asi mam iba syndrom bieleho plasta, v amb. vzdy vysoky tlak.

jancecka

ďalšia otázka, akurát teraz som si všimla, že v oblasti bradavky na tričku mám mokrý maličký fliačik, je možné že mi niečo z bradavky vyteká??????

jancecka

holky, keďže mi opúchajú členky, doktorka mi kázala preventívne si merať tlak. Ak by bol vysoký, mám sa hlásiť. Zatiaľ je moč aj tlak v poriadku, čiže opuchy môžu byť vraj spojené s teplom a mojou váhou. Ale chcela by som vedieť, kedy mám považovať tlak za vysoký? Vždy som mávala nízky, v tehotenstve sa mi upravil na ukážkový podľa knižiek. Ale ja nikdy neviem koľko som mala, stačilo mi, keď mi povedali že tlak mám v poriadku. Aké hodnoty sa považujú za vysoké?