Vegetarianstvo

usiko.

Kyrian,

precitala som si jeden z tych clankov a pokial viem, tak slova "may, chances, seem, potentially' vyjadruju pravdepodobnost, nie istotu....a viem to celkom iste, lebo som vystudovala anglictinu, a vie to aj nespocetne vela ludi, co ju nestudovalo a vie citat a rozumiet anglicky......takze kde ty beries istotu, ze to tak je, ked ani vedci tu istotu nemaju?

Kyrian, navrat k realite ti dopomoze vidiet veci, ktore nevidis...

usiko.

kyrian,

uznavani vedci pisu aj vacsie sprostosti, nechcem nikoho urazit, ale je to tak...vsetok vyskum je niekymm dotovany a ten niekto ma urcite zaujmy, ved to vsetci vieme...kolko bludov uz bolo publikovanych od "uznavanych vedcov" a po rokoch sa prislo na to, ze su to megasomariny......ja osobne by som sa spoliehala na vlastne pocity a vysledky rozborov tkaniv a krvi, a celkovy zdravotny stav ako na clanky ktore nevies ako vznikali....

usiko.

Ja maso nejem 12 rokov, nie kvoli 'zabijaniu zvierat', ved nech si kazdy zabija, kolko chce, ma na to pravo, lebo je to zakonom nepostihnutelne, je to pre neho prirodzene, tak nech to robi...ani nie preto, ze mi je luto zvierat....take pocity nemam....maso nejem preto, lebo mi skodilo, a odkedy ho nejem, mam krvne testy na jednotku, ziadny problem s nadvahou, s prekyslenimorganizmu, so zlym travenim , s vyrazkami, s chorobami.....neviem co je palenie zahy, naduvanie, bolesti zaludka......toto vsetko som predtym mala, ale nevedela som ze je to zle, lebo som to pbrala ako prirodzenu sucast zivota.....chvalabohu, teraz som uz scitanejsia,a viem, ze netreba ist s masou obmedzenych ludi.... a ked ostatni hovoria ze maso treba jest, lebo bla bla bla, ja si mozem vybrat lepsiu cestu pre moje zdravie.....a aj som si vybrala....

...mimichodom, soja mi nechuti, takze o nu ani nezakopnem....pripada mi nechutna tak ako vsetky vyrobky z nej....

Kyrian

Cvok?
Katti si ako tvoja mama! Vlastne nie... niesi po mame. Mäsožravé majú vyvinuté prsia a mama ho papala.

To predsa nepíšem ja. To píšu uznávaný vedci čo ty Katti, alebo ako si už budeš hovoriť určite niesi.

www.osel.cz
www.cure-guide.com
Podla tohto článku Genistein spôsobuje demenciu:
www.westonaprice.org
Tak isto neplodnosť a dalšie...
www.sciencedaily.com
www.sciencedaily.com

usiko.

Kyrian,

akoze co? pohladnica? hej, staci mi, len si o tebe mysli to iste...treba mat trochu rozhlad aj za hranice zelenych zaujmov....

H.Hesse

aj odobrnici na vyzivu hovoria ze jeme privela masa, staci tak dva krat do tyzdna/tak to jedavali ludia cele tisicrocia/. Ruku na srdce, v tejto dobe si da kazdy aspon kusok masa denne/sunka, kuracie, v polievke, v spagetovej omacke, salama.../. Dva krat do tyzdna staci, aby bolo telo zdrave.

usiko.

Citujem z prispevku Help:

"Ďalším rizikovým aspektom prísneho vegetariánskeho stravovania je nedostatočný prísun vápnika. Lakto a lakto-ovo-vegetariánom nehrozí nedostatok vápnika, lebo mlieko ho obsahuje dostatok, navyše v ľahko vstrebateľnej podobe. Vegáni sú však ohrození nedostatkom vápnika. Niektoré látky v rastlinách (fyfáty, šťavelany, vláknina) viažu na seba vápnik, ktorý sa v čreve horšie a menej vstrebáva. Nevstrebaný vápnik potom odchádza stolicou von z tela."

Pravdou je, ze mlieko /120 mg vapnika na 100 g mlieka/obsahuje v porovnani napriklad s tymito potravinami /kel 210 mg vapnika na 100 g kelu, soja 393mg/100g, mak 1448mg/100g!!!!, lanove semienko 260mg/100g, sezamove semienko 881mg/100g!!!!, mandle 250mg /100g a mnohe ine/zalostne malo vapnika a este aj ten je tazko vstrebatelny ludskym organizmom, co vyplyva z tohto clanku :

www.regeneracnecentrum.sk

Ak neverite tomuto clanku, tak zalovte v pamati. Za sociku bolo mlieko za 2 koruny, kupovalo sa na litre do domacnosti a vypili sme ho litre tyzdenne. Bolo to zhruba pred 20 a viac rokmi. Jenoducho to tak bolo, od malicka sme mlieko pili, boli mliecne desiate, mlieko sa propagovalo, bolo lacne a podobne. proste sme ho pili skoro miesto vody. Tak potom ako je mozne ze mame teraz taky neskutocne vysoky vyskyt ostoporozy najma u zien nad 40 -50 rokov, aj starsich, ked sa vtedy tak ladovali mliekom? a nielen teraz, ale osteoporoza je tu dlhe desatrocia, len sa o nej nehovorilo. tak nech mi niekto vysvetli ako je to mozne.....

...mam vysvetlenie: mlieko ako zdroj vapnika stoji za velke h...no, pretoze je z tohto podladu bezcenne...a ja skutocne nechapem, ako oze byt niekto taky sprosty, ci uz na slovensku alebo v inych krajinach, kto uveri dristom o tom, ake prospesne mlieko je z pohladu prijimania vapnika....je to smiesne a niekedy sa az hanbim za to, aki su ludia hlupi....

katti

Ten, ktory tu pisal o tych 3 rokoch je cvok. Neznasam, ked ludia kecaju do niecoho, o com nevedia.
Alebo agresivne skacu do vegetarianov a ohanaju sa napr. Bibliou, ze tam je napisane ze maso sa ma jest-hovoria to taki, ktorym ked ja, nekatolicka, poviem nieco co si pamatam z Biblie, nevedia o com je rec-a v Biblii bolo pisane len to, ako Zidia jedli, ich zvyky, a nie ze sa to MUSI jest.
Navyse po starocia sa maso jedlo len zriedkavo a v niektorych krajinach pre nabozenstvo vobec/a ludia boli zdravsi.
Zaujimave, ze ja maso nejem a krv darujem v pohode, mam taku postavu, ze to nema ziadna z okolia, nemam ziadne vyrazky-problemy mali aj s anemiou baby, ktore mna obvinovali, ze JA nemam nejake vyzivne latky v krvi, zaujimave ze tie iste baby mali nadvahu a boli vyhadzane...a hlavne k tej zaostalosti-maso odmietam jest od detstva a vzdy som mala take zaujmy, ze som sa s vacsinou ludi nemala o com bavit, lebo ti co najviac jedia klobasky, pozeraju prihluple reality show a nemaju prehlad o svete, ani ho nechcu mat-a posledne, co chcem povedat, je, ze vela :odbornikov: moze mat vselijake prednasky zaplatene, len aby sa maso predavalo.

doubledog

najprv prisla modna vlna soje ako super stravy, teraz prisla zase modna vlna odporcov soje, ktori poukazuju ze soja je zdroj fytoestrogenov
a kazdy sa vzdy ohana doveryhodne znejucimi vedeckymi poznatkami a potom pride tretia modna vlna, ktora to zas cele zmeni :)
ludia aj tak soju nejak extra jest nebudu, neni to ziadna lahodka