Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?

Príspevok v téme: Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?
zmatena

Caute :)

tak posledne dni som citala o ezoterike, meditacii a tak. A nejake clanky od indickeho myslitela Osha. Hrozne ma to zmiatlo. Vraj, ze stastie musime najst nejak vnutri a nesmieme sa nechat ovplyvnovat okolim. Nie je to hlupost? Akoby cakat na nieco velke. A este sa uzatvarat do vnutra. Ved to nie je stastie, ale nuda. A budete izolovani uplne, ked vas nic neovplyvni.

Neviete, co na to napriklad hovoria psychologovia?

Toto ma hrozne zmiatlo. Predtym som prave myslela, ze okolie ma urobi stastnou. Travit cas s ludmi co mam rada, mat konicky co ma bavia, co najviac sa smiat. :) A predtym ma tesili malickosti. :) Aj ma trapili. :D

Co si vy myslite o stasti? A co o nom vravi psychologovia?

doubledog

osho este pod menom bhagwan sri rajneesh viedol dost cudnu sektu s klasickymi sektarskymi metodami
jemu never ani slovo, kedze sice rozpraval o zbavovani sa tuzob, ale luxusne auta si aj tak kupoval za peniaze svojich oveciek :))
ved ako kazdy guru

bleee

Osho je clovek z uplne inej kultury ako my, neviem, ci sa da jeho ucenie uplne aplikovat na nase podmienky. Nie som si ista, ci dokonca nepatri do nejakej azijskej sekty. Ak ta robia stastnou ludia a spolocnost, tak bud s nimi a tes sa zo svojho stastia. Skus si tiez precitat nejake ine knihy o stasti a pozitivnom mysleni, napr. velmi pekna je od L. Hayovej: Miluj svoj zivot.

purblanka

zmatená o duchovne si mala aj niečo vedieť-alebo poznať.Nikdy nemáme čas v tomto uponáhľanom svete,ale máme mnoho nezodpovedanych otázok.Všetky odpovede a velmi cenné rady nájdeš v najčítanejšej a najmúdrejšej knihe v Biblii.Bola písaná pre ľudí pred mnohými rokmi.Tam je napísané,prečo je tolko utrpenia v živote,prečo človek starne a nakoniec musí zomrieť.ľudia kým sú mladí nezaujímajú sa o to,ale ked zostarnú majú množstvo otázok.je dobre hladať a veľa čítať,ale sama musíš prísť na to či je to pravda.

jajka001_

tiez si myslim, ze dôlezite je najprv naucit sa prezit v tomto svete, a postupne sama prides na to, ako sa veci maju, a mozno pochopis, o com su tie knizky. nie je to az take narocne ani tajomne, ako sa to na prvy pohlad zda. je to o sposobe vnimania sveta. ono treba aj cosi zazit, prezit, a niekam sa v zivote dostat, aby si tomu vedela rozumiet...napr. malemu dietatu urcite veci jednoducho nevysvetlis, napr. o sexe, o smrti, nie je toho schopne, a nie preto ze by bolo hlupe, ale jednoducho na to nie je pripravene...neviem to inak nazvat. a niektori ludia sa takymi vecami jednoducho nevedia zaoberat, napr. ja sa v takych myslienkach tulam odmala (niektori to nazyvaju, rozmyslat nad nesmrtelnostou chrusta :) , ale nikto z mojej rodiny nie je taky, oni riesia normalny zivot a veci, ktore vidia, citia, dokazu uchopit, realne situacie.
hladanie hlbsieho zmyslu zivota ... take veci ich netrapia, proste ziju :) a vies co, v konecnom dôsledku je to tak správne.

zmatena

Neboj, urcite nikdy nikam nevstupim. :) A dakujem za varovanie. :)

Takym knizkam sa budem radsej vyhybat, lebo zle to na mna posobi. :) Len ma to matie a robi nestatnou. Kedze zijem v tomto svete a v civilizovanej spolocnosti, budem sa radsej ucit ako v nej zit, nez ucit sa nieco o duchovne. Aj tak to asi zle pochopim ako ty vravis. Nemala by som tolko mysliet, ale bavit sa, ist von a tak.

zmatena

jajka

Dakujem ti. :) Toto som potrebovala pocut. :) No, taketo veci som pocula od jedneho cloveka a myslim, ze to cele fakt bere moc vazne. Ale aj tak ma to trapilo, ja si v tomto nepomozem. :P Dufam, ze sa z tohto stavu coskoro dostanem. A tvoje slova mi pomahaju. A bola by som rada, keby si ich rozvinula. n_n; Aj ked si asi povies, ze sa to neda, co? A ty si duchovne zalozena teda?

jajka001_

a este, pozor na rozne sekty, teraz nie su sice take rozmohnute ako pred povedzme 15 rokmi, ale stale su tu, nenechaj sa nikym oblbnut, ked sa chces vzdelavat a ucit, citaj, ale never vsetkemu co precitas. analyzuj

jajka001_

ale, to je nezmysel, tesis sa lebo sa tesis
na tieto veci treba mat aj povahu, nie kazdy to chape, mnohi to pochopia nespravne
niektori ludia su duchovnejsie zalozeni, rozjímajú nad hlbokymi vecami, myslienkami, beru svet mozno prilis vazne, rozoberaju, ini sa dokazu tesit aj z malickosti a malichernosti, nerozmyslaju prilis nad suvislostami alebo nejakym hlbsim zmyslom veci. ani na jednom zivotnom pohlade nie je nic zlé, pretoze, aj tak o nic nejde, je to tvoj zivot, a prezi ho tak, aby si bola spokojna a stastna.