hodnoty glykemie pocas dna

dia-život

jajkafr ja zatiaľ neberiem inzulin,dufam ešte dlho nebudem musieť.Mám len tabletky Januvia ktoré sa vypisuju k druhím tabletkám.Ja ich mám na skušku len samostatne ale len obden.No podľa mna to nebude tak fungovať ked ich neberiem každý den.To samozrejme mi rozhádže aj glykémiu.To máš pravdu dlho to bude trvať pokiaľ na tu situáciu si zvyknem.Ide mi to ťažko.Pritom som tak vyrástla že mama od mojich asi tak 4-5 rokov?mala cukrovku.Dakujem že mi držíš palčeky.

jajkafr

dia-zivot
ako som už spomenula nižšie každá literatúra, dokonca každý labák hovorí niečo iné preto sa treba riadiť hodnotami, ktoré sa píšu v tvojom prípade pri tvojom glukomere...
zabudla som spomenúť že tá hodnota 2 hod. po jedle som myslela pri OGTT teste, ktorý sa robí pri zisťovaní diabetu kedy príde pacient nalačno odpichne sa mu glykémia, vypije sladkú vodu a potom sa mu glykémia odpichne o hodinu a potom o dve hodiny a ak po tých 2 hodinách neklesne pod 11 tak ide o diabetes...
každý sme však iný u ľudí, ktorí trpia na diabetes dlho niekoľko rokov potrebujú si dávať viac dávok inzulínu, alebo daný inzulín im už nezaberá môže im hladina glykémie stúpnuť aj nad 20 dokonca stretla som sa s prípadom kedy glymča bola okolo 70 čo je už riadne veľa...
tiež záleží od toho aký inzulín si picháš, a koľko jednotiek ako často... veď si denník zapisuj si doňho hodnoty glykémie a skús to potom prekonzultovať s lekárom... keďže píšeš, že si čerstvá diabetička môže trvať dlhšiu dobu, kým dostaneš svoj diabetes pod kontrolu a naučíš sa s ním žiť... dôležité je, aby neboli veľké výkyvy hodnôt pretože tie výkyvy spôsobojú potom tie komplikácie diabetu... a tiež nie je dobré dezinfikovať prst s alkoholovým dezinfekčným roztokom radšej si ruky poriadne umy mydlom, vysuš a tak odpichni glykémiu... pretože alkohol, ktorý sa nachádza v dezinfekčnom roztoku môže ovplyvniť hodnoty glykémie
na hodnoty tiež vplýva aj zdravotný stav, každý zápal v tele, či oslabenie organizmu mení hodnoty väčšinou ich zvyšuje časom na to prídeš a budeš si vedieť regulovať sama aj dávky inzulínu... držím palčeky

cokoladka898

dobre dakujem. lebo problemy ziadne nemam len som si merala len tak zo zaujimavosti, preto som sa pytala ci je tych 9 ok. viem keby to bolo na lacno by to bolo zle ale ako vravim mala som pred tym sladke takze tak. dik este raz.

jajkafr

cokoladka
glykémia po jedle a zvlášť po sladkom kedy si prijala monosacharidy ktoré okamžite zvyšuju hladinu cukru môže byť vyššia čiže keď si si merala glymču približne do 2 hodín tak to je ok :)

dia-život

jajkafr ešte čo si tu písala,že si dočítala,má byť medzi3,3-a 6,6.Obvodný ked ma poslal na vyšetrenie ku odbornikovi povedal,keby som mala v krvi do 6,5 tak by s tým ešte počkal.Lenže ja som mala vtedy až 7,1.Pritom predtým plno liekov na iné problémy,aj predošlý den ako mi brali krv tak som mala aj také potraviny čo zvyšuju cukor lebo sme boli na návšteve a predtým pár dni bolo Silvestra,tiež všeličo sme mali na stole.Tak potom možno že do tých 6,6 z toho nerobia problém?

dia-život

Ja mám doma čisto nový glukomer Accu-Chek activ,natoľko som čerstvá diabetička.Na tom papieri sa píše,čo je ako návod ku glukomeru:Rámcové kritériá kompenzácie diabetu:Nalačno-4,0 do 6,0 vyborná 6,0do 7,0 uspokojivá.Nad 7,0
neuspokojivá.
Po jedle /2 hodiny/5,0do 7,5 výborná,7,5do9,0 uspokojivá.Nad 9,0 neuspokojivá.
NORMALNE HODNOTY BEZ DIABETU:
Nalačno:4,1-5,9
2 hodiny po jedle:menej ako 7,8.No všade sa hovorí,aj sa píše ináč.
Mne už to lezie na nervy hocijako sa snažím ráno nalačno mávam tak medzi 5,8 aj 6,6.Nepodarí sa mi to stiahnuť pod 6 nikdy,vlastne málokedy.Už sa mi to stalo,zobudila som sa o piatej,odmerala som,mala som 5,5.Nedala som si nič,samozrejme som išla naspäť do posteľe,no o ôsmej som to odmerala ,že idem potom ranajkovať a mala som 6,6.Od čoho ked som si nič nedala?Akurát som pripravila deti do školy.Takže som už v klude nebola,že som mala pohyb.Nemala som mať menej ako skoro ráno?
Jajkafr píšeš,že diabetikovi po dvoch hodinách to neklesne pod 11.Ja som sa pýtala od doktorky,koľko mám mať aby to bolo dobre,ona mi tiež povedala nech to sledujem pokiaľ zistím ako mi učinkuje liek,že nemá byť viac ako 9,0 2 hodiny po jedle.

cokoladka898

no totiz ide o to ze som si nahodne merala cukor v krvi po jedle ale nie hned a mala som rovnych 9. ale nebola som nalacno. v ten den som jedla jogurt, banan a par ciukrikov tak predpokladam ze to moze byt z toho. ci sa mylim?