Cukrovka - hypoglykémia

- mira

Nepísala som len o mäse, najhlavnejšou vecou pri liečbe cukrovky je zaradiť nerafinované obilniny, ktoré zabezpečia stabilitu glykémie. A vylúčiť rafinovaný cukor, rafinované obilniny./ A niektoré ďalšie veci, napr, tropické ovocie, chémiu./
Tie spôsobujú oslabenie pankreasu a skákanie glykémie.

Fenix, je mi jedno či som ťa zaujala, o to mi nejde.

fenix

mira
vela ludi tu pise vselico,bud z neznalosti,alebo ze su jednoducho hlupy a chcu nejak zaujat.
prosim ta ,uz sa nevyjadruj v tejto teme

baby aviril

eng,bazalny inzulin je potrebny samozrejme vzdy,no ak porovname napr maso a ryzu,tak ten rozdiel co smo mal na mysli uz bude uplne jasny
mira,vyliecil sa uz niejaky jednotkar tym ze iba restal jest maso?jasne ze nie,mozno ma mensie vykyvy cukru,ako vravis,ale to nemusi byt iba koli vyluceniu masa,ale aj preto,lebo celkovo clovek vtedy viac dba na zivotospravu,z tym ze po mase ma clovek vetsiu chut na sladke ako pises,aj ked je to trochu hypoteticke,tak ja suhlasim...a mozno tym ze neodola tej chuti na sladkost po mase,tak si privolava kusok po kusku to rozkolisanie kompenzacie,ja som vypozoroval,ze ti nediabetici,ktori to tak robia vo vetsej miere (kombinuju maso zo sladkostami) maju velke problemi z pokozkov na tvari (uhrovitost) teda predpokladam,ze telo ma co robit z takou kombinaciou a dava cloveku moznost aby sa zamylel nad sebou aspon pri pohlade do zrkadla :)

- mira

baby, mäso spôsobuje ťažké stavy hypo. Pri jeho zvýšenom príjme človek automaticky dostane chuť na sladké alebo na alkohol. Prípadne nejakú chemickú alebo ovocnú náhražku.
Lekári doporučujú diabetikom mäso ale polož si otázku - vyliečili už lekári nejakého diabetika tak, že už sa nemusí obávať kolísania hladiny cukru ?

eng

baby aviril,

aj keď budeš jesť iba saotné mäso s 0 SJ budeš potrebovať inzulín, pretože ten pôsobí na viacej vecí ako iba na spracovanie cukrov v organizme. Je potrebný aj na spracovanie bielkovín a tukov.

"Inzulín je hlavným faktorom regulácie metabolických procesov spracovania cukrov, tukov a bielkovín.

Pri metabolizme cukrov účinkuje hlavne v pečeni, kde pôsobením na cytoplazmatické membrány buniek zlepšuje vstrebávanie cukru do týchto buniek. Ďalej podporuje jeho odbúravanie (oxidáciu).

Inzulín vo svaloch podporuje hlavne transport glukózy do buniek. Kontroluje tam aj glukolýzu a glykogenosyntézu.

V tukovom tkanive stimuluje transport glukózy do adipocytov, ďalej glykogensyntázu a fosfofruktokinázu.

Pri metabolizme bielkovín zastavuje (resp. utlmuje) ich katabolizmus, stimuluje proteosyntézu a prenos aminokyselín do myocytov.

Pri metabolizme tukov inzulín stimuláciou lipoproteínovej lipázy v tukovom tkanive zvyšuje rýchlosť odstraňovania triacylglycerolov z obehu.

Pri nedostatku inzulínu stráca telo sodík (Na) a draslík (K), ktoré organizmus potrebuje na neutralizáciu organických kyselín. Inzulín má hypokaliemický účinok, ktorý zvýši vychytávanie draslíka bunkami pečene a svalstva. Inzulín zároveň znižuje vylučovanie sodíka obličkami."

Vyššie citovaný text pochádza z "Marián Olejár, Jr.: inzulín; encyklopédia www.ys.sk" Link: www.ys.sk

baby aviril

mira ja sice maso (teda zivocisne bielkoviny) nejem vobec ale viem,ze maso ma 0 SJ teda ziadny alebo len nepatrny obsah saharidov,neviem teda ako by maso mohlo rozkolisat hladinu cukru v krvi teda sposobit hypo alebo hyper,v minulosti bolo prave diabetikom doporucovane hlavne maso ako diabeticka dieta,dnes uz su lekari opatrnejsi,u nas a v cechach je najvyssia spotreba bravcovyny a zaroven najvyssi vyskyt srdcovo cievnych umrti

- mira

Mozog, aby mohol neustále pracovať, potrebuje stabilný prísun energie. Energiu berie z glukozy, z ktorej sa en. uvoľňuje bez škodlivých vedľajších produktov rozkladu /ktoré vznikajú pri uvoľňovaní en. z bielkovín/.
Mozgu škodí nadmerný i nedostatočný prísun glukozy. Rovnomerný prísun glukózy je možný jedine z nerafinovaných polysacharidov, ktoré sa pomaly a postupne v priebehu trávenia rozkladajú na monosacharidy a tak sú postupne k dispozícii pre potreby mozgu.

Hypo a hyper stavy sú zapríčinené príjmom jednoduchých cukrov a živočíšnych bielkovín. Stabilitu ti nezabezpečí ani inzulín, ktorý môže spôsobobvať stav hypo.

baby aviril

hypo vraj skodi viac ako hyper aj ked paradoxne nie je tak caste,ale obe aj hypo aj hyper su skodlive,aj jedno aj druhe je odchylka od normalu,pri dlhodobom hyper clovek ziskava po rokoch retino neuro alebo nefro -patiu,kdezto i len pri kratkodobom hypo si moze clovek poskodit mozog (zrejme koli nedostatku cukru v krvi) a do tretice nie je dobre ani kolisanie medzi hypo a hyper,vola sa to potom zla kompenzacia ktorej nevyhodou su spominane pozdne komplikacie a o ktore komplikacie konkretne pojde u konkretneho cloveka to sa neda asi dopredu povedat...ale je na to tiez fraza,ze ludske zdravie je ako napinajuca sa retaz,ktora sa pretrhne spravidla prave na tom najslabsom mieste retaze
inac komplikacie nespravne liecenej cukrovky su podrobnejsie rozpisane hned aj tuna :
cukrovka.zdravie.sk