v-penicilin

Príspevok v téme: v-penicilin
luckaaaaaaaa

ahojte:) vcera som bola u doktorky s tym, ze mam horucku a opuchnute hrdlo.. na to hrdlo mi dala v-penicilin 750mg = 30 tabletove balenie... su to antibiotika, mam ich uzivat kazdych 8 hodin... pocula som, ze antibiotika sa maju uzivat vzdy cele balenie, ale nieje to vela uzivat 10 dni take silne lieky? nestaci napr. 5 dni, ked mi to po prvom preslo?

Guapa

No ja som urobil tu chybu a vysadil som penicilin tiez 750 a tiez tam bolo 30ks tabliet teraz musím ísť lekárke lebo po týždni čo som skončil sa mi vrátil opuch mandlí a je to veľmi nepríjemne niečo sa tam proste nedoliecilo. Tak do budúcna doporučujem všetkým dobrat antibiotika.caute

Guapa

No ja som urobil tu chybu a vysadil som penicilin tiez 750 a tiez tam bolo 30ks tabliet teraz musím ísť lekárke lebo po týždni čo som skončil sa mi vrátil opuch mandlí a je to veľmi nepríjemne niečo sa tam proste nedoliecilo. Tak do budúcna doporučujem všetkým dobrat antibiotika.caute

hmmmmmmmmmmm

luckaaaaaa nedali ti najsilnejsi penicilin,su aj silnejsie penicilinove antibiotika! praveze nie az tak sirokospektralny, neboj sa.urcite ho vyuzivaj,aj ked sa budes uz citit dobre.

aluska

antibiotika sa maju vzdy dobrat cele...to je princip liecby antibiotikami...koniec bodka..ale rob si ako uznas za vhodne..ale potom sa necuduj ked sa ti to necakane po par dnoch vrati a budes muset brat este o jednu krabicku viac..to bude asi lepsie, ze???

fenix

ja nehovorim, ze by som ich mala brat jeden den.. hovorim o piatich alebo siedmych..lebo sa mi zda 10 vela... a doktorka mi nehovorila nic,leno mi dala tie lieky... len vravela, ze mi dA silnejsie, aby mi rychlejsie zabrali

luckaaaaaaaa

aluska... no naozaj si myslim, ze to je vela... na obycajnu anginu najsilnejsi penicilin a este 30 ks. balenie.. nemam ziadneho streptokoka ani nic...

llek

No 30 tabletiek sa zda byt vela, ale ak je za tym zapalom hrdla streptokok, tak treba skutocne to balenie vyuzivat. Komplikacie streptokokovych infekcii nie su srandy.Penicilin nie aj az take silne ATB, jeho vyhodou je, ze ma pomerne uzke spektrum bakterii na ktore posobi, takze je to v zasade akoby cielena ATB liecba.