Stazene dychanie pri fyz. namahe

Príspevok v téme: Stazene dychanie pri fyz. namahe
Pepo321

Chcem sa opytat ci sa niekto stretol s podobnym problemom...
pri velmi zvysenej fyzickej aktivite ktora trva kratsi cas (5min napr) zacinam lapat po dychu, nieje to od unavy ale akoby sa telo a svalstvo nesihalo dokyslicovat dychanim, trpim v tom momente stazenym dychanim s pocitom zovretia v krku, akoby som mal zuuzenu dychaciu trubicu. ale do 3-5min pokoja sa vsetko vrati do normalu ako by sa nic nestalo.
napadol ma problem so stitnom zlazou ale to by som mal asi aj ine problemy.

Pepo321

dakujem vam vsetkym za rady.
je zaujimave ze pri 30min behu nemam ziadne problemy, ale len pri uz spominanej velkej kratkodobej zatazi. pri najblizsej navsteve lekara sa ho nato spytam

jajkafr

ahoj Pepo
najlepšie by bolo ísť k obvodnej povedať jej o tomto probléme a ona by ťa mala poslať k pľúcnemu ja mám astmu a mám presne také isté príznaky pri záťaži ako popisuješ ty

fenix

cez obvodnu na interne a plucne,alebo cez obvodneho k sportovemu lekarovi,alebo si to zaplatis v nejakom sukromnom centre

[zruseny12]

...tusim,ze to robia na internom,ja som bola na take vysetrenie,ale presne sa nepamatam,ci ma odporucal neurolog,alebo lekarka ktora mi vysetrovala stitnu zlazu,alebo obvodny...mala som to ok...

[zruseny12]

...ja mam tento problem...ked sa velmi namaham,tak sa mi zacne tazko dychat,zacnu ma boliet svaly,kosti...prejde mi to aj na creva-dostavam krce a roztrasu sa mi ruky,je to velmi zle a nemozem nic robit,musim prestat robit a oddychnut si...