Je zena den po menstruacii plodna?ma plodne dni?

lioness_01

Gilote, ty vieš vôbec ako funguje antikoncepcia?

preči si niektoré ženské myslia, že počas pauzy nie sú chránené? na čo by asi tá antikoncepcia bola, že ?

nehrozí ti žiadne otehotnenie ak berieš načas a správne

Gillote

Ahoj!Chcela by som sa opytat, teda ak by mi vedel niekto poradit, beriem antikoncepciu,ale akurat mam menstruacny tyzden, teda prave den po nom a mala som nechraneny pohlavny styk...Dnes mam zacat brat aj tabletky a neviem,ci mi hrozi otehotnenie,alebo sa nemam preco strachovat.Za odpovede dakujem.

macka26

plodne dni ma kazda zena inokedy.. presne tak ako individualne je trvanie cyklu... cize... knizkovite zena pri pravidelnom 28dnovom cykle ma plodne dni v case od 14-18 dna... ale to je len velmi teoreticky..
ovulaciu spoznas podla ovulacnych bolesti, pripadne podla ovulacnych testov, alebo navstevou u gynekologa... takze tazko povedat ci den po menstruacii mas alebo nemas plodne dni... skor si myslim ze nemas...

zanet.b

Prosim vas, chcela by som sa spytat, ak nemam pravidelnu menstruaciu, niekedy je to21-24dni, inokedy zas 29-32, da sa vobec vypocitat, kedy mam plodne dni?
dakujem pekne

Macca

Tak teraz by som sa tu mala vzrusit ja a nieco vam na tu vasu hadku povedat. Ale pravidla budu hovorit za mna:

# Budte ohľaduplný, nepoužívajte sarkazmy, ktoré si návštevnici môžu zle vyložiť. Vyvarujte sa urážania, provokovania alebo napádania iných osôb na fóre, bez ohľadu na to, čo si o danej osobe myslite.
# Nezapájate sa do hádok. Ak vás alebo niekto niekoho uráža, oznámte to prosím administrátorom. Administrátori urobia adekvátne opatrenia proti danému jednotlivcovi.
---------------

Ak nemate k danej teme/otazke/diskusii co povedat, tak prosim nepiste a ignorujte tych co porusuju tieto pravida.
Dakujem.

niekto

niekto
Dnes 10:01

ak ma zena pravidelny cyklus tak plodne dni ma

3-5 dni pred a 3-5 dni po ovulacii

ovulacia nastava priblizne v strede cyklu

cize ano pocas menzesu su neplodne dni

to ale neznamena ze nemoze otehotniet je to iba ovela menej pravdepodobne

kalendarna metoda plodnych dni ma pearlov index (pravdepodobnost otehotnenia za rok 5-25% pricom 5 je idealne pouzivanie

cize idealne bude za rok 5 /100 zien tehotnych

niekto

aluska nic vzlom ale zbrdas tu len ty
obcas pochybujem o tvojom zdravom rozume aby som reagoval na tu tvoju pochybnost :P
a btw ty tu zabrdas do kazdeho ;-)
jo a este stale si si neprecitala moj povodny prispevok :

to ale neznamena ze nemoze otehotniet je to iba ovela menej pravdepodobne

levicaaa ja som nepisal ze tomu tak nieje prave naopak napisal som ze sa da otehotniet kedykolvek ale statistycky je to prave v strede cyklu cize vseobecne zena ma pocas menstruacie kalendarne neplodne dni