Ked mam 1 x za rok, kazdy rok zapal mocovych ciest, je to uz chronicke?

Príspevok v téme: Ked mam 1 x za rok, kazdy rok zapal mocovych ciest, je to uz chronicke?
monimoni

min rok som mala prvykrat zapal mocovych ciest (vianoce 08/09).... vybrala som na to dost liekov, dokonca nejake 3 mesiace (koniec v juny 09) som brala, ze vraj ockovanie proti tomu. Odvtedy som s tym nemala problem,az do vcera....nerozumiem tomu, ci nezabrali tie lieky ockovacie, alebo zabrali a napriek tomu mozem mat nejaky zapal,ale nie nejak vazny priebeh....
kedy je toto ochorenie povazovane za chronicke? ked sa vyskytuje ako casto?
vdaka

kikka01

Moni, to ti neviem povedat, je pravda ze ani lekari zatial o tomto lieku velmi nevedia kedze je z tych novsich a nemaju to dostatocne odskusane. Moj urolog mi ho ale vzdy predpise aspon na tych 6 mesiacov, pretoze moze pomoct a nemoze uskodit. je to jedina imunoterapia na predpis na mocak co existuje, samozrejme okrem cajov, brusiniek, manosy a vsetkych lekarenskych zazrakov bez predpisu.

monimoni

kikka - ja osm ho brala 3 mesiace, skoncila som v juny... no a az teraz sa mi toto prihodilo zas...myslis, ze napriek tomu, ze som teraz zas nachladnuta, by ten uro-vaxon mohol nadalej ucinkovat pozitivne?

kikka01

Moni;
tak to bol Uro-waxom, je to imunoterapia mocovych ciest a mechura, najviac pomaha ked ho beries co najdlhsie, aj 6-9 mesiacov, ja som vysledky nevidela hned ale casom.

monimoni

Kikka- prepac,ale na nazov si uz nespomeniem, boli to normalne lieky, ktore som kazde rano nalacno uzivala 3 mesiace, lekra mi k tomu povedal len tolko, ze to beriem akoby na posilnenie imunity, a je to take ako ockovanie proti tomuto ochoreniu... nic viac o tom neviem,ale asi teda nezabralo ,ked po roku s tym opat bojujem

LUCIA: zapal mocoveho mechura sposobuju bakterie, ktore sa drzia v mocovej trubici... tie sa tam dostanu bud sexom z konecnika,alebo ich teda podmienuje to prechladnutie.Lekar ma upozornil, ze viac nachylne su zeny, ktore uzivaju antikoncepciu, pretoze ta oslabuje nasu sliznicu a tym sa tam tie bakterie lepsie udrzia....
Prejavuje sa to castim cikanim,pri ktorom ta velmi boli mocova rura, palenie,stipanie, a stale nutkanie cikat...je to velmi neprijemne...a v moci krv, hnis... to je uz zapal, to vyssie stadium,ale NIKDY to nepodcen,nemysli si, ze to prejde urologickym cajom, vzdy to treba liecit...bohuzial....
Ked ta to pochyti: ziadne saponaty na hygienu, peny do kupela, vobec sa nie kupat, len sprcha, ziadny alkohol,kava, silne caje -zeleny, cierny, = nic, co roztahuje cievy... ziadne mliecne veci, plavarne!!!! a po sexe vzdy ist cikat a umyt sa

je to pliaga,ale kazdy mame nieco, niekto ma polroka vkuse chirpku, my sme zas nachylnejsie na toto ...och :(

0vendy

no a este aj sexom sa da k nemu lahko dostat, sposobuju ho i bakterie a ked sa nelieci poriadne, moze sposobit aj nebolestivy zapal vajecnikov-necitit,ze boli a potom mozu vznikat problemy, ktore sa uz neskor tazsie preliecuju

darika

aj aj.Prechladnutie hlavne.Zle nosenie spodneho pradla,nedostatok tekutin...Treba sa hlavne v zime obliekat.Nesadat si na studene...Ja som to nikdy nemala,ale prave to davali v tv,tak preto reagujem.

darika

spodnu cast tela drzat stale v teple,kdekolvek si sadnes,sed na deke a este lepsie,ked sa do nej zabalis.Je dobre nosit ladvinku na krize,aby boli v teple,nosit bavlnene spodne pradlo,vela,vela pit.Netreba to kombinovat s vela druhmi-urologicky caj,sipkovy caj,salviovy(nesladene).Ziadna kava,caj,dzusy,alkohol.
Najdolezitejsie je suche teplo a pit,pit,pit.