Denne ritualy krasy...

Príspevok v téme: Denne ritualy krasy...
Hnedoocka30

Davnejsie som kdesi citala, ze prehnana starostlivost o plet a telo - moze viac skodit ako pomahat. Nemam ponatie ako som na tom ja, co robim zle, co by som naopak robit mala a nerobim. Tak by ma zaujimalo, co su vase denne ritualy, a ako sa o seba starate, co nikdy nevynechate, ako casto si davate strihat, farbit vlasy, cvicite...
Viem, ze to moze vyzniet smiesne, ale niektorym nam ;) to moze aj pomoct a poradit. Uvadzajte prosim aj vek, pretoze starostlivost sa rokmi meni. Taaakze ja zacinam...
27r. Pri sprchovani - vzdy pouzivam sampon+kondicioner, gel na intim. hygienu, sprchovy a potom nivea tel. mlieko.
Odlicenie: zacinam odlicovacom na oci, vycistenim pleti, tonikom, ther. La roche voda, ocny krem, hydratacny na plet.
Peeling si robim 4-5x do tyzdna.
Vlasy si davam strihat kazde 2-3 mesiace, farbim cca kazde 2, pretoze mam problem s vymyvanim farby. Cvicim cca 3x tyzdenne 60 min.
To som ja, a co vy? Vopred dakujem za rady.

amalena

Ja mam 28 rokov.

Mam bezproblemovu plet, ale snazim sa predist predcasnym vraskam z mimiky. Pouzivam lahky prostivraskovy denny (UV faktor 15), nocny a ocny krem. Tekuty mejkap pouzivam jedine na take prilezitosti ako fotenie, svadba (vlastna, haha), aby sa nepovedalo. Nepotrebujem ho. V lete nevychadzam z domu bez toho, aby som sa natrela kremom s UV faktorom 45. Mam strach z vrasok.

Takisto som spokojna s vlasmi, mam ich kucerave, umyvam raz za tyzden, nikdy ich nemam mastne. Pouzivam sampon a kondicioner na podporu kucier a ich hydrataciu, pred fenovanim penu, gel alebo prostriedok proti krepovateniu a na kucery. Strihat sa davam raz za 4 mesiace. Som spokojna so svojou farbou vlasov, tak si ich nefarbim.

Nechty som si nelakovala uz roky, mam ich zdrave a dlhe, nerada si ich striham.

Kazdy vecer pred spanim si kremujem ruky. Neznasam pocit suchych ruk. Na telo mam kremy kadejakych znaciek, ale nekremujem sa casto, hoci by som mohla, na tele mam cuchu pokozku, hlavne v zime.

Umyvam sa sprchacom s vytazkom z olejov a ma v sebe aj drobne ciastocky ako piling.

Velmi sa staram o svoje zuby, dvakrat rocne si ich davam cistit, raz rocne rontgen, kazdy vecer po umyti pouzivam dentalnu nit, biele zuby a sviezi dych su pre mna dolezite.

Licenie: cierna ceruzka na spodne linky, puder na obocie vo farbe obocia (stokrat lepsie ako ceruzka), kliestiky na mihalnice pouzivam vzdy, ked si malujem oci, cierna maskara a na pery lesk alebo ruzovy alebo hnedy ruz.

booobriika

Vek: 23

Vlasy: tie si umyvam zhruba kazdy druhy den, lebo mi rychlo mastneju, sampon + kondicioner (ten si nedavam na korienky), vlasy nechavam volne vyschnut, potom bud upravim kucery tuzidlom ci iba kremom na vlasy, alebo zehlim + pripravok na zehlenie a k tomu lak na vlasy kazdy den.Podstrihujem sa sama podla potreby, tak raz za dva mesiace, obcas pouzijem farebny sampon o odtien tmavsi ako moje vlasy, pre zmenu :D cca dva krat do roka.Vlasy sa krasne lesknu a vymyvanie nie je viditelne.

Telo: sprcha kazdy den, vseliake sprchace, striedam podla nalady, intimny gel a tvar si umyvam cistiacim gelom Garnier na tvar. Po sprche si dam vzdy antiperspirant a telove mlieko, na nohy Oriflame ruzovy (krasne vonia) myslim ze je to mentol s jahodou.

Tvar: rano umyvam cistiacim gelom, potom denny krem Garnier zmatnujuci, fixacny krem, make up Maibelline zmatnujuci,po tejto kombinacii sa mi ovela menej leskne plet ako kedysi. Dalej licka,ceruzka, tiene, spirala a lesk. Vecer odlicovanie najprv oci mliekom Garnier, potom aj tvar + voda Garnier. Raz do tyzdna si davam na plet ampulky z oriflame, je to vitamic C pre plet a viacucelovy ocny krem a tiez zlupovaciu masku.

Ruky: tie si umyvam veela krat denne, takze min raz nakremujem, nechty skor nakratsie a raz do tyzdna lak.

Odfarbovanie hornej pery raz za dva mesiace :))

bella1988

ahojte takze ja sa pridam :)

vek: 21 rokov

Vlasy: vlasy si umyvam kazdy druhy den. Pouzivam sampony rozne druhy, momentalne Pantene. Kedze mam dlhe vlnite vlasy po umyti pouzivam taktiez nezmyvatelny kondicioner v spreji Glisskur ten ruzovy s vytazkami z ruze a je vyborny, vlasy su krasne leskle a uzasne vonaju :)
na upravu pouzivam sem-tam gumu od Schwartzkopf ,v modrej plechovke ,na zvyraznenie kucierok :) a trosku laku Wellaflex 3.

Telo: sprchove sampony taktiez pouzivam od vymyslu sveta, momentalne som si zamilovala sprchovy gel od FA s vytazkom s ibisteka a brusnic. Vonia nadherne. Peelingy nepouzivam ziadne. Kremujem sa kremom z Avonu i Oriflame taky s medovym vytazkom.

Tvar: tvar si kremujem vacisnou raz za den, vecer sa odlicujem mliekom od Garnier, tonikum od Nivea.

Dekorativka: make-up pouzivam Max Factor - Lasting performance ( najlepsie aky poznam ), a tienov mam asi milion to iste aj leskom na pery pretoze na to som fanatik :) velmi krasne su tien od Gosh take sypke a super je ruz od Maybelline - color sensational. dalej pouzivam spiralu, ceruzku na oci, puder a obcas licka...

a ozaj na intimnu hygienu nepouzivam ziadne pripravky pretoze som mala stale problemy s mykozami a gynekolog mi odporucil umyvat sa iba cistou vodou ziadne chemikalie.

vone: Lanvin - Eclat , Sensoria tusim oriflame

bella1988

ahojte takze ja sa pridam :)

vek: 21 rokov

Vlasy: vlasy si umyvam kazdy druhy den. Pouzivam sampony rozne druhy, momentalne Pantene. Kedze mam dlhe vlnite vlasy po umyti pouzivam taktiez nezmyvatelny kondicioner v spreji Glisskur ten ruzovy s vytazkami z ruze a je vyborny, vlasy su krasne leskle a uzasne vonaju :)
na upravu pouzivam sem-tam gumu od Schwartzkopf ,v modrej plechovke ,na zvyraznenie kucierok :) a trosku laku Wellaflex 3.

Telo: sprchove sampony taktiez pouzivam od vymyslu sveta, momentalne som si zamilovala sprchovy gel od FA s vytazkom s ibisteka a brusnic. Vonia nadherne. Peelingy nepouzivam ziadne. Kremujem sa kremom z Avonu i Oriflame taky s medovym vytazkom.

Tvar: tvar si kremujem vacisnou raz za den, vecer sa odlicujem mliekom od Garnier, tonikum od Nivea.

Dekorativka: make-up pouzivam Max Factor - Lasting performance ( najlepsie aky poznam ), a tienov mam asi milion to iste aj leskom na pery pretoze na to som fanatik :) velmi krasne su tien od Gosh take sypke a super je ruz od Maybelline - color sensational. dalej pouzivam spiralu, ceruzku na oci, puder a obcas licka...

a ozaj na intimnu hygienu nepouzivam ziadne pripravky pretoze som mala stale problemy s mykozami a gynekolog mi odporucil umyvat sa iba cistou vodou ziadne chemikalie.

vone: Lanvin - Eclat , Sensoria tusim oriflame

bella1988

ahojte takze ja sa pridam :)

vek: 21 rokov

Vlasy: vlasy si umyvam kazdy druhy den. Pouzivam sampony rozne druhy, momentalne Pantene. Kedze mam dlhe vlnite vlasy po umyti pouzivam taktiez nezmyvatelny kondicioner v spreji Glisskur ten ruzovy s vytazkami z ruze a je vyborny, vlasy su krasne leskle a uzasne vonaju :)
na upravu pouzivam sem-tam gumu od Schwartzkopf ,v modrej plechovke ,na zvyraznenie kucierok :) a trosku laku Wellaflex 3.

Telo: sprchove sampony taktiez pouzivam od vymyslu sveta, momentalne som si zamilovala sprchovy gel od FA s vytazkom s ibisteka a brusnic. Vonia nadherne. Peelingy nepouzivam ziadne. Kremujem sa kremom z Avonu i Oriflame taky s medovym vytazkom.

Tvar: tvar si kremujem vacisnou raz za den, vecer sa odlicujem mliekom od Garnier, tonikum od Nivea.

Dekorativka: make-up pouzivam Max Factor - Lasting performance ( najlepsie aky poznam ), a tienov mam asi milion to iste aj leskom na pery pretoze na to som fanatik :) velmi krasne su tien od Gosh take sypke a super je ruz od Maybelline - color sensational. dalej pouzivam spiralu, ceruzku na oci, puder a obcas licka...

a ozaj na intimnu hygienu nepouzivam ziadne pripravky pretoze som mala stale problemy s mykozami a gynekolog mi odporucil umyvat sa iba cistou vodou ziadne chemikalie.

vone: Lanvin - Eclat , Sensoria tusim oriflame

Hnedoocka30

Delphia, v pohode to ber ako "dodrziavanie kazdodennej hygieny", nikto ti to neberie. No nie vsetci sa musime vyjadrovat rovnako a nazyvat veci tymi istymi menami, ked je kopec dalsich sposobov ako ich opisat alebo nazvat ;o)

beuaty

Pre mna je tiez uplna samozrejmost pouzivat krem na oci, dekolt, zadok atd..Peeling, navsteva kozmeticky, kadernicky. Vobec si nezijem nad pomery, ale toto su veci, ktore mi pomahaju relaxovat a vychutnavam si ich. Chcem sa pacit, mat zo seba dobry pocit a okrem ineho, starostlivost o telo aj zvonka k tomu len prispieva :)

kickaTT

niekto to moze brat ako povinnost alebo nutnost ze umyt sa a nakremovat, celkovo starat sa o seba...ale su ludia co si to jednoducho vedia vychutnat je to pre nich relax ked natieranie spoja s masazaou a pod... je mi jedno co si myslis, nemam s tym absolutne problem len mi pridu trapne take obmedzene nazory