Euthyrox uz nechcem

Príspevok v téme: Euthyrox uz nechcem
Krtko89

nahodne sa prislo na to ze mam znizenu funkciu sz, doktor mi predpisal euthyrox75 dnes som bol na kontrole po 3 messiaoch a povedal hladina je už v norme ze mam v tom nadalej pokračovať a kontola dalsia až o pol roka!
TO MAM CELY ZIVOT BRAT LIEKY???
MAM 21rokov:(
fakt neexistuje ina volba???Som už nanič:(

bbfc

zuzulko, si taka diletantka, ze nepoznas rozdiel medzi "medicinou" a "medecinou" :-DDDDD
Ja tu nepisem o vedomostiach lekarov, casto je to kapitola sama osebe, ale ty, zlaticko, si totalne mimo:-DDD

zuzulko

važeny bbfc nie som diletant a lepšie čítaj čo som napísala. moje pôvodné zdravotnícke vzdelanie ma viedlo k tomu že som bezhranične verila všetkému čo povedal lekár a svedomite som brala všetko čo mi naordinovali. Nakoniec ma to skoro stálo život a problémy mám dodnes. začala som študovať aj čínsku medecínu a ine smery a naučila som sa že alternatívna celostná medecína rieši problém na mnohých úrovniach a často pomáha vtedy, ked lekári sú bezmocní. ja nehovorím že medecínu treba odmietať, ved často zachraňuje život, a len tak vyradiť lieky tiež nie je možné ale často nezmyselné množstvá a ordinovanie bez koordinácie priznajme si narobí často viac škody ako osohu ale lekári ani nechcú počuť že sú aj iné možnosti, ktoré pomáhajú a nemajú ako o takych možnostiach vedieť. čo si mám mysleť o lekárovi, ktorý síce kolegini povie že mi to nemôžu naordinovať pre vysoký parathormón a dávajú mi užívať 5 tabliet týždenne priamo na dialýze!! to je čo? ako si to má vysvetliť pacient, ktorý lekárovi verí? poznám vela lekárov ktorí dnes už spájajú vedomosti a majú úspech. Nesúdte ked nepoznáte

llek

Trochu ta poopravim, zo zakona lekarovi vyplyva povinnost dat pacientovi podpisat informovany suhlas, ze pacient suhlasi s navrhovanymi vysetreniami a liecebnym postupom. To nie je suhlas s tym, ze sa lekar zbavuje zodpovednosti.
Mam na veci svoj nazor, ale legislativa nas tlaci tam ,ak sme sa my nechceli dostat. Ak nemas v dokumentacii podpisany infomovany suhlas, poistovna nemusi vykon uhradit, moze ti dat pokutu a ked by bol staznost, tak sa toto povazuje za neuveritelne zavazny problem pre lekara, ze pacient nepodpisal suhlas s vykonom
Zodpovednost lekar nesie i nadalej, je tam jeho peciatka a adresa zariadenia kde pracuje. Niektori z vas ani netusia, do akej polohy sa dnes lekar dostal. Tolko informuje a dokumentuje ze informoval a ze robil, ze ma problem mat cas tu pracu a starostlivost pordiane vykonat.

Vemeno

llek,

so zodpovednostou na nas nechod. Lekari su dneska prvi, ktori pred lubovolnym zakrokom davaju podpisat pacientovi, ze za vysledok nenesu zodpovednost.

bbfc,

uplne suhlasim. Jedna vec je brat vitaminy a doplnky a druha vec je, ci ich telo dokaze pouzit.

bbfc

zakladna chyba pri mnohych tychto pofidernych radach je ta, ze predpokladaju to, ze ked nieco v organizme chyba (mam na mysli nejaky hormon a podobne), tak staci doplnit jeho prekurzory a chyba sa tak napravi. Lenze TO NIE JE PRAVDA!!! Kto ovlada aspon zaklady biochemie, tak vie, ze k tomu, aby napriklad nejaky hormon v tele vznikol-napriklad tyroxin, ked sme v tejto teme-treba okrem prekurzorov, kam patri jod, tyrozin atd., treba najma FUNKCNE ENZYMY, ktore tuto premenu vykonaju. Lenze aktivita enzymov, ktorych je v tele velka spusta, je dana mnohymi okolnostami-napriklad genetickou informaciou, funkcnostou tkaniva, kde sa tieto enzymy tvoria, jeho poskodenim a mnohymi inymi vplyvmi.
Preto ak ma niekto autoimunnym procesom znicene tkanivo stitnej zlazy natolko, ze nie je schopny si vyrobit dostatok tyroxinu, tak mu ziaden jod nepomoze, nakolko nie su aktivne enzymy, ktore by ho zabudovali do vyslednej molekuly..
Jod moze pomoct v pripade znizenej funkcie stitnej zlazy iba v pripade, ze tato znizena funkcia je sposobena nedostatkom jodu, avsak jej tkanivo je zdrave a funkcne. Inak to nema ziadny, alebo len minimalny vplyv...

llek

Ja sa priklanam k radam a nazorom co napislali "rada", jasmina, bbfc. Netajim sa tym, ze som lekar a z toho vyplyvaju mnohe moje nazory a odporucenia, ktore na tomto fore pisem. Ja neradim cez internet, ale mam pred sebou zivych a chorych ludi a tych liecim. Chcem k tomu vsetkemu dodat len to, ze jedna vec su rady cez internet a ina vec je mat pacienta pred sebou a byt zodpovedny/na za to co odporucim a predpisem. Clovek, ktory vam tu nieco cez internet odporuci nikdy nevezme zodpovednost za to, ak to nebolo prave vo vasom pripade spravne. Vacsina prispievatelov nie su lekari, nepoznaju vsetky vase tazkosti, vysledky vysetreni. Vacsina z nich to mysli dobre, cast pise svoje skusenosti a cast z nich su zdravi radcovia,odporcovia konvencnej mediciny, co ale sami dane ochorenia ani tazkosti nemaju ani nikdy nemali. Toto treba mat na mysli, ked sa chystate vysadit lieky na zaklade informacii z internetu. Je totizto lahke sem napisat,ze Euthyrox ci Prednison su chemicke svinstva, lenze su to v urcitych situaciach az zivot zachranujuce lieky a tak treba hodnotit ich ziaduce aj neziaduce ucinky.

bbfc

zuzulko, keby si mala aspon nejaky sajn o funkcii stitnej zlazy, tak by si nepisala taketo sprostosti. Si diletantka.

rada :)

Ahojte,
ak vám lekár predpísal užívať liek Euthyrox,tak mu prosím dôverujte a pravidelne ho užívajte.
Tento liek je nevyhnutný pre správne fungovanie štítnej žľazy,ktorá vykazuje zníženú činnosť = hypotyreózu - teda nie je schopmá si vytvárať hormóny(trijódtyronín a tyroxín)
Euthyrox je substitúcia hormónov štítnej žľazy.
Mnohí si myslia že môžu tento liek(hormón)nahradiť zvýšeným príjmom jódu, ale to nie je pravda.
Áno hormóny štítnej žľazy vznikajú jodáciou aminokyseliny tyrozínu,ale je zbytočné zvyšovať príjem jódu ak štítna žľaza ho nevie využiť,nakoľko je neschopná vytvárať tieto hormóny v dôsledku autoimunitných procesov,ktoré spôsobili je zníženú činnosť.Ak vám lekár predpísal tento liek, tak na základe laboratórnych testov a ultrazvuku zistil a potvrdil že vaše ochorenie má autoimunitný pôvod,teda liečba týmto liekom je celoživotná.

zuzulko

mila tungsten humbuk budete mať za pár rokov a budete rozmýšlať čo dalej. liek je dobrú sluha, ale zlý pán. každý chemický liek i ked napodobenina napr hormonu je pre našu bunku cudzorodá látka s ktorou si organizmus skôr alebo neskôr nebude vedieť poradiť, pretože ju z organizmu nevie vylúčiť. asi nečítate príbalové letáky a nežiadúce účinky a problémy sú pre vás momentálne nepodstatné,kedže ako píšete máte štítnu žlazu vybratú a je jasné že bez chemického hormonu sa už nezaobidete ale dokedy to váš organizmus bude zvládať to uvidíte sama. pokial ale človek štitnu žlazu ma problem treba riešiť a hladať možnosti ako si pomôsť a regenerovať bunky tak aby pracovali v rovnováhe. treba vedieťž že ak organizmus prijíma v tomto prípade jód v organickej forme bunky spracujú množstvo ktoré potrebujú a zvyšok vylúčia a vôbec nie je podstatné o akú poruchu ide. treba vedieť, že v akomkolvek probléme prirodzené látky pomáhajú vyrovnať nerovnováhu vlastnými silami, ale ak pridáte nesprávne chemickú napodobeninu môžete spôsobiť katastrofu. ani vám by neuškodilo prijímanie jodu v podobe oleja,i ked už nemáte štitnu žlazu, pretože to nie je len o štítnej žlaze, a organizmus ako celok je zložitý systém, ktorému často nerozumejú ani lekári

jajaja295

zuzulko ma pravdu, euthyrox treba znizovat postupne a hlavne brat aj selen spolu s olejom a olej brat az na obed a tiez ho 2 dni pred odberom krvi nebrat