Moja láska a jeho rodičia

Príspevok v téme: Moja láska a jeho rodičia
Kiarka

Ahojte prosím pomôžte mi!!! moja láska sa sstále podiraduje svojim rodičom čo povedia to hned spraví ked sme aj dade dohodnutý jeho rodičia do toho s niečím vbehnú a všetko je v háji:( On vraví, že aby sa oni nehnevali ale ja sa môžem hnevať ako ja fakt neviem pomôžte mi čo mám robiť strašne ho milujemm a neviem čo mám robiť lebo ma to strašne bolííí keď mi toto robí :(

Tina11

No, niektori rodicia svoje deti zamerne vychovavaju k nesamostatnosti, aby na nich ostali zavisle a mysleli si, ze len pri nich im bude dobre. To je manipulacia a je to sebecke. Taky clovek ma potom problem, ked si chce zalozit rodinu a nedajboze sa odstahovat od rodicov.

lost

Ale podla mna nenesie 100% viny len on, ale aj rodicia, tj. vychova.
Treba dieta ucit na urcitu davku samostatnosti od sameho zaciatku, inac sa vo svete strati, alebo ho bude vidiet velmi skreslene :)

lost

Pokial ma tak do 21, tak to je OK..
Medzi 22 az 26 tak je to este stale relativne OK, ale mal by zacat pracovat na vlastnom zivote.
Ak nad 27, no tak to by potreboval asi prevychovu...

katalinka

ja s takým mužom žijem pár rokov, vlastne žijem je zlý výraz....neviem, mám pocit, že v nemocici im zabudli odstrihnúť pupočnú šnúru...
preto si myslím, že sa toho nezbavíte, buď sa s tým zmier, alebo....

usiko.

Kiarka

Pytam sa preto, ze ak je nesamostatny a rodicia hozivia, tak si nemoze robit co chce, to je normalne. Jednoducho je od nich zavisly, a je to prirodzene.

Na druhej strane, kedze ma uz teba, mal by si dohodnut s rodicmi pravidla. mali by sa dohodnut na tom, ze ak ma niekto z nich vstkych nejake plany tak to vcas, VCAS oznami ostatnym aby sa vedeli zariadit. to znamena, ze aj ak on bude mat nejaky plan, oznami to rodicom a oni si na ten cas nedaju nic ine spolocne a podobne...