trochu filozofie, na krajsi den

Príspevok v téme: trochu filozofie, na krajsi den
H.Hesse

uvedomuje te si ake je ludske telo krasne prepracovane? dnes som tak rozmyslala, ako ma clovek dokonale ruky na uchopenie hocicoho, hladkanie, maznanie,tvrdu pracu, jemnu motoriku. Aj ako clovek na starobu sedivie, ze telo sa sustreduje na ine veci a urobi striebro vo vlasoch:) Alebo dokonca aj panenska blana, naco vlastne je pre zenske telo? Lebo je absolutne nezmyslena funkcne, ale asi to zvyrazni urcity medzik v zivote. Ludske oko, city, vasen, plac..no proste zivot je taky krasny a ludia, veci, zvierata su take prepracovane. Ktovie ci je to len nahodne spraveny zhluk buniek, alebo to ma aj nejaky zmysel:) Co myslite vy?
btv: aj vy mate take chvilky ze idete sami mestom, ked je slniecko a mate chut sa na kazdeho usmievat:)? by ste sa cudovali ako ludia opatuju usmev a ako to spravi den krajsim...skuste!

jajka001_

bol súčasťou čohosi vyššieho. Hitler tiež celkom slušne obišiel. taka guľka do hlavy, co je to uz. ale pre niekoho je horsie zit ako umriet. neviem či moze mat Mengele vyčitky svedomia - asi nie ked sa nezabil - asi si to sam pred sebou vedel ospravedlnit - a mozeme ho chapat ako vedca, akych su aj teraz tisice, len nepozname ich mena. v urcitych situaciach su len urcite riesenia a viete, ze nas osud a karma nas vzdy dovedu na urcite miesta, kde sa musime rozhodnut.
a mozno to bol jeden z tych, co maju zmluvu z diablom :)

H.Hesse

ale podla mna nie sme vo vesmire sami. ktovie kolko slnecnych sustav je a kolko takychto planet s vhodnymi podmienkami. Kto videl Avatara:)?? srandujem..

H.Hesse

chvilku som bola prec a ako sa to u pekne rozbehlo:)
no ozaj, taky Mngele-doktor smrť, neskutocne zverstva robil a aj tak sa dozil vyokeho veku v juznej amerike, mal aj mnazelku aj deti sa mi zda. Kde je ta spravodlivost? Zeby sa teraz reinkarnoval do nejakej mysi urcenej na medicinske testy?:)

jajka001_

až je ťažko uveriť, že sme jediní vo vesmíre, však? :)a predsa, tie podmienky pre život, aký existuje na Zemi, sú také špecifické - presná vzdialenosť od Slnko, jej sklon, zloženie Zeme, rýchlosť rotácií okolo Slnka i okolo svojej osi, vhodna teplota, vhodna vlhkosť - predstav si to ako nejaké terárium, musíš tam mať všetko akurát, aby sa tomu tvorovi darilo :) nie je to len tak. a o koľkých veciach este nemáme ani šajnu

0vecka

2 lost brucho sa chrani najlahsie robil som kontaktne bojove sporty to hlava byva problem tam je mozny utok zhora zboku zospodu na bradu brucho je vybavene staci dat ruky nizsie a ked akoze ti ma meter trupu + krk zachranit mozog pred zotrvacnosotu tak pri takom pade no minimalne nohy uz mozes rovno zahodit... si zober ze len ked drepnes dole tak na akej velkej drahe mozes zastat.... tam ta pruznost trupu a krku uz nieje taka podstatna...

..... hmm myslim ze mozes dopadnut aj na hlavu napr bungee jumping a navyse parasutisti sa vedia otocit ako xcu..

lost

ale napriklad ten vesmir je neskutocne fascinujuci :)

aky je ten nas svet "zanedbatelne malicky" pri predstave ze v nasej galaxii je priblizne od 100 do 400 miliard hviezd.. no a tam "vonku" je este zhruba 170 miliard galaxii :D

to sa aj tazko predstavuje :)
hlavne ak by tam nasli este jednu "vyssiu skupinu" :D

jajka001_

mafianov skor či neskor dostanu :)
hm mozno ti naozaj zlí majú ochranu vdaka zmluve s diablom. ale tí majú zas peklo isté :D

lost

no skor som myslel tych ludi co vedu "zly zivot"
ale aj napriek tomu maju bohatstvo a pevne zdravie, doziju sa vysokeho veku a su viditelne stastny.

no mozno ich nieco trapi, co si nechavaju len pre seba, to nikto asi nezisti :)

jajka001_

a takisto, ak tebe niekto ublizi, môze to byť nielen tak ze tebe ktosi ublizil, lebo spravil chybu, ale aj ze ty sa mas z toho poucit. interakcia medzi dvomi je obojsmerna.
a ty nemas riesit toho druheho a dôsledky na jeho zivot, ale svoj zivot a preco sa ti stalo co sa ti stalo.