Žihlavka dlhodobo

Príspevok v téme: Žihlavka dlhodobo
paranoid

zdravim hocijak chore publikum hlavne tych co maju (mali) problemy s zihlavkou.. moj problem je ze ju mam zhruba od oktobra do teraz (t.j. marec) je to dost otravne a neprijemne.. bol som u kozneho ktory skonstatoval teda a potvrdil vyskyt zihlavky predpisal mi lieky a poslal ma kade lahsie.. siel som k usno-nosno-krcnej ta mi brala krv, vyter z krku, nosa, kontrola usi - tiez nic nenasli.. bol som zubar.. kedze mam vysoku kazivost zubov tak ma poobjednaval a ide mi vrtat zuby.. rontgen (2x) tiez nic neobvykle.. imuno-alergologicka - brala krv podozrenie na helikobatkera alebo mononukleozu.. buduci tyzden vysledky.. dopuju ma snad vsetkymi liekmy od zodacu az po ten telfast ci ako sa to vola.. neviem z coho to moze byt.. nevie niekto pomoct? co s tym robit? som zufaly :o( napadlo ma ci by to nemohlo byt z tralgitu ktory som bral pre lepsi pocit.. ze ci som sa nepredavkoval lebo cirka vtedy to zacalo.. doktorke som to nechcel povedat kedze som bol v sprievode rodiny a pomysleli by si o mne ze som nejaky psychicky naruseny.. hoci som ale nechcem nic doma hovorit.. neviete pomoct? bol by som rad ak by sa niekto nasiel :o)

wandalka

Môj syn ju dostal týžden po maturite.Takže ju spustil stres z nej plus pred 3mesiacmi rozchod s frajerkou.Vracia sa mu v 2 týž.intervaloch.Zatiaľ sme nerobili žiadne vyšetrenie.Viem ,že oblasť kožná je nebrebádaná.Dnes prišiel obsypaný od hlavy po päty tak som zahrabala v hlave aj knihach/homeopatie/a dala som mu homeopatický liek urtica urens 5ch.Dostal 6davok po 2guličkác=každú pol hodinu 1dávku.Po4hod.bol čistý.Netvrdím,že to pomôže každému,no nechcem aby sa napchával kortikoidmi.A liek je vyrobený zo žihlavy a syn ma symptómy ako po žihlave=červene fľaky,pálivé.Tak mu vravím,že liek bude nosiť pri sebe a hneď ako ucíti ,že to prichádza tak ho nasadí.Snáď to zaberie.

linduška

Podľa mojich skúseností je potrebné
- zistiť príčinu žihľavky - môže to byť liek, jedlo, oblečenie...
- minimalizovať používanie kozmetických a toaletných prípravkov, používať skôr klasické prípravky s min. obsahom prísad, napr. klasické mydlo, najjednoduchšie krémy...
- doporučujem používať prípravok do kúpeľa Hippokratin + soľ - má na pokožku silné liečivé účinky
- vyvarovať sa dráždeniu pokožky, či už medhanickému alebo agresívnym kozm. prípravkom, dráždivým jedlám.

Mizo

Aj ja mám žihľavku. Je to už druhý krát čo ju mám. Zda sa že ju mám chronicku.
Prvý krát to bolo v roku 2002. Príčina bola liek nespominam jeho nazov, tento krát bol tiež liek s názvom KETONAL.
Nemam potvredenie že tie lieky boli naozaj príčina, ale všimol som si že žihľavka začala keď som ich bral.
V roku 2002 žihlavka trvala 1,5 roka kým som sa z nej vyliečil.
Tento krát už ju mám pol roka. Dúfam že sa z nej vyliečim.
Podla mojich skúsenosti s chorobou píšm vám nejake rady:
- Treba zistiť príčinu žihľavky.
- Treba zistiť ktorý antihistamin má učinok - totiž nie každý antihistamin má učinok. Je to individualne.
Pozor! niektore antihistamin môžú zhoršiť stav. V mojom prípade bol Dithiaden. Ked som ho bral 2x denne zhoršil mi stav.
Skúšal som rôzne antihistaminy a zistil som že najlepší antihistamin pre mna je Telfast 180mg.
Beriem ho 1x denne, a beriem Prednison - na začiatok som bral 20mg a teraz beriem 5mg.
- Dalšia vec treba zistit či oblečenie/paplon môžu podraždiť žihľavku. Pre istotu nosím 100% bavlnu.
- Čo sa týka stravy, robím dietu a snažim zistit čo môžem jesť...
Zatial som zistil že olej mi zhoršuje žihľavku. Tak musím vyhibať vypražané jedla.
Prajem všetkým aby sa čim skôr uzdravili.

Habbs

Tvoje detoxikacne organy nepracuju spravne,pecen ,oblicky alebo crevo .Si preplneny jedov a toxinov a jedinou cestou ktorou vychadza s teba to svinstvo je cez najvacsi detoxikacny organ-POKOZKU.Preto maju ludia rozne kozne problemy.
Co sa tyka liekov ,patria medzi jedy ,ktore sa snazia tu alergiu vtlacit naspet do tela.Lieky stav zhorsuju.Sam vidis ze ti nepomahaju.

Radka.T32

Aj ja som trpela žihľavkou. Prešla som mnohými vyšetreniami , ale nič nepomáhalo. Pravidelne som užívala Koloidné striebro 20ppm / 300ml a zároveň Rozprašovač s koloidným striebrom súčasné aj Koloidne prípravky ako sú med a zinok a musím povedať, že problémy zmizli a potraviny jem aj tie, ktoré som kedysi zo svojho jedálnička vylúčila. Držím všetkým palce nech sa stého vyliečia , mne to zmizlo úplné.

Vo vyhladavaci skus vyhladat "Rozprašovač s koloidným striebrom"

pripadne chod na web stranku Koloidne.sk , verim ze aj Vam pomoze.

Help

V prvom rade je potrebné zistiť príčinu. Ak je príčina jasná, potom najdôležitejším bodom liečby a prevencie je výhnuť sa styku alebo požitia danej látky.
Zväčša sa podávajú lieky proti alergii a proti svrbeniu.
V prípade rozsiahleho postihnutia poprípade prítomnosti opuchu tváre, hrtana je potrebná celková liečba, poprípade aj hospitalizácia dieťaťa, jednak vzhľadom pre potrebu sledovania pre možnosť poruchy krvného obehu.
Chronická žihľavka je často odolná vôči liečbe.
U veľmi ťažkých kožných nálezoch je niekedy potrebná liečba hormonálnymi prípravkami, avšak vzhľadom na nežiaduce účinky hormonálnej liečby sa odporúča iba krátkodobá liečba.
Diéta. Zistilo sa, že deti, s opakovanou žihľavkou mali častejšie v strave prísady E102, E110, E127, E160b, E211(benzoat sodný), kyselinu acetyl-salicylovu a aspartam. Predpokladá sa, že prísady v potravinách sa podieľajú na výskytu hlavne opakujúcej sa žihľavky u detí.(1).
Pri kontaktnej žihľavke vylúčiť prípravok (krém, mydlo, telové mlieko). Kožu umývať neutrálnymi roztokmi alebo termálnou vodou. Vysušiť tvár papierovou vreckovkou, nie látkovou.
Minimalizovať používanie kozmetických prípravkov.
Vyhýbať sa prudkej zmene teploty, minimalizovať slnenie, používať ochranné krémy s vysokým ochranným faktorom.
Požívať pracie prášky vhodné pre dojčatá, nepoužívať aviváž, dôkladne prádlo vypláchať.