problemy s priatelom

Príspevok v téme: problemy s priatelom
zuzka0609

dobry den.zijem s priatelom v podnajme,pozname sa rok aj tri mesiace,ja mam 36,on34.neviem ci je problem vo mne,alebo v nom,ale je to stale horsie,pohadame sa kazdy tyzden,pre take veci,hlavne pre peniaze.on mi vycita kazdu druhu vec,co kupim,nechodim minat peniaze na hluposti,iba na domacnost,hlavne do kuchyne.nas mesacny rozpocet nieje velky,ale snazime sa vyzit,aj nieco odlozit,lenze jemu vadi ked kupim salamu za 1€,aleb maso na obed.a zacne sa to tak,ze poviem mu ze som uvarila npr.gulas s knedlou,najprv je dobre,ale o dve minuty uz zacne,naco si zase robila maso,zbytocne si minula dalsie peniaze,takto nikdy nevyzijeme,minies kazdu korunu co mame....atd...a uz je ofucany,vobec sa somnou nebavi,ani neje nic co som spravila.neviem si s nim dat rady.vela krat som mu navrhla,ze ked to ja neviem,aaby on hospodaril s peniazmi a staral sa o domacnost.ale to nie.nieje samostatny,este aj na postu musim ist s nim,lebo nevie vypisat sek.poradte mi,ako nanho,lebo uz som zufala z jeho chovania. dakujem.

OLDMAN

Milá Zuzka!Všetko čo ti zatiaľ poradili,ti nemôže pomôcť len preto lebo na vine niesi ty.Ak niekdo potrebuje poradiť tak je to tvoj partner.Skúsiť môžeš poslednú možnosť.Skúste všetko robiť spolu.Jedná sa o nákupy ,varenie,upratovanie...atď.Vieš vychádzam z toho že muži sa často hambia variť,prať, žehliť.Považujú to za ženské roboty a tim to končí,že on ženské roboty nerobí.Mala by si sa postaviť do úlohy nenúteného učitela a hravou formou ho naučiť všetko okolo domácnosti.Avšak úspech budeš mať len vtedy ak o túto spoločnú aktivitu prejaví záujem.To je asi tak všetko.prajem ti veľa úspechov.

purblanka

Nech nakupuje a varí on,uvidí aké to majú ženy,nielen príst domov a čakať teplú stravu a večne usmiatu manželku,či priatelku.Nezvládol by to.

purblanka

zuzka, nech gazduje on v kuchyni,aspon na chvílu-uvidíš ako to dopadne,ked je taky múdry.Povedz mu,že si to vymeníte.Aspon si trochu oddychneš,ved vie niečo uvariť nie,?

orionka

zuzka,najlahsie je poradit,ze od takeho co najdalej..ja mam tiez nesamostatneho muza,ale aspon mi dopraje,hadame sa malokedy,moju pracu si vazi a nekritizuje ma,sme spolu uz viac ako 20 rokov a vzajomne sa doplname,kazdy clovek ma svoje silnejsie aj slabsie stranky,ale ked je uz na zaciatku taky,ako opisujes,ako sa bude spravat o niekolko rokov k tebe,pripadne k detom?..muzov je dost,tak naco stracat cas s clovekom,ktory uz na zaciatku vztahu nema zakladne pozitivne ladenia a uctu k tebe?

purblanka

help - bolo to super.....a zuzka - var mu sáčkové polievky,a iba zemiaky s s tesco mliekom.Večere nemusí,veď večere majú byť pre nepriateľa.No tak teda,to som nezažila.

Help

zuzka :)
na odreagovanie pre teba....:)
Ale myslene v dobrom:)

Vážený pán riaditeľ

Mám solídny plat, ktorý je 12 000,- Sk čistého mesačne. Aj napriek tomu Vás žiadam o zvýšenie platu o 24,- Sk (čistého) mesačne. Svoju žiadosť zdôvodňujem takto:

Mám ženu, ktorá nepracuje a dve deti. Bývame v jaskyni, nábytok a koberce nevlastníme. Pracie prostriedky a mydlo nekupujeme, lebo perieme v potoku. Za vodu, plyn a elektrickú energiu neplatíme, lebo nevlastníme elektrické spotrebiče. Obuv a oblečenie nekupujeme,lebo si ich sami vyrábame z jelených koží. Na príspevky do odborov nám nezostávajú peniaze. Na dovolenku, do divadla a do kina nechodíme. Aj tak náš denný rozpočet vyzerá takto:
Raňajky -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Desiata -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Obed -v bufete polievka za 9,80 a guláš za 34,90 44,70 Sk
Olovrant -3 rožky a voda z potoka 3,60 Sk
Večera -v bufete polievka a guláš 44,70 Sk
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom 100,20 Sk
Na osobu na deň 100,20 SK
Na 4 osoby na deň 400,80 Sk
Na 4 osoby na mesiac 12 024 Sk
V mesiaci, ktorý má 31 dní sa jeden deň postíme. V mesiaci, ktorý má menej dní šetríme, a čiastku venujeme nadácií, ktorá podporuje bývanie našich rómskych spoluobčanov.

Za zvýšenie platu čo najsrdečnejšie ďakujem.
___________________________________________________________
Odpoveď nadriadeného:

Vážený pán kolega,

vaša žiadosť bola preskúmaná na našom mzdovom oddelení a závery nášho šetrenia sú nasledujúce:
Na noc sa netreba prepchávať a stačia vám 3 rožky a voda z potoka. Mesačne tým ušetríte celých 4932,- Sk. Vzhľadom k súčasne prebiehajúcej reorganizácii v našom podniku a hľadaní finančných rezerv, Vám o túto čiastku znižujeme Vašu mesačnú mzdu.
S pozdravom pán riaditeľ

jajka001_

dievčaaaa neprerábaj ho!! to sa ti nepodarí!! prídeš pri ňom o nervy! nevytáčaj sa ked bude mať kecy. proste to ignoruj. nauc sa to ignorovat. alebo ho pusti k vode.

beskyd

zuzka 0609, hej, tak nejak:) no z toho popisu ten tvoj partner vyzera ako strasny chudak vazne, toto ked je vsetko pravda tak je to sila. hlavne si treba byt vedomy svojej ceny za kazdych okolnosti, asi tolko by som k tomu..

zuzka0609

help:dam vediet.mozno uz zajtra budem vediet na com som,teda sme.a dakujem vam za pozdvihnutie sebavedomia.pekny vecer