pichanie medzi rebrami

Príspevok v téme: pichanie medzi rebrami
eva83

Dobry vecer, chcela by som sa vas spytat, ci nahodou nemate skusenost s tymto. Dnes poobede ma zacalo hodne pichat v rebrach, na pravej strane, priamo pod prsnikom. Citim to stale a silnejsie to zacitim pri nadychu. Neviem co by to mohlo byt. Zacalo ma to pichat v praci. Sedela som a z nicoho nic to prislo. Citim to uz pol dna... Neviete co by to mohlo byt? Za kazdy nazor dakujem

tomas19

Dobrý deň chcel by som sa opýtať či by mi niekto nevedel pomôcť.
Dnes ráno som sa zobudil a strašne ma začalo pichať na pravej strane rebier asi v strede.Je to taký typ pichania keď zle dýchaťe alebo sa rozprávate pri behaní.
Zvyklo ma to občas pobolievať možno raz za týždeň na pár sekúnd ale teraz to je vyšše
dvch hodím a tá bolesť sa stále stupnuje .
Keď by mi niekto vedel pomôcť tak my prosím odpíšte ďakujem.

krisztina

Dobrý deň ja mám zas opačný problém strašne ma pichá na lavej strane pri rebrách alebo ako to povedať medzi rebrami je to neznesiteľná bolesť nedokážem sa v tej chvíli ani poriadne nadýchnuť ani hýbať. Neviem z čoho to môže byť prosím poraďte.

bambus

som 17 rocni chalan a chcel bi som sa opitat ze ma uz 3 dni picha pri nadichu a pri prudkom pochibe spravou rukou nad rebrom pod prsom a ta bolest sa dost stupnuje a dost ma to znepokojuje co to mzoe bit ale aj tak je to narhorsie pri tom nadichu nad pravim rebrom pod prsom uz je dost velka bolest pri nadichu

levanderka

eva nie je to zlcnik. ked ta to picha pri nadychu tak to je chrbtica. mala som s tym take problemy, ze som sa nemohla ani zasmiat, ani kaslat ani kychnut, lebo to obla bolest dost neznesitelna. mas nejaky nerv pricviknutty alebo ako to nazvat.ortoped ti to napravi. ja som si najprv myslela, ze je to srdce. lebo to tam tak nalavo aj pichalo, ale neskor u lekara sa ukazalo, ze to je chrbtica. bud si pocvic na fitlopte nejake cviky z netu alebo navstiv lekara, nie je to nic vazne :) x
ziaden zlcnik

miky_5

Dobry den.
Prosim vas mna obcas picha pod rebrami-pod hrudnym kosom na pravej strane viac smerom do stredu. je to take podobne ako ked vas picha napr. po dlhom behani len mna to picha aj pri chodzi. A som sportovejsi typ takze kondickou by to nemalo byt-

Dakujem za radu

Help

eva- asi si si to zle prečítala.Tak som ti to rozdelil.

Pichá vás pod pravým rebrom? Pravdepodobne to bude žlčník. „Ak sú v ňom alebo v žlčových cestách kamienky, bránia odtoku žlče, a tým stúpa tlak,“ vraví gastroenterológ. „Najčastejšie sa ohlásia klasickou kolikou, bolesťami, ktoré prídu a odídu, no môžete cítiť aj trvalú tlakovú bolesť. Žlčník zaprotestuje aj po ťažkom, mastnom či dráždivom jedle. Prestanú sa tvoriť žlčové kyseliny, človeka nafúkne, začne ho bolieť pod pravým rebrom a občas to vyžaruje až pod lopatku.“

Ďalšou príčinou bolestí býva zápal žlčníka. Sprevádzajú ho teploty a väčšinou aj opuch. Žlč vtedy nedostatočne odteká, hromadí sa a chorý ožltne.

eva83

Este aj dnes ma tam picha. Chcela som ist za mojim doktorom, no ma dovolenku.
Aby som upresnila, mna nepicha dole pod rebrami. Ale vyssie. Asi tak v polovici hrudneho kosa... Ani horucku nemam... Iba stale citim ten tlak a ked sa z hlboka nadychnem - picha to.

Help

ŽLČNÍK PICHÁ POD REBROM
Pichá vás pod pravým rebrom? Pravdepodobne to bude žlčník. „Ak sú v ňom alebo v žlčových cestách kamienky, bránia odtoku žlče, a tým stúpa tlak,“ vraví gastroenterológ. „Najčastejšie sa ohlásia klasickou kolikou, bolesťami, ktoré prídu a odídu, no môžete cítiť aj trvalú tlakovú bolesť. Žlčník zaprotestuje aj po ťažkom, mastnom či dráždivom jedle. Prestanú sa tvoriť žlčové kyseliny, človeka nafúkne, začne ho bolieť pod pravým rebrom a občas to vyžaruje až pod lopatku.“ Ďalšou príčinou bolestí býva zápal žlčníka. Sprevádzajú ho teploty a väčšinou aj opuch. Žlč vtedy nedostatočne odteká, hromadí sa a chorý ožltne.