schudla som...a menzes sa zastavil...prečo? a ako ho vyvolat??prosím poradte

Príspevok v téme: schudla som...a menzes sa zastavil...prečo? a ako ho vyvolat??prosím poradte
LuLucinkáá

mám 16 r. zacala som chudnut cca pred rokom..schudla som z 58 na 48 pri vyske 166cm...akonahle som chudla 5kg to bolo niekedy v auguste ...odvtedy sa mi menzes zastavil..v decemri som si uvedomila ze v buducnosti predsa chcem mat deti a byt zdrava...tak som sa rozhodla pribraat..teraz vazim 52...uz som pribrala 4 kg..ale menezs mi stale neprisiel to mam este viac pribart?? alebo ako sa mam stravovat?? mal niekto podobny problém?ako ste ho vyriesili...?? ...
dakujem

mia134

vyvolavacka je jednorazova pomoc, nie liek na nemenstruovanie. pichnu ti hormony, ktore spustia menzes, lenze na buduci mesiac si ich preto telo este nevytvori.

barinka26

teraz uz je jedno ci este priberies nejake kilo alebo nie , pretoze uz sa to da obnovit len pomocou injekcie tzv. vyvolavacka, ktoru ti predpise gynekolog na vyvolanie menstruacie. a potom sa ti menzes znovu vrati a obnovi. Ja som mala taky isty problem, schudla som a potom som sice znovu pribrala, ale menzes sa len tak sam neobnovi,nemala som ho rok a pol a potom som sa rozhodla ist za gynekologom, ten mi dal tu injekciu a vsetko bolo ok. takze rozhodne chod ku gynekologovi, priberat uz nemusis. ahoj

macka26

odporucam navsetvu gynekologa.. a to neodkladne... menstruacny cyklus nie je velka retazovka, ze ked nekupis listok- nejdes.. jednoducho musi bezat a ked nebezi, tak je niekde chyba a tu sama nevyriesis nijako... na to je predsa odbornik gynekolog... tak sup sup na prehliadku

llll

no asi aj mne nezostava nič ine len sa začať modlit :(hehe alebo lepsie by bolo asi zajst za to gynekologickou..ale ked ja tam nechcem ist :((

natesenaaaa

ahooj..chcem ti pomoct lebo viem ako sa musis trapit,,ja mam 18 rokov,u gynekol,som nebola lebo som sa hrazne bala,,a zacala som sa modlit,usz som nemala ani chut zit,,,a normalne som sa rozjedla ,jedla som vsetko,,akurat sladkosti som obmedzila.Akonahle som zacala priberat tak to prislo po pol roku....odporucam ti pribrat a sa to napravii:DDDnebud zufala....podla mna musis pribrat na takych 54 kg...normalne ked citam tvoj pribeh som sa v nom nasla,,,a ked to nedostames porozpravaj sa o tom s niekim aby si potom nelutovala...ze nebudes mat deti,muza iba svoju štihlost,,,vela uspechov:D

lllll

zjavne ano :) iked, jasne ze neda do poriadku cele haprujuce telo (ak si mu dala zabrat, tak ani tofu nepomoze) ale mne pomohlo, sice uz asi zazrakom, necakala som ze pride menzes :) a mozno to ani nebolo tym tofu, neviem

lllll

ja som schudla 7 kg a tiez som stratila menzes (na pol roka) ale pribrat som nechcela / nechcem...po pol roku sa mi teraz prvy krat objavil a ja nechapem preco :) mozno to bude vsak kvoli tofu, ktore som trosku zacala jest, tkaze asi to pomohlo :)