Prispievanie na domácnosť po škole

Deee

podla mna by bolo spravne, aby deti prispievali rodicom len minimum na chod domacnosti, resp. aby si deti platili oblecenie a tzv. nadstandard, na ktory rodicia nemaju a deti ho chcu mat, a skor tie peniazky co zarobia sli na ich sporiace ucty cim by si vytvorili uspory do buducna ked sa budu chciet osamostatnit...
moja kamoska ma 5 surodencov a po vyske nema nasporeny ani halier, stale dava rodicom na domacnost, chce sa osamostatnit, ale ako ked nema ani halier na ucte...? rodicov akoby to netrapilo, ze jej nemaju ako pomoct a ze vsetky peniaze sli im...nevravim, ze ich nepotrebovali...
ja som mala to stastie, ze mi rodicia setrili odmalicka podotykam nie vela, ale kazdy mesiac nieco, kym som studovala platila som si vsetko co som potrebovala oblecenie, telefon, kozmetiku atd. a vela som odkladala na sporenie...
teraz sa s manzelom stahujeme do domu a ja som mohla prispiet kedze mi rodicia dali pekny zaklad zatialco moja kamaratka rozmysla o uvere na cely zivot...zavisi aj od rodicov a takisto nesmie chybat aspon stipka stastia...

zdenulka

ja nemam prachatych rodicov,,,a nemam vsetko predostrete ako na stole..ale brigadujem ale to ide vsetko pre mna,lebo to su len take male brigadky,takze nic moc..nasi my povedali dokedy budem studovat budu ma zivit a starat sa primerane o mna..ted asi do skonceni VS..

lenkaTT

aj tak je to nespravodlive, ked mam peniaze samozrejme ze prispievam rodicom. V praci mam jednu kolegynu, tak staru ako ja. Ma 24.rokov. Byva tiez u rodicov, celu svoju vyplatu si odklada, nevytiahne z nej ani cent. "vreckove" jej davaju rodicia a ked si chce ist kupit nieco na seba normalne poziada rodicov. Oni samy nechcu aby si minala nieco z vyplaty. Akoze toto nechapem. Ja som tak stara ako ona a snazim sa tiez ale ona si celu vyplatu odlozi a ja nemam odkladat z coho.. Niekedy vazne nie je spravodlivost, ale som rada ze mozem pomoct. Najviac ma nahneva ked ma v lete vola na dovolenku, alebo hocikam inam a ked poviem ze na to nemam, odpovie "a kde si dala vsetky peniaze?"

ewelin28

zdenulka..ale nie kazdy ma prachatych rodicov ako ty....ja si uz od dakych 16 rokov..sama musim kupovat droegriu a oblecenie...lebo vsetky peniaze mojej maminy idu na chod domacnosti....teraz studujem na VS...a brigadujem popri tom..a prispievam..niekedy dam 50 eur mesacne..niekedy 200..ako je treba:)
Proste niekto ma stastie a nemusi vela prispievat, iny v tomto stastie nema..a musi vypomahat....tu si nenavyberame no :)

ldskdj

Hotel? nie, len viem realne zvazit kolko nasich stojim - btw. nasi stavaju a ja im chcem pomahat co najviac, takze okrem tych 200 eur pre nich mesacne odkladam dalsich 300 ako prekvapko. Po osemrocnom gympli som si hned nasla dobru pracu, tak preco nie?

zdenulka

to je dobre ze nadstandart :)to ste kde v hoteli alebo u rodicov ? ja zatial nepsispievam bo studujem ale budem prispievat ale take ze nadstandart to my nasi obcas kupia len tak..

lksdjsdj

Je tu viac takych tem...Ja mam 18, po maturite, studujem externe, prispievam mesacne 200 eur na byvanie a stravu, veci pre seba si samozrejme kupujem sama - aj taky ten nadštandard ako su pistacie a somarinky:))))