Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?

Príspevok v téme: Prvé Gynekologické vyšetrenie v 24 rokoch?
gabrielle

Dobry den,
chcem sa opytat na skusenosti ohladom prveho gyn. vysetrenia. Bojim sa toho velmi, i ked vacsina mojich kamosiek to ma za sebou a povedali,ze je to ok,ale aj tak sa bojim.Trosku sa obavam aj reakcie lekarky, ze kde som bola doteraz. Mam 24 a mam pravidelny menzes, a bojim sa. Zistuje gynekolog aj choroby konecnika? mam totiz trhlinu, viacmenej chronicku, ktora mi nesposobuje bolest, stolicu amm pravidelnu a ja sa bojim ze ma posle na operaciu, lebo si to urcite vsimne, Mam strach.Poradte

gabrielle

Bibka! Dakujem Ti velmi pekne, si mila. Odhodlala som sa najst si niejakeho gynekologa a pojdem k nemu po menzese na kontrolu.

aluska1

ked zena nema bolesti este neznamena, ze nemoze byt chora..ono napr take nadory nebolia az dovtedy pokym je uz neskoro....ani cysty nemusia vzdy boliet...proste nie vsetko musi hned boliet a zena by mala byt zodpovedna ku svojmu telu uz len preto, ze chce mat raz deti....
ja vas nechapem..aj ja som mala strach, aj teraz mam strach, ale len kvoli tomu, ze sa bojim co mi doktor povie pri preventivke-ake budem mat vysledky, a to chodim kazdy rok poctivo

bibka33

Ešte raz, Gabrielle bola som v 29-rokoch a bolo to ok, dr. bol ústretový a vôbec sa nečudoval, že som nebola ešte na vyšetrení. Tak držím palce :-)

levicaaaa

bibka, zanedbala si prevenciu. a nikto ti nič netlačí do hlavy. ale inteligentná moderná vzdelaná mladá žena by mohla vedieť aká dôležitá je gynekologická prevencia...

a nikto tu z nikoho nič zlé nerobí, len si myslím, že ak dokáže žena chodiť každý mesiac na kozmetiku, ku kaderníčke, na nechty, atď, prečo by nemohla ísť raz za rok aj ku gynekológovi...

bibka33

no levica, to je tvoj názor, ok. Môj je, že som nezanedbala nič, ono máme trochu iné zmýšľanie...A nie je to žiadna hanba, to si tlačte do hlavy niekomu inému a nerobte tu z nás ... no neviem ako by som to nazvala

purblanka

no,gabrielle-ja som bola prvyx v januári-mám 40 rokov-a som stále nenormálne hanblivá.Mám to už od detstva.Našla som si výbornú lekárku,ktorá bola chápavá,a slúšná.Nič mi nepovedala,pekne ma vyšetrila,a ja aj ked som bola celá červená ako.......ani neviem či taka červen sa dá opísať-no som bola v šoku z jej miloty.Klobúk dole,naozaj pred slušnými lekármi.Manžel ma čakal,asi vedel čo to pre mna znamená,ked tam šiel so mnou-vyšla som s ordinácie s úsmevom a červeňou v tvári.Ale šťastná že som ten ostych prekonala,a mala za sebou:)