vychova plus vydaje steniatko..

zdenulka

myslela som dakujem za odpovedanie na moje zvedave otazky..
ale mohol by este niekto kto chova maltezaka napisat svoje rady skusenosti..

zdenulka

dakujem za moje zvedave otazky :)

dakujem ze si das namahu a pohladas tie blocky :)a ten pan doktor je daleko od zeleznicnej stanici v malackach ?

no ja si ho kupim v maji alebo juni,on je dost drahy okolo 100 eur..ale je krasnucka.
ja budem davat pozor aby nebola chora lebo fakt sa nedoplatim ale hlavne nechcem aby trpela :)

suz

aaano on ti da aj taku knizocku tam si mozes aj fotecku nalepit:) a tam ti bude znacit odcervenie, ockovania..on ti povie ake ockovanie ide urobit, kedy zase prist, popocuva strdiecko, celeho prehliadne..hocico co ta zaujima ti rad odpovie :)

to si mozes aj pozret na ineternete kedy sa chodi ockovat a proti comu..no mam niekde este odlozene blocky tak pohladam a napisem ti :)

no vazne chora nastastie nebola, len chudatko nase mala zapal analnych vackov..tak brala antibiotika aj bola v narkoze aby jej ich mohli poriadne precisit..ale nastastie uz je v poriadku :)

sestra ma westika a ta chudatko je velmi chorlava :( stale ma falosne tehotenstvo..tak musi brat lieciky, mala problem s kozou a tak dalej...

ja by som ju nevymenila nai za nic..je to najuzasnejsie stvorenie na svete :) taku radost nam robiiii...tooolko frajerov tu ma naokoli a kamaratiek :D to by osm ti dokazala o nej basnit do rana :)

zdenulka

a ake ma ceny pan doktor v malackach?a on my poradi ze ake ockovanie a tak?
ja si najdem cas pre moje steniatko :)
no ja som pozerala ze maltezak vyrastie do 3kg..a obcas by som ju dala do skolky tam vychovavaju psikov ked nahodou budem mat dlhy den..no po kazdej prechadzke umyt aspon nozicky..a este nebol tvoj psik vazne chory?

suz

ona sa naucila za velmi kratku dobu vyprazdnovat vonku ale to aj preto ze som bola doma a mala som moznost kazdu chvilu s nou chodit na zahradu, kde som ju ucila tak ze osm jej povedala vycuraj, vycurkaj, a za kazde vycuranie vonku som ju strasne chvalila a davala odmenu

teraz byvame v byte a tym upratovanim som myslela to ze musim odchlpit, poumyvat ked je rano rosa alebo ked prsi tak robi cierne tapky a po kazdej vychadzke jej labky vysprchovavam...moju mam 2 roky, je to najuzasnejsi havinko akeho poznam..ale tak ja som s nou bola denno denne, a tak som mala cas ju vychovavat tak sa vsetko velmi rychlo naucila, ze nesmie nic okusovat, kde ma curkat, ucila osm ju povely, chodenie bez voditka na pribehnutie na povel a tak dalej :)

teraz nam robi nesmiernu radost...

ona je na kokerspanielika strasne malinka vazi do 8 kg ale chlpata co som uz vyssie spominala kazdy den upratujem a ked je vonku mokro a chodime pravidelne na prechadzky tak este viacej

ja chodievam k veterinarovi do malaciek..je uuzasny, vzdy poradi, vysvetli, velmi vela ludi ho chvali a ja som nadmieru spokojna..

a ked si uz zoberies steniatko hovorim ak nemas nan cas ak radsej pouvazuj nad kupou uz dospelejsieho, lebo to chce cas kym sa vseko nauci a hlavne aby z neho nevyrastol neposlusny havino

zdenulka

pre suz..ako ze drhnes byt..nema este hygienicke navyky? ja mam zaujem o maltezskeho psika..a ak to nie je tajne ktory veterinar je ten tvoj,aby som nemusela platit tak vela,ja som este psa nemala..a kolko mas toho svojho psika?

suz

to ako sa psik rychlo nauci vyprazdnovaniu vonku zalezi od toho kolko budes mat nan casu :)

dalej ockovanie, odcervenie, propravky prosti kliestom, prehliadky, to vsetko zalezi od veterinara..napriklad sestra chodila v ba a platila strasne vela, ja som z okolia a je to podstatne lacnejsie

dalej pelisek, hracky, misky, voditko, hrebene, granule, kpavky do oci, usi, cvikacky na pazuriky

ak je psik maly tak treba castejsie na ockovania a odcervovania..potom raz rocne sa preockovava..nedaj boze ked ochorie to sa nedoplatis

no ked si kupis sucku tak tam pocitaj s haranim, niektore plemena haraju dlhsie a strasne vela a su asi aj nachylnejsie co sa tyka falosne tehotenstvo, problemy zo zlazami ... co vidim z okolia

dalej ak ho budes mat vnutri treba pocitaj s vacim upratovanim, ja drhnem byt kazdy den..lebo mam kokerspaniellika ale takeho mini :)

a hlavne ten cas a trpezlivost a vycvik