Alergia na rastliny?

Príspevok v téme: Alergia na rastliny?
Michal.PU

Ahojte!
Chcel by som kamarátke kúpiť darček k narodeninám a napadlo mi, že by som jej kúpil Orchideu v kvetináči, pretože sa jej táto rastlinka veľmi páči... Jedna jej dobrá kamarátka mi povedala, že trpí niekoľkými alergiami, no nevedela mi povedať, na čo prsne tie alergie má. Chcel by som teda vedieť, či existuje niečo ako alergia na rastliny - konkrétne na Orchideu? Zatiaľ som sa ju na to nepýtal, bo jej nechcem naznačovať, čo jej chcem kúpiť.

Bol by som rád, keby mi nejaká dobrá dušička poradila :) Ďakujem za všetky rady :)

PS: Prosím ospravedlňte moju neznalosť, ja žiaľ nemám žiadnu alergiu a tak sa v tejto oblasti vôbec nevyznám :))

zuzic

misko ja by som radsej volila orchideu:)
mozno je to len moj nazor ale napr. ja mam tiez rada kaktusy (aj ked mi vsetky vykapu:O), mam ich rada ale na sviatok by ma viac potesil normalny kvietok:)
ale len moj nazor rozhodni sa ako chces:)
ale orchidejkou nic nepokazis:P
a kedy ma vlastne ten sviatok?:) uz coskoro?:)

PS: ak ta zaujima:) podst. mena zenskeho rodu konciace sa na priponu -ea sa sklonuju podla vzoru zena:) takze videl osm orchidey:)

Michal.PU

Chcem jej kúpiť orchideu, kaktus beriem ako zálohu, má ich rada :) Dnes som videl pekné orchidei (orchideje? netuším :D) v Baumaxe :) Je tam veľký výber :)

joni_

moja mama je tiez silny alergik a orchidea jej nevadi, zrejme aj preto ze orchidea nejak zvlast nevonia, skor mojej mame vadia kveta so silnou vonou, napr. tie male odrody orchidei alebo ako sa to presne vola, su take mensie s drobnejsimi kvetmi - tie su viac vonave, tie by som radsej nekupovala

zuzic

michal bratia su alergicky na kvetiny a orchidea im nikdy neublizila:) naozaj podla mna sa jej z toho nic nestane mozes kludne podla mna:)
ty jej chces dat kaktus ci ako?:DD

Michal.PU

Tak mám nejaké infošky :)
Je alergická na rastliny -kvety, trávu a podobne, no odmietla injekcie a tak to vždy prečká s vreckovkami. Ale údajne nepostrehla, že by jej izbové rastliny robili zle. Inak pestuje kaktusy, no tie nemajú kvety, tak to jej asi neublíži :D

A-Z

Ak ma tvoja kamaratka alergiu na rastliny, byliny, buriny, kvitnuce aj stalozelene, tak ma vlastne alergiu na PEL, cize orchideu nevynimajuc. No taky alergik ma reakciu az na urcitu (vyssiu) koncentraciu pelov vo vzduchu. Jedna kvetinka by jej ublizit nemala, ine by bolo, ak by si ju zobral do sklenika plneho orchidei :). Sudiac podla seba(a teda ak tvoja kamaratka nie je silna alergicka s astmou), tak jedna orchidea by jej nemala sposobit ziaden problem. (Bol si niekedy u nich? Ak maju v byte aj ine crepnikove rastliny, tak je maly predpoklad alergickej reakcie.).

zuzic

teraz zacina byt zle obdobie pre alergikov zacina vsetko kvitnut atd..to je normalne:) no kup jej drzim palce urcite sa potesi:)

jajkafr

Michal
teraz začína všetko kvitnúť, peľ, prach a všetko možné je v ovzduší to je najhoršie obdobie pre alergikov

Michal.PU

Ďakujem, skúsim ju kúpiť :) No hovorila niečo, že teraz má nejaké obdobie na alergiu... Asi myslí peľ alebo nejaké kvitnúce rastliny... Myslím si...

zuzic

moze byt alergicka ale ved takto by si jej nemohol kupit vlastne skoro ziadne kvety:) podla mna jej tu orchideu kup, teraz je alergicky dobre ze nie kazdy druhy clovek a kvietkom sa stale baby potesia:) ale podla mna na nu nebude alergicka:) moja intuicia mi to hovori:)