Pozitivny vysledok na davnov sindrom.......

Príspevok v téme: Pozitivny vysledok na davnov sindrom.......
zuuuuuuufala

Ahojte ani neviem kde by tato tema mala byt zaradena, tak ju pisem tu.
Cakam babatko som v 18 tyzdni a dnes mi doktorka oznamila ze mam pozitivne vysledky na podozrenie davnoveho sindromu u babatka.... 1 v 110
prosim vas napiste mi niekto k tomu nieco, ja sa strasne bojim, doktorka povedala ze to nemusi byt chore babatko, a poslala ma specialnejsie krvne testy, a na odber plodovej vody(vzorky) na podrobnejsie zistenie...
ale toho odberu sa bojim, chcem si ho dat urobit ale az ked budem mat v rukach dalsie vysledky, ale aj tak uvazujem... nemoze to nejak ublizit babatku ked mi tak budu pichat???? prosim pomooooc

Hugina

Zuuuuufala, ja som prešla tiež niečim podobným. Triple testy mi robili na dvakrát, aj v prvom aj v druhom prípade dopadli "hranične", to znamená, podozrenie na Downov syndróm. Gynekológ mi odporučil amniocentézu (t.j. odber plodovej vody), odmietla som, no išla som na jeho odporúčanie "aspoň" na genetický USG (konkrétne do KE). Bola som tam 2x, povedali mi, že je to o.k., no keď som sa spýtala, či je naozaj všetko v poriadku, tak mi lekár povedal, že "keby že mal USG kryštálovú guľu, tak by mi to vyveštil na 100%"...ale aj tak som bola oveľa pokojnejšia.

zuzula12

Mas pravdepodobne zvysene AFP (bielkovina), co moze znamenat viacero ... niekedy sa testy opakuju, mozu to byt dvojicky, alebo si v pokrocilejsom stadiu tehotenstva, alebo si starsia a tam hra ulohu vek, alebo to moze byt tehotenska cukrovka ... alebo vobec nic... neboj sa, dietatko citi stres, tak hlavne pokoj, chod na dalsie testy a nemysli na to najhorsie ... :-)

zuuuuuuufala

zuzul-diky ze si mi napisala
ano robili mi zatial krvne testy, teraz mi maju robit nejake dalsie plus ten ultrazvuk, mam ist do martina, neviem aky su tam doktori modlim sa ze dobriii

zuzula12

A este nieco - ja som amniocentezu odmietla, ak bude treba, pojdem na ten ultrazvuk ... viem, ze teraz je uz zdravotnictvo vpredu, ale poznam osobne dva pripady, kedy to nedopadlo najlepsie ... no kamosky boli a v pohode ...

zuzula12

Zufala, o ake vysledky ide? Pokial je to len krv, nemusi to byt pravda. Mozes ist na geneticke testy, pripadne 4D ultrazvuk ... potom na ten odber plodovej vody ... ale aj tak nemusia byt vysledky spravne, kamaratke povedali, ze na 100% bude mat postihnute dieta, ona ako veriaca si ho nechala a maly Misko ma teraz 3 roky a je uplne normalny ...

Neboj sa, nestresuj, ak sa chces uistit, dobry je ten 4D ultrazvuk (viem o Ke a Ba, kde to robia) ... ja viem, ze toto je to najtazsie cakanie ... Ja cakam moje tretie dieta, som po 35ke a prave cakam na vysledky triple testu ( to je ta krv) ... uvidime ... Drz sa, tes sa z babatka!