ako sa osamostatnit zo 600 euro?

Príspevok v téme: ako sa osamostatnit zo 600 euro?
slovanPrehra

ahoj rad by som sa osamostatnil ale neviem ci mi moj plat na to bude stacit ta sa vyzit zo 600 euro mesacne? ved je to totalna almuzna..

ja pocitam 300 podnajom s energiamy
300 strava
80benzin
50 prostriedky do domacnosti

100 bokom ved treba aj obcas von ist uzit si opravit nieco na aute poistky dovolenka..

ratam to zle? kolko davate na stravu 1 osoba a kolko tak na zubna pasta pranie a tak?

jedlo mozem len drahsie (asi celiakia) ziadne rozky na veceru...

lost

ono je haluz mat auto za, hoci aj 100 000 eur... lenze ked nejaky clovek da 80% svojho majetku/kapitalu prave do takeho auta, tak by som povedal ze nie je velmi za vodou.

staci ak by mu to nejaky typek v aute za 5000skk "otukol" a moze si ten prvy typek ist do MHD :D alebo velmi znizit "luxus" na lacnejsie auto, kedze vsetko obetoval na to prve..

auto je aj tak jedno z naj-neekoomickejsich veci : ))

ale myslim tie nad 1mil sk... ak nieje clovek za vodou, tak je to nie najvhodnejsia cesta ako sa "potesit"...

ale mozno raz skusim taku srandu na spoluziakov zo starej skoly, ked budeme mat stretavku, ze dojdem na Skoda MB100 alebo Zigulaku a potom uz len pockam ako rychlo sa rozsiria klebety... :D

0vecka

2 fgf mozno mas v niecom pravdu ale skratka nejake auto za 5000 z nikoho ziadanejsieho nespravi ja by som take nexcel ani zadarmo lebo by som sa za take nieco skor hanbil :) ... je mozne ze je to taka zazita predstava najme u ludi co menej zarabaju ze ten kto ma auto je ok a ten co nema tak je chudobny...

fgf

Co sa do kosicana tak navazate, ma pravdu. To, ze zena chce chlapa s autom, neznamena, ze je zlatokopka; nikto nehovori, ze to musi byt auto za 2mil.
A ma to aj vyznam z hladiska prezitia, zena si podvedome vybera muza, ktory dokaze uzivit rodinu a ten, co nema ani na priemerne auto, to dokaze len tazko.

Chudobneho muza uspesna, pekna, sebavedoma zena nechce, lebo to je pod jej uroven(vynimkou su svalnati chlapi, vydrziavani kvoli sexu) a chudobna zena ho nechce, lebo sa chce dobre vydat, aby uz chudobna nebola. Chudobne zeny vsak tieto problemy nemusia riesit; maju vaginy.

katka...

Kosican, tym chces povedat, ze dievca, ktore nejde po chlapovi s autom, tak je skareda moletka, ktora nestoji za to???
Tak potom neviem co sa stazujes, si presne taky ako tie pipky, o kt. tu pises.
Vrana k vrane sada.
Kopec aj VS vzdelanych absolventov si dnes nevie najst adekvatnu pracu. A co by dali za takych 600 Eur.
Fakt odid do zahranicia, ked vies tak perfektne po anglicky.

hassy

kosican rpepac, ale ta tvoja logika je na urovni tak 14rocneho decka (myslim auto+dievcata) skus sa ist niekedy inde ako na kovacsku, a uvidis ze v kosiciach zije omnoho viac takych dievcat, ktore nepotrebuju frajera s autom, a su 100x lepsie ako tie zazobane pipky, ktore ta akurat vyzeru...nic v zlom, vazne, nepoznam ta, ale ak myslis vazne co hovoris, tak mi je ta luto...

ivana45

Uhlie - uplne s tebou suhlasim, ze priemer ja najviac zavadzajuca hodnota pre prijem. Mali by sa uvadzat vsetky zakladne hodnoty: priemer, modus, median. Taktiez pri dochodkoch. Taktiez, ked sa rozoberaju platy v jednotlivych rezortoch, v niektorych su rozptyly velmi velke.
KE- mas pravdu s tym, ze VS ta pripravuje profesionalne. Ale ja mam aj tak pocit, ze v terene nevyspelej osobnosti su to premrhane peniaze. Ak je to naozaj tak, ze chces len babu, ktora zasa chce len muza s autom, maj auto a uber na spotrebe niekde inde. Uz ti sem ludia napisali x navrhov. Alebo zvys prijem. Tvoj prijem nie je almuzna. Alebo chod do zahranicia, vies plynule po anglicky..

KE

lenze bez penazi neni auto a bez auta nieje priatelka ktora by stala zato, jasne ze dajaku moletku mam aj na mesacnik mhd ale tie pekne dievcata su dost vyberave nie je to lahke dnes a ked zacnem byvat sam auto neuzivim